GERİBİLDİR.İN

GeriBildir İle Müşterilerinizi İzin Vermeleri İçin Teşvik Edin!

E-Ticaret Kanunu yönetmeliklerine uygun GeriBildir.in servisi ile; tanıtım, kampanya ve pazarlama mesajlarınız için hedef kitlenizin iznini almak artık çok kolay! 1 Mayıs sonrası mesaj gönderimleriniz için izinli veri tabanınızı nasıl genişleteceğinizi, kişilerden izinlerini nasıl alacağınızı bilmiyorsanız ETK uyumlu GeriBildir.in servisi ile bu konuda bir adım öndesiniz demektir.

Kişilerin Size GSM Numaralarını Vermelerini Nasıl Sağlayacak, Mesaj Gönderimleriniz İçin İzinlerini Nasıl Alacaksınız?

GeriBildir.in Servisi ile şanslısınız. Nasıl mı? Çok kolay!

Tüketicilerin% 58'i, sevdikleri markanın mobil reklamlarının içinde bir teklif, şart ya da kupon olması halinde bu reklamlara daha ilgili yaklaşmalarının olası olduğu belirtilmektedir. Peki, bu işletmeniz için ne anlama geliyor? Müşterilerinizin size kendi GSM numaralarını vermeleri için onları bunu yapmaya teşvik etmeniz gerekiyor. Örneğin; müşterilerinizin düşünce, istek ve önerilerini bir kısa servis numarası üzerinden size göndermelerini isteyebilir ve çift yönlü iletişim başlatabilirsiniz. Burada, kişi kendi isteği ile sizinle iletişime geçmiş ve sizin için karşılıklı bir iletişim şansı başlamış demektir. Artık gelen mesaja istinaden, çeşitli özel tekliflerinizi kendilerine iletmek istediğinizi belirtebilir ve izinli veri tabanınıza kaydolmalarını sağlayabilirsiniz.

Size ve müşterilerinize sunduğu faydaları kaçırmayın!

Veri Tabanınızı Genişletin; Yeni ürün, kampanya oluşturmadan önce pretestler düzenleyebilir, iyi bir müşteri deneyimi oluşturabilmek için şikayet ve istekleri toplayarak deneyimleri ölçebilirsiniz.

Müşterilerinizi Dinleyin; Web Form, QR Code ve SMS'i kullanarak hedef kitlenizden iletişim için izin toplayabilirsiniz. Web araçları ile veri tabanınızı güncel tutabilir ve doğru kişiye doğru mesajı ulaştırabilirsiniz.

İzinlerinizi Yönetin; Olası cezalardan korunmak ve istenmeyen marka olmamak için izin iptali, blacklist, mesaj oluşturma, iletişim türü belirleme, Kısa URL oluşturma araçlarını kullanabilirsiniz.

Hemen Başvur

Mesaj Gönderimleriniz İçin İzinli Veri Tabanı Oluşturmak İstiyorsanız Sizi Bekliyoruz

 • ADRES DEFTERİ UYUMLU

 • Sizinle iletişime geçen kişiler otomatik olarak adres defterinize eklenir. Adres defterinize eklenen kişileri gruplayabilir, otomatik olarak black liste ekleyebilir, çıkarabilirsiniz.
 • GENİŞ RAPORLAMA SEÇENEKLERİ

 • Sadece iletildi/ iletilmedi değil, okundu/okunmadı bilgisine de sahip olursunuz.
 • SINIRSIZ MESAJ METİNLERİ

 • ETK uyumlu GeriBildir.in servisiyle mesaj alanınız daha değerlidir. 160 karakterle sınırlandırılmış mesaj metinleri yerine, sınırsız uzunlukta metinler yazabilirsiniz.
 • DETAYLI ANALİZ İMKANI

 • Kişilerin veri tabanınızdan neden çıktıklarını, sorgular ve ölçümleyebilirsiniz. İzin İptali gerçekleştirip tekrardan izinli veri tabanınıza kaydolan kişileri raporlayabilirsiniz.
 • E- TİCARET KANUNUNA UYGUN

 • Elektronik Ticaret Kanunu’na uygun olarak izin yönetimi yapabilir, olası cezalardan korunabilirsiniz.
 • BLACK LİST YÖNETİMİ

 • Mesajlarınızı almak istemeyen müşterileriniz Mobil Anahtar Kelimenizle SMS göndererek, izinli veri tabanınızdan çıkabilirler. Bu sayede mesajlarınızla müşterinizi rahatsız etmemiş olursunuz.
 • OTOMATİK YANITLAR

 • Otomatik yanıtlama özelliği sayesinde izinli veri tabanınıza kayıt olan kişilere, listenize başarılı bir şekilde katılım yaptıklarına dair teşekkür mesajı gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

 • KISA SERVİS NUMARASI

 • Belirlediğiniz parametreler doğrultusunda, 7889 kısa numarası üzerinden müşterileriniz ücretsiz olarak size dönüş yapabilirler.
 • İZİNLİ VERİ TABANI YÖNETİMİ

 • İzinli veri tabanınızı yönetebilir, kendi oluşturduğunuz izinli veri tabanı servisleri ile daha büyük müşteri gruplarına ulaşabilirsiniz.
 • ELEKTRONİK KAYIT SAKLAMA

 • Elektronik yolla izin alınmış kayıtlarınızı otomatik olarak arşivleyebilir, ıslak imza ile aldıklarınızı da saklayabilirsiniz.

GERİBİLDİR.İN SERVİSİ İLE NELER YAPABİLİRSİNİZ?

Yönetmeliğin 10. Maddesinde yer alan Reddetme Hakkı ve Bildirim Yönetimi; Hizmet sağlayıcı, alıcının ret bildirimi için iletide, müşteri hizmetleri numarası, Kısa Mesaj Numarası veya yalnızca ret bildirimine özgülenmiş bir URL adresi gibi erişilebilir iletişim adresini vermek zorundadır. İleti; kısa mesaj, elektronik posta, arama, faks gibi hangi yöntemle gönderildiyse, ret bildirimi de kolay ve ücretsiz bir şekilde olmak üzere aynı yöntemle sağlanır.

Geribildir.in servisinde 2 farklı ücretsiz çıkış yöntemi sunulmakta.

Anahtar Kelime İle; İznin iptali için 7889 kısa numarası üzerinden belirlenen özel bir anahtar kelime, gönderdiğiniz her mesajın sonuna otomatik olarak eklenir. Bu numaraya belirlenen anahtar kelime ile birlikte mesaj gönderenler Kara Liste’ye eklenir. Kara Liste’ye eklenen kayıtlara Mobildev mesajlaşma ürünleri içerisinden SMS mesajı gönderimi yapılamaz. SMS ile izin iptali SMS mesajı gönderimlerinde zorunludur.

Web Form İle; Geribildir.in servisinde oluşturulan web formları, web sayfalarına link olarak eklenebilir. Formu dolduran kişilerin GSM numaralarına otomatik olarak izin iptali mesajı SMS olarak gönderilir. Kişi mesaj içerisinde yer alan linke tıkladığında izin iptali gerçekleşir ve kişi Kara Liste’ye eklenir. Kara Liste’ye eklenen abonelere Mobildev mesajlaşma ürünleri içerisinden SMS mesajı gönderimi yapılamaz.

Yeni E-Ticaret yasasına uygun olarak Anahtar Kelime ve Web Form kullanımı ile izinlerinizi toplayabilir, izinli veri tabanınızı hızlıca genişletebilirsiniz.

Web Form Kullanarak; Müşterileriniz akıllı mobil cihazlar ile QR Codeları okutarak ya da mobil linke tıklayarak, izin formuna ulaşabilirler. Topladığınız izinlerle onlara ticari elektronik ileti gönderebilirsiniz.

Anahtar Kelime Kullanarak; Müşterileriniz, kısa numaranıza belirlediğiniz parametre ile SMS göndererek, onlara ticari ileti gönderebilmeniz için size izin verebilirler.

7889 kısa numarasına müşterilerinizden gelen tüm geri bildirimleri belirlenen anahtar kelimeler üzerinden görmenizi ve yönetmenizi sağlar. Daha önce belirlediğiniz anahtar kelime ve parametre ile 7889 a SMS mesajı yollayan abonelere servisin linki gönderilir, abone linke tıklayarak katılım gösterir. Gelen Kutusu içerisinde servis/parametreye göre 7889 a gönderilen mesajlar raporlanır.

Geribildir.in servisi içerisinden gönderilen SMS, MMS, E-Posta mesajlarının hazırlanması ve gönderilen mesajların raporlanmasını sağlar. Servisten süre ve adet seçimi yaparak faydalanabilirsiniz. Mesajlar ile ilgili bilgiler iki iş günü öncesinde "pazarlama@mobildev.com" adresine gönderilir. Rapor istekleri ise destek@mobildev.com e-posta adresine bildirilir.

ÜRÜNLER

WEB TABANLI ÜRÜNLER

İnternet bağlantısıyla verilerinize her yerden ulaşabileceğiniz ve gönderimlerinizi yapabileceğiniz ürünler ile performansınıza katkı sağlayabilirsiniz. Kolayca kullanabileceğiniz WebSMS Client için Mobildev’e dahil olmanız yeterli.


Hemen Başvur

Mesaj Gönderimleriniz İçin İzinli Veri Tabanı Oluşturmak İstiyorsanız Sizi Bekliyoruz

OPERATÖRLER