SEKTÖR: ELEKTRONİK
DİJİTAL PROMOSYON
“HEDİYE KONUŞMA” KAMPANYASI
Soğutma sistemleri üzerine faaliyet gösteren Fujitsu firması, Dijital Promosyon
servisinden yararlanarak müşterilerine aylık konuşma paketi hediye etti.
Kampanya kurgusunda; Fujitsu marka klima alan müşteriler, kampanya
kısa numarası 4730’a, satın aldıkları bayinin adını ve servis numarasını SMS ile
göndererek kampanyaya katıldı. Katılım sonrası firmanın belirlediği oranlarda
Turkcell’den aylık konuşma kazandılar.
Proje Kategorisi: Dijital Promosyon
Mobil Pazarlama Ajansı / Medya Ajansı: Mobildev
Yaratıcı Grup: Mobildev
Operatör: Turkcell
SEKTÖR: GIDA
DİJİTAL PROMOSYON “PAKETLERDEN
TL/DAKİKALAR ÇIKIYOR” KAMPANYASI
Gurme Gıda, 7 Tepe markasıyla, altyapısı Mobildev tarafından sağlanan
Dijital Promosyon servisinden faydalanarak “Paketlerden TL/Dakikalar Çıkıyor”
kampanyası gerçekleştirdi. Kampanya kurgusunda şarküteri ürünlerinden
oluşturulan paketler içerisine şifre kartları yerleştirildi. Müşteriler bu ürünleri
satın aldıklarında, karttaki şifreyi kampanya kısa numarasına SMS ile
göndererek günlük konuşma kazandılar.
Proje Kategorisi: Dijital Promosyon
Mobil Pazarlama Ajansı / Medya Ajansı: Mobildev
Yaratıcı Grup: Mobildev
Operatör: Turkcell

DİJİTAL PROMOSYON


Hedef kitleye; ses, sms ve data paketi hediyeleri sunacağınız Dijital Promosyon ile ekonomik ve geri dönüşü yüksek kampanyalar oluşturun.

Hedef kitle, kampanyalarınıza katılarak ücretsiz olarak kazanacakları Dijital Promosyonlar sayesinde markanızı takip etmeye başlar. Hedef kitle üzerinde farkındalık yaratacağınız kampanyalar ile ürünlerinizin tanıtımına katkı sağlayın. Tanıtımını yapmak istediğiniz ürünlerden çıkan şifreyi kampanya kısa numarasına gönderen hedef kitle; konuşma, kısa mesaj ve internet paketi kazanır.

Hedef kitlenizi ödüllendirmek ve aynı zamanda ürünlerinizin tanıtımını yaparak pazarlama faaliyetlerinize katkıda bulunmak istiyorsanız, Dijital Promosyon’dan yararlanın.

Özellikleri


  • Doğrudan pazarlama anlayışına sahiptir; Her ne kadar kitlesel (toplu) gönderimler yapılsa da yazılımlar sayesinde kişiselleştirilmiş mesajlar oluşturulabilmektedir.

  • Maliyeti düşüktür; Mobil Pazarlama yoluyla yapılan iletişimin maliyeti kitlesel medya araçlarıyla yapılan iletişime nazaran oldukça düşüktür. 

  • Hızlıdır; Mobil Pazarlama'da tüm işlemler tüketicinin mobil cihazı üzerinde gerçekleşir. Tüketici mesaja her an ve her yerden ulaşabildiği için zaman tasarrufu sağlanmaktadır. Bu yolla pazarlama kampanyalarına ilişkin geri dönüş bilgileri de hızla elde edilir.

  • Ölçülebilir; Mobil Pazarlama'nın en üstün özelliklerinden biri ölçülebilir olmasıdır. Tüm gönderimler, katılımlar, geri dönüşler gerçek zamanlı olarak raporlanabilir.

  • Yüksek oranda farkındalık sağlar; Yapılan araştırmalar geleneksel kanallara kıyasla, Mobil Pazarlama faaliyetlerinin, tüketicinin marka farkındalığı üzerinde daha etkili olduğunu göstermektedir.

  • Hem tek taraflı hem de interaktif olarak gerçekleştirilebilir; Sadece markadan tüketiciye değil aynı zamanda tüketicinin katılımının gerçekleştiği kampanyalar da düzenlenebilmektedir. Çift yönlü uygulamalar kullanıldığında, marka ile tüketici arasında arzu edilen etkileşimin sağlanması daha kolay olur.

  • İzinli pazarlama yöntemidir; Geleneksel yollarla yapılan pazarlama iletişimi tacizkardır; tüketiciden izin alınmaz, bu sebeple tüketiciler açısından rahatsız edici olabilir ve mesaja maruz kalmak istemezler. Ancak Mobil Pazarlama kampanyalarında tüketiciye ulaşırken önceden izin almak şarttır. Bu da kampanyanın başarı oranını artırmaktadır.

  • Kişiselleştirmeye olanak sağlar; Mobil Pazarlama'yı diğer pazarlama yöntemlerinden ayıran en üstün özelliklerinden biri, tüketiciye özel mesajlar ve fırsatlar sunulabilmesidir. Pazarlama uzmanları ve marka yöneticileri veritabanlarında bulunan tüketici bilgilerini kullanarak, uygun mesajı uygun zamanda uygun kişiye gönderebilirler.

  • Lokasyon bazlı pazarlama yapılabilir; Mobil cihazların sağladığı konum bilgileri kullanılarak, lokasyon bazlı kampanyalar hazırlanabilir. Mesajlar tüketicilerin konumuna göre doğru zamanda gönderilir.

İnteraktif Kampanyalar


Markanızın tanıtımını yapabileceğiniz, aynı zamanda müşteri sadakatini artırıp, yeni müşteriler kazanabileceğiniz İnteraktif Kampanyalar ile pazarlama faaliyetlerinize katkıda bulunun. Her geçen gün mobilde daha da aktif hale gelen hedef kitleyi mobil kampanyalar ile yakalayın. Farklı kurgu ve seçeneklerle potansiyel müşterilerinize doğru zamanda, doğru mesajla ulaşın!
İnteraktif Kampanyalar ile anket, çekiliş, katıl-kazan ve yarışma düzenleyebilirsiniz. Tüm mobil kampanya kurgularıyla, geri dönüşü yüksek sonuçlar alır, hedef kitleye doğrudan ulaşırsınız.

İnteraktif Kampanyalar ile pazarlama faaliyetlerinize hareketlilik kazandırın!

İnteraktif Kampanyalar

İnteraktif Kampanya Kurguları için Hemen Başvurun!


Hemen Başvur