Premium SMS

Premium SMS, kullanıcıların standart bir SMS ile mobil içerik indirmeleri üzerine kurulu sistemdir. GSM aboneleri Premium SMS sayesinde ses, görsel içerik ve daha pek çok yararlı bilgi içerikleri satın alırlar.
Premium SMS Hizmet Çeşitleri arasında:

  • Pull&Push (Aktif &Pasif Servisler)
  • Oturum Bazlı
  • Abonelik Servisleri
  • İçerik İndirme
bulunmaktadır.

Premium SMS basit anlamda temel bir faturalandırma mekanizmasıdır. Bir SMS servisi, MMS içeriği, Wap içeriği, ses hizmeti veya 3G görüntü hizmeti gibi herhangi bir içerik hizmetini satın almak için güvenilir ve hızlı bir sistemdir.
Mobildev Premium SMS, mobil içeriklerin alınması sürecinde son derece güvenli ve hızlı bir sistem olan mobil ödemeyi kullanmaktadır.
Mobil ödeme sistemi ile tüketiciler satın almak istedikleri mobil içerikler için 8044 kısa numarasına içerik kodunu SMS olarak göndererek, ilgili içerik/içeriklerin cep telefonlarına indirilmesini sağlamış olurlar.

Hemen Başvur

Mobildev Premium SMS aboneliği başvurusu için kayıt formunu doldurunuz.

Pull&Push (Aktif & Pasif Servisler)

Aktif (Pull) Servisler:Abonenin yaptığı bir işlemle tetiklenen servislerdir. Örneğin abone “Hastane Nerede”, “XXX Kurumu Nerede”, “Durak Nerede” yazıp 8044’e mesaj gönderdiğinde sadece bu işlem için abonenin o anki konumu bir kez sorgulanıp yanıt dönülür. Bu tip hizmetlerde aboneden özel bir izin almak gerekmemektedir.

“Pasif” (Push) Servisler:Abonenin konum bilgisinin farklı zamanlarda sorgulanmasına izin verdiği ve bu izin kapsamında konumu belirlenen kullanıcıya veya onu sorgulayana “Çocuğum Nerede”, “Arkadaşım Nerede” örneklerindeki gibi bilgilerin ulaştırıldığı servislerdir.
Bu servislerde takip edilecek abone kendisini takip etmek isteyen kişiye takip edebilmesi için izin verir. Diğer bir Pasif (Push) Servis tipi ise kurumsal saha satış ekibi ve filo takip hizmetleridir. Bu tip kurumsal servislerde ise hem hat sahibi olan şirketten hem de hattın kullanıcısından izin alınması gerekmektedir.

İçerik İndirme

Logo Melodi Servisleri: Logo ve Melodi servisleriyle, kullanıcılara telefonlarını kişiselleştirebildikleri görsel ve işitsel içerikler sunulmakta, kullanıcıların eğlence ihtiyaçları karşılanmaktadır. Sunulan içerikler arasında genellikle duvar kağıtları, melodiler (polifonik, gerçek ses, MP3 vb.), temalar, ekran koruyucular ve videolar yer almaktadır.

Logo Melodi Servisleri farklı iş ortakları tarafından çeşitli markalar altında hem istendiği anda hizmetin sunulduğu ve tamamlandığı (tekil) içerik, hem de abonelik modeli üzerinden verilmektedir.

Oyun Servisleri: Oyun servisleri kullanıcıların telefonlarına indirerek bireysel olarak oynadıkları veya aynı ya da farklı platformlardaki kullanıcılarla bir araya gelerek çok kullanıcılı (multiplayer) olarak oynayabildikleri, oyun içerik ve platformlarını kapsamaktadır.

Genel olarak, kullanıcıların mobil cihazlar üzerindeki uygulamalarla eğlence ihtiyacını karşılayan servislerin tamamı, oyun servisleri altında değerlendirilmektedir. Bu servisler tekil, abonelik, kiralama olarak 3 farklı iş modeli üzerinden kullanıcılara sunulmaktadır.

Abonelik Servisleri

Abonelik Servisleri, kullanıcıların haber, spor, hava durumu, astroloji, trafik, şans oyunları vb. konularda günlük olarak bilgi mesajları almalarını sağlayan ve abonelik esasına dayalı hizmetlerden oluşur.

Bu kategoride kullanıcı isterse haftalık veya aylık abone olur ve içerikleri düzenli olarak alır ya da istediği bir sorguyu anlık olarak gerçekleştirir.

Oturum Bazlı Servisler

Oturum Bazlı Servisler GSM abonelerinin reklam, tanıtım, oylama, anket, mobil eğitim, mobil konferans, online oyun vb. servislere kendi hesaplarıyla açtıkları oturum üzerinden katılımlarına imkan tanıyan servislerdir.

Kullanıcılar tek sefere mahsus olmak üzere, ilgili servislerden yararlanabilirler. Oturumun kapatılmasıyla servis kullanım hakkı bitmiş olur. Kullanıcılar yararlanmak istedikleri servisin kullanım hakkını 8044 kısa numarasına gönderecekleri SMS ile alabilirler.
Premium SMS kullanımı pek çok avantajı beraberinde getirmektedir.
Premium SMS'in başlıca avantajları şunlardır:

  • Her ileti için sabit olarak maliyet ve gelir payınızı raporlayabilirsiniz.
  • Müşterileriniz güncel, popüler ve başarı kriterleri doğrultusunda talep edilen tüm bilgileri satın alabilir.
  • Tüketicileri reklam, promosyon ve bilgi bombardımanına tutmadan direkt olarak satın almaya yönlendirebilirsiniz.
  • Gerçek tüketicilerle potansiyel tüketicileri net bir şekilde ayırabilir; böylece doğru tüketiciyi Premium SMS kullanımı için ikna edip, maksimum verimi alabilirsiniz.

OPERATÖRLER