Form Araçları


Formlar sayesinde hizmet ve ürünleriniz hakkında görüş ve önerileri, kişilerinize ait bilgileri, bilgi güncellemelerini alabilir ve daha birçok işlemi hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Çift Yönlü İletişim

Kullanımı ve Hazırlaması Kolay Form Araçları ile Kişilerinizle Çift Yönlü İletişimi Başlatın!


Hemen Başvur

İzin Formu


Yasalara Uygun Olarak Dijital Formlar Üzerinden İzin Toplamaya Başlayın

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun çerçevesinde, elektronik mesaj gönderilmeden önce, kişilerden izin alınması zorunlu hale getirilmiştir. Mobildev, ETK’ya uyumlu olacak şekilde online ve offline kanallardan izin toplamanıza ve izinli veri tabanınızı genişletmenize olanak tanır. Ayrıca, farklı kanallardan topladığınız izinleri ayrıştırabilirsiniz. E-posta ve SMS mesajları için ayrı ayrı izin yönetimi yapabilirsiniz. Bu çözümler aracılığı ile dijital ortamda tüm izin kayıtlarını saklayabilirsiniz.

Bilgi Güncelleme Formu



Eskiyen ve doğruluğunu yitiren bilgileri güncellemek için form araçlarını kullanın.

Bilgi güncelleme formu ile kişileriniz, hızlıca mevcut kayıtlı bilgilerine ulaşarak sizinle güncel bilgilerini paylaşabilir. Hangi bilgilerin güncellenmesini gerektiğini seçmeniz yeterlidir. Kişileriniz mevcut bilgileri görerek güncellemek istediklerini forma girer. Sonrasında dilerseniz onayınızla dilerseniz hemen veri tabanınızda bu bilgiler güncellenir.

Dağıtım Kanalları


Formları farklı kanallar aracılığı ile dağıtabilirsiniz. Topladığınız bilgileri dağıtım kanallarına göre karşılaştırarak, performans bazlı takip yapabilirsiniz.

Formun Özellikleri


Seslendiğiniz kişilere ne kadar kaliteli bir form sunarsanız, katılım sağlamaları için onları o kadar kolay ikna edersiniz.

Double ve Single Opt-In

Tek seferde(Single Opt-In) ya da çifte onay yöntemi(Double Opt-In) ile kişilerinizin katılımını sağlayabilirsiniz. Çifte onay yönteminde, kişileriniz formu doldurur. Bilgiler kişi tarafından doğrulandıktan sonra listeye katılımları onaylanır

Link ve PIN ile Doğrulama

Seslendiğiniz kişiler, forma kayıt olurlar ve sizden içinde "onay linkinin ya da PIN" bulunduğu bir onay mesajı alırlar. Kişiler ancak PIN'i forma girdiklerinde ya da onay linkine tıkladıklarında katılımlarını tamamlamış olurlar.

Yazım Hatalarını Önleyin

Kişilerinizin forma yazdıkları E-posta adreslerini, GSM numaralarını, tarih, plaka, metin, sayı ve yazım formatlarındaki hatalarını kontrol edebilirsiniz.

Zorunlu Alanlar

Formunuzda doldurulması gerekli alanlarınızı belirleyerek, katılımcılarınızın bu alanları doldurulmadan formun tamamlanmasını engelleyebilirsiniz.

Mükerrer Kontrolü

Formlarınıza yapılacak mükerrer katılımları; GSM numarası, e-posta adresi ya da özelleştirilmiş URL kontrolü yaparak engelleyebilirsiniz.

Şifre ile Katılım

Katılım öncesinde kişilerden daha önce belirlemiş olduğunuz şifreyi forma yazmalarını ve sonrasında formu doldurmalarını sağlar.

Son Katılım Tarihi

Hazırlamış olduğunuz formlara bir son katılım tarihi belirleyebilir; bu tarihten sonra yapılan katılımları "kapanış sayfası" na yönlendirebilirsiniz. 

IP Kontrolü

Bir IP adresi üzerinden yapılacak katılımlara sınır getirebilirsiniz; örneğin aynı IP adresinden internete bağlanan en fazla 5 kişi katılabilir gibi.

Kurum Kimliği

Formlara logonuzu ekleyebilir, kurum kimliğinizi yansıtan renkleri kullanarak metinleri, arka alanları düzenleyebilirsiniz. 

Sosyal Medya Adresleri

Formunuza, kişilerin markanız hakkında daha fazla bilgi almalarını sağlamak için sosyal medya hesaplarınızın adreslerini ekleyebilirsiniz.

Karşılama & Teşekkür

Formunuzun neden doldurulması gerektiğini kişilerinize anlatmak için bir karşılama sayfası hazırlayabilirsiniz ya da farklı bir sayfayla, katılım sağladıkları için teşekkür edebilirsiniz. Oluşturduğunuz sayfalara uzun metinler, görseller ve videolar ekleyerek; onları formlarınızı doldurmaları için ikna edebilirsiniz. 

Farklı Soru Alanları

Listenizdeki kişilerinizi segmentlere ayırmak ve kişiselleştirilebilir mesajlar üretmek için, formunuza farklı sorular ekleyerek kişilerinizin demografik bilgilerini (cinsiyet, yaş, lokasyon gibi); E-posta ve SMS mesajı gibi iletişim yöntemlerinden hangisini tercih ettiklerini öğrenebilirsiniz.

Etkileyici Tasarımlar Oluşturun


HTML bilginiz olmasa dahi, sürükle bırak kolaylığındaki araçları kullanarak formlarınızı kolayca tasarlayabilirsiniz

Ayrıca, hazır form şablonlarını kullanarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Bu şablonlar ayrıca size rehberlik edecektir. Formlar üzerinde yer alan metnin yazı tipi, yazı stili, yazının fontunun büyüklüğü, zeminin rengi gibi alanlarında dilediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

Dijital Arşiv ve İspat


Dijital arşiv özelliği ile kişilerinize ait tüm bilgileri saklayabilirsiniz.

Sizinle etkileşime geçtiği lokasyonlar, gelen ve giden SMS mesajı, doğrulama link ve kodları, onay e-postası gibi bilgileri kişi kartına ekleyebilirsiniz. Mobildev’in sunduğu formlar dışında ses kaydı ve ıslak imza ile kişilerinizden topladığınız izinlerin bilgilerini de kişi kartına ekleyebilirsiniz. Böylece, herhangi bir şikâyet anında, iznin ispatını sağlayabilir ve olası cezalardan kurtulabilirsiniz.


Ücretsiz Dene