Post Image

2017 Yılına Hangi Dijital Trendler Yön Verecek?Bu yılın muhtemelen en etkili B2B pazarlama eğilimi, müşteri deneyimini geliştirme konusu olacak. Dijital çağda marka olarak seslendiğiniz kişiler şimdilerde markalara her zamankinden daha temkinli yaklaştığından, hatta değerlerine ve ihtiyaçlarına uygun olmayan markalardan hızla uzaklaştığından onlarla aranızda sadakate dayalı bir ilişki kurabilmek için, bu yıl daha dengeli bir yaklaşım benimsemeniz gerekecek.

NASIL YAPARIM?

Marketing Cloud Toplu E-Posta Servisi’nin “Kişiselleştirme” özelliği aracılığı ile gönderdiğiniz e-postaların kullanıcılarınız tarafından açılma oranını artırın. Bu tür kişiselleştirilmiş deneyimlerle kişilerinize kendilerini “özel” hissettirin ve onlarla aranızda sadakat köprüleri kurun.

Başvur

Bir marka olarak seslendiğiniz kişilerle kurduğunuz her etkileşimin olumlu olması yetmeyecek, bu yıl sizden kurduğunuz etkileşime dair bir tutarlılık sergilemeniz de beklenecek. Örneğin girişimciler, kişilerinin nereden geldiğini (bir sosyal medya platformu, bir blog ya da başka bir yer) keşfetmek için analitik verileri kullanacak ve böylece, marka olarak sesini duyurmak istediği kişilerle etkileşimini trafiği yüksek olan bu söz konusu alanlarda belli bir düzene sokacak.

NASIL YAPARIM?

Marketing Cloud Toplu E-Posta Servisi’nin “Etiketleme ve Link Puanı” özelliği ile e-posta gönderirken etiketleme yapın, e-postaların içerisine marka ya da ürünlere dair farklı linkler yerleştirin ve bu linklerin tıklanma oranları üzerinden kişilerinizin ilgi alanlarını belirleyip, onlarla o konu üzerinden iletişime devam edin.

Başvur

Proaktif yenilik, bu yılda gelişmekte olan bir pazarda rekabetin dışında kalmamanın en iyi yollarından biri olarak kabul görecek. Dijital çağda teknolojinin değerlendirilmesi, test edilmesi ve analiz edilmesi ile ilgili süreçlerin ve karar alma süreçlerinin her zamankinden daha hızlı olması gerektiğinden, firmalar gerçek değer sunmayan yeni araçları kullanarak zamanlarını ve kaynaklarını harcamayacaklar. Bir firma, fikirden uygulamaya ne kadar hızlı gidebilirse o kadar çok pazarı ve iç piyasadaki iş modelini dönüştürecek fırsatlarla buluşabilecek.

NASIL YAPARIM?

Marketing Cloud Toplu E-Posta Servisi’nin “Şablon Tasarımı” özelliğinin sürükle bırak kolaylığındaki araçlarını kullanarak e-postalarınızı oluşturun; fikirle uygulamayı buluşturun.

Başvur

Şirketlerin, daha fazla sayıda ve en iyi nesil teknolojiyi birbirine bağlamaya çalışma çabası API’lerin önemini artıracak. En iyi kullanıcı deneyimini oluşturan teknolojiyi kullanmaya çalışan firmaların, bu aşamada birden fazla sağlayıcıdan kaynak bulması gerekecek.

NASIL YAPARIM?

Farklı uygulamalar üzerinden mesaj gönderirken, hem de o uygulamalarda sahip olduğunuz kişilerinize dair verilerinizi Mobildev Marketing Cloud içerisine aktarırken, Marketing Cloud Toplu E-Posta Servisi’nin “API” özelliğinden yararlanın.

Başvur

Dünyada baş döndürücü miktarda bulunan değerli veriyi, maksimum etki için kullanabilen firmalar daha da öne çıkacak. Neredeyse her şeyin ölçülebildiği dijital dönüşüm çağında analiz markaların seslendiği kişilerin nasıl bir düşünce sistemlerinin olduğunu, ne istediklerini ve kendi zihin dünyalarında markaya dair nasıl bir algı geliştirdiklerini gösterecek ve markaların stratejilerini belirlemeleri için önemli kaynaklardan biri haline gelecek. Firmaların aldıkları her önemli karar, verilerle ve analitik uygulamalarla desteklenerek ortaya konacak.

NASIL YAPARIM?

Marketing Cloud Toplu E-Posta Servisi’nin “Analiz” özelliğini kullanın. Çünkü E-Postalarınızın hangi platformlarda ve ne kadar sıklıkla okunduğunu bilmek, markanızın geleceği açısından hayati önem taşır.

Başvur

İlgili Haberler