Tanımlar TıklaAnket TıklaRaporlar TıklaAyarlar Tıkla

TANIMLAR

Kullanıcılar:

Arayüz üzerinde mobil anket gönderimi gerçekleştirecek, kullanıcılarınıza Kullanıcı Bilgileri, Kullanıcı Yetkileri, Gelen Mesaj Kutusu, Kullanılan Parametreler seçenekleri ile yetkiler tanımlayabilirsiniz.

Kullanıcı Bilgileri: Durum (Aktif /pasif), Kullanıcı Adı, Parola, Ad-Soyadı, GSM No, E-mail kriterleri doğrultusunda bilgileri yazarak kullanıcı tanımlama gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcı Yetkileri: Kullanıcılarınıza Parametre Oluşturma, Kayıt Silme, Dış Veriye Gönderme, Geri Dönüş SMS yetkilerinden istediklerinizi atayabilirsiniz.

Gelen Mesaj Kutusu: Gün dağılımı ve başlangıç-bitiş saatleri bazında kullanıcıya gelen mesajları görme yetkisi tanımlayabilirsiniz.

Kullanılan Parametreler: Kullanıcıya mevcut parametreler içerisinden seçim yaparak sonuç görme yetkisi verebilirsiniz.

Parametreler:

İnteraktif numaranın aktif edilmesiyle parametre tanımlama talebinde bulunabilir ve sınırsız sayıda parametre tanımlayabilirsiniz.

Sistemde tanımlayacağınız parametreler sayesinde;

  • Tek bir interaktif numarayı birden fazla amaç için kullanabilir,

  • Gelen mesajları ayırabilir,

  • Belirlenen parametreye göre sistemde sorgulama yapılmasını sağlayabilirsiniz.


Geri Dönüş SMS Tanımları:

Katılımcılarınıza, anketi tamamladıklarında göndereceğiniz teşekkür veya bilgilendirme amaçlı SMS metnini oluşturabileceğiniz alandır.
  • Geri Dönüş SMS'lerinin, katılımcıların tanımlı parametrelerden birini kullandıklarında o parametre doğrultusunda veya parametre kullanımı olmadan da gönderilmesini sağlayabilir,
  • Seçtiğiniz tarih aralığına göre gönderim gerçekleşmesini sağlayabilir,
  • Belirleyeceğiniz sayı doğrultusunda geri dönüş SMS'i gönderilmesini sağlayan SMS Sayacı yetkisi tanımlayabilirsiniz.


MOBİL ANKET OLUŞTURMA

Mobil Anket servisinde Diğer Mecralardan Başlatma, SMS Metni Gönderimi ile Başlatma ve SMS Linki Gönderimi ile Başlatma seçenekleri mevcuttur.

Diğer Mecralardan Başlatma: Kullanıcılara ulaşmada sadece mobil cihazlara bağlı olmadan basılı mecra, açık hava reklamcılığı, televizyon, radyo vb. alternatif kanallardan ulaşma yöntemidir. Diğer Mecralardan Başlatma yönteminde Durum (aktif/pasif), Anket Adı, Açıklama, Tarih Aralığı, Kullanıcı bilgilerini ekledikten sonra, Anket Sorusu'nu yazıp, Soru Şıkları alanında Şık veya Açıklama belirleyerek yeni anket oluşturabilirsiniz.

SMS Metni Gönderimi ile Başlatma: Kullanıcıların cep telefonlarına doğrudan anket sorusunu gönderme ve hızla cevap alma yöntemidir. SMS Metni Gönderimi ile Başlatma yönteminde Durum (aktif/pasif), Anket Adı, Açıklama, Tarih Aralığı, Kullanıcı bilgilerini ekledikten sonra, Anket Sorusu'nu yazıp, Soru Şıkları alanında Şık veya Açıklama belirleyerek yeni anket oluşturabilirsiniz.

SMS Linki Gönderimi ile Başlatma: Kullanıcıların cep telefonlarına gerekli açıklamayla birlikte, ankete gönderecek linkin iletilmesi yöntemidir. Kullanıcılar, gelen linke tıklayarak ankete ulaşırlar ve anketi cevaplarlar. SMS Linki Gönderimi ile Başlatma yönteminde Durum (aktif/pasif), Anket Adı, Açıklama, Tarih Aralığı, Kullanıcı ve Sayfa Logosu'nu ekledikten sonra Yeni Sayfa Ekle seçeneği ile Anket Sayfa Bilgileri, Anket Sayfa Sorusu ve Soru Şıkları (Şık veya Açıklama) bilgilerini de doldurarak yeni anket oluşturabilirsiniz.


RAPORLARDiğer Mecralardan Başlatma, SMS Metni Gönderimi ile Başlatma ve SMS Linki Gönderimi ile Başlatma seçenekleri doğrultusunda detaylı rapor alabilirsiniz. Başlatma yöntemlerinden seçim yapıp listelediğinizde çıkan anket raporlarını kendi içinde ayrıntılı şekilde okuma şansına sahip olursunuz. 

Diğer Mecralardan Başlatma yönteminde seçtiğiniz tarih aralığına göre sonuçları; Şık, Adet, Yüzde detaylarıyla sayısal ve grafik olarak görebilir ve gelen mesaj sonuçlarını Excel'e aktarabilirsiniz.

SMS Metni Gönderimi ile Başlatma yönteminde seçtiğiniz tarih aralığına göre sonuçları; Şık, Adet, Yüzde detaylarıyla sayısal ve grafik olarak görebilir ve gelen mesaj sonuçlarını Excel'e aktarabilirsiniz.

SMS Linki Gönderimi ile Başlatma yönteminde Tarih Aralığı, Durum (okundu, okunmadı, tümü), GSM No kriterlerine göre sonuçları Şık&Adet ve Durum&Adet&Yüzde detaylarıyla sayısal ve grafik olarak raporlayabilirsiniz.


AYARLAR

Kullanıcı Hesap Bilgilerim:

Kullanıcı Adı, Parola, Ad-Soyadı, GSM No, E-mail bilgilerinizi güncelleyebileceğiniz bölümdür.

Firma Hesap Bilgileri:

Firma Adı/Unvanı, Kontak Kişi, Telefon, GSM No, Faks, E-mail, Web Sitesi ile Fatura&Adres Bilgileri'nizi güncelleyebileceğiniz bölümdür. Firma hesap bilgilerinizi güncellemek için yapacağınız değişikliklerin sistem yöneticileri tarafından güncellenmesi gerekmektedir. Yapacağınız değişiklikler onaylanmadan bilgileriniz güncellenmeyecektir.

Gelen SMS Bilgileri:

Servis Detay Bilgileri bölümünde SMC Kullanımı (Aktif/Pasif) seçip, Operatör seçimi (Turkcell, Türk Telekom, Vodafone) yapabilir, Numara/Parametre, SMC Kullanıcı Adı ve SMC Parola belirleyebilirsiniz. Geri Dönüş SMS Bilgileri bölümünde SMS Kullanımı (Aktif/Pasif) seçip, SMS Kullanıcı Adı, SMS Client Kodu, SMS Parola, SMS Orijinatör bilgilerini yazarak kaydedebilirsiniz.

Geri Dönüş SMS hesabınız bulunmuyorsa aynı bölümden talep işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.