Post Image

Sevgililer Günü İçin SMS PazarlamaYeni yıl kutlamaları geride kalırken sıra şimdi Sevgililer Günü kampanyalarını planlamaya geldi. Sevgililer Günü ürün ve hizmetlerinizi SMS ile tanıtmak için harika bir zamandır; size bunun için güzel bir bahane verir. Kampanya fikirlerinizi geniş tutmak yerine, tekliflerinizi gerçekten sevgililer günü ile sınırlandırın.

Her yıl hediyeler, çiçekler, çikolatalar, mücevherler, akşam yemeği rezervasyonları, otel konaklamaları vb. sebeplerle Sevgililer Günü'nde yaklaşık 13 milyar dolar harcanıyor. SMS ile pazarlama bu büyük pastadan pay almak için iyi bir araçtır; araştırmalara göre insanların % 98'i SMS mesajlarını açar ve okur.

Sevgililer gününde SMS pazarlamanın nasıl kullanıldığına dair birkaç fikirden bahsedelim.


Kişiselleştirin

Hem müşterinize sunduğunuz teklifi hem de mesaj metinlerinizi kişiselleştirebilirsiniz.

Teklifinizi Kişileştirin
Müşterinizin yararlandığı herhangi bir tekliften ya da yaptığı satın almadan sonra bir mesaj göndererek istek listesi oluşturabilirsiniz.
Örneğin “Sonraki teklifimizin ne olmasını istersin, 7889 a istek yaz gönder” (Mobildev SM Collector) Daha kapsamlı sorular sormak istiyorsanız, mikro bir anket düzenleyebilirsiniz. Örneğin “Sonraki teklifimizin ne olmasını istersin, hemen linke tıkla http://zim.li/XgsjY3” (Mobildev Anket)

Metninizi Kişileştirin
Mesaj metinini kişiselleştirmeniz teklifinizin daha fazla okunmasını etkileyecektir. Mesajınıza ad soyadı eklemek bile bir başlangıç olabilir.

Gönderim Zamanınızı Kişiselleştirin
İnternette yapacağınız kısa bir araştırmayla, kişilerin mesajlarını okuma saatleri ve günleri ile ilgili genel bilgiler elde edebilirsiniz. Fakat bunlar sadece genellemelerdir. Müşteri portföyünüzde yer alan kişilerin, tek tek hangi saatlerde mesajlarınızı okuduğunu öğrenmek de mümkün. Kişiye özel üretilen URL’lerin geçmiş ziyaret raporlarını inceleyerek, bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Böylece teklifinizi her müşterinize, onun mesajlarınızı en çok okuduğu saatte gönderebilirsiniz. (Mobildev Zim.li )


Müşterilerinizin Sizi Neden Sevdiklerini Hatırlatın

Müşteriler genellikle indirimler, hediyeler vb. tekliflerle ilgilenir. Rakipleriniz de sevgililer günü pasatasından pay almak için bonkör davranacaklardır. Erken davranmanız sizi bir adım öne çıkartabilir.


Metinlerinizde Sevgiyi Gösteren İfadeler Kullanın

SMS mesajları gönderirken 'Sevgililer Günü', 'Romantik' veya 'Aşk' gibi doğru sıfatlar kullanarak müşterilerinizin dikkatini çekebilirsiniz. Birkaç örnek inceleyebiliriz.
(kaynak; https://fastsms.co.uk)

Havada aşk var; Güzel ve basit olan bu ifade riskli bir çağrışım içermez ve sevgililer günü ile ilgili bir tanıtım yapmak için idealdir.
Örneğin: "Havada aşk var! Sevgililer Günü'nü %10 indirim ile kutlayın."

Aşk değer vermektir; Sevgililer günü kampanyanızın bir parçası olarak bir hediye verecek iseniz; örneğin abonelik paketi, bir kadeh içecek, tatlı, kravat vb. hediyeleri duyurmak için kullanabilirsiniz. "Aşk değer vermektir - tüm takım elbiselerde kol düğmesi hediye "

Aşk, kalpten gelen bir sanattır; Özellikle sattığınız ürünün tasarımı öne çıkıyorsa böyle bir başlangıç uygun olabilir. "Aşk, kalpten gelen bir sanattır - sevgilinizi bu Sevgililer Günü’nde özel hissettirecek çarpıcı el yapımı %15 indirimli tek taş kolyelerimiz gibi."


İzinli Veri Tabanınızı Büyütmek İçin Bu Fırsatı Kaçırmayın

Müşterilerinizi, interaktif kısa numaranıza bir SMS göndermelerini isteyerek, onları veri tabınıza dahil edebilirsiniz. “7889 MMA izin yaz gönder, gelen formu doldur fırsatları kaçırma”


Mobil Kupon Kullanmayı Unutmayın

Sunduğunuz teklifi kullanan kişileri takip edebilmeniz için her müşteriniz için kodlar oluşturabilirsiniz. Müşterileriniz tekliflerinizi bu kodları doğrulatarak kullanabilirler; bu, gelecekteki pazarlama faaliyetlerinizde hedeflemenizi kolaylaştıracaktır.


Teşekkür Etmek Önemlidir

Ertesi gün bir teşekkür metnini nazik bir şekilde SMS ile gönderebilirsiniz. "Umarım dün akşam çok özel bir Sevgililer Günü geçirmişsinizdir, bizimle geçirdiğiniz için teşekkür ederiz, bir sonraki ziyaretinizde% 10 indirim" Böyle bir mesaj markanızın zihninde sıkıca durmasını sağlar.

SMS pazarlamayı daha önce kullanmadıysanız, Sevgililer Günü başlamak için iyi bir zaman.Hemen Başvur

İlgili Haberler