Topladığınız İzinler Geçersiz Sayılacak!

Erkan Aytac
Ağustos 13, 2020
  • 392
Çıkan yeni 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun ile birlikte, firmalar her iletişim kanalı için kişilerinden topladıkları tüm iletişim izinlerini ayrı ayrı İYS platformuna bildirmek zorundadır. 1 Aralık’a kadar iletişim izinlerini İYS’ye (İleti Yönetim Sistemi) aktarmayan firmaların şuana kadar almış olduğu izinler geçersiz sayılacak. 1 Aralık’dan sonra 3 iş günü içinde alınan izinlerin İYS’ye aktarılmaması durumunda hem izinler geçersiz sayılacak hem de kişilerine kampanyalarını duyuramayacak, SMS gönderemeyecek ve gelir kaybı yaşayacaktır. Firmanızın kişileriyle ticari iletişimine devam edebilmesi ve olası cezalardan korunması için İYS’ye uyumlu hale getirmeniz gerekmektedir.
İYS Nedir?

6563 sayılı elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkındaki kanunun 4 Ocak 2020 tarihi yönetmeliğine göre İYS A.Ş tarafından kurulan ortak bir veri tabanıdır. Türkiye’de ticari iletişim yapan tüm gerçek ve tüzel kişiler ticari iletişim izni aldıkları iletişim adreslerini bu veri tabanına aktarmak zorundalar.

Mobildev İle İYS Entegrasyonu Çok Kolay!

Mobildev İVT, SMS Marketing Suite ve İVT Lite ürünleri ile, tüm izinli iletişim adreslerinizi İYS’ye tek noktadan aktarabilirsiniz; kişilerinizin izinlerini ve ret bildirimlerini sorgulayabilir, ayrıca verilerinizin Mobildev iş ortaklarının ürünlerine çift yönlü aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece kişilerinizle iletişiminizi kesintisiz devam ettirerek kampanyalarınızı duyurabilir ve gelirinizi artırabilirsiniz.

İYS Uyum 1

Ticari İletişim İzinlerinizi İYS’ye Nasıl Aktaracaksınız?

Tüm iletişim izinlerinizi Mobildev’in İYS uyumlu ürünleri ile, İYS’ye kolayca aktarabilirsiniz. Aktarımları dosyadan topluca, arayüz üzerinden ve web servisler ile çift yönlü olarak yapabilirsiniz. Böylece izinli iletişim adresleriniz anlık olarak İYS’ye aktarılır ve tüm iletişim adreslerinize herhangi bir kayba uğramadan ticari ileti gönderebilirsiniz.

İYS Uyum 2

Ticari İletişim İzinlerini Nasıl Toplayacaksınız?

Mobildev İVT ve İVT Lite ile, SMS, e-posta ve arama için ticari iletişim izinlerinizi mevcut mevzuata uygun olarak toplayabilirsiniz. Topladığınız bu izinleri web servisler aracılığıyla 3. taraf veri tabanlarına aktarabilirsiniz. Aynı zamanda interaktif kısa numara alt yapısıyla SMS ret bildirimlerini toplayabilirsiniz. Tek bir noktadan tüm ticari iletişim izinlerinizi yönetebilirsiniz.

İYS Uyum 3

Ne Yapılması Gerekiyor?

Hemen bize ulaşın; İYS kayıt ve veri aktarımı konusunda sizi detaylı olarak bilgilendirelim. 1 Aralık tarihini kaçırmayın, izinli veri tabanınızı kaybetmeyin!
Bizimle İletişime Geçin


İlgili İçerik

Duyurular

Kapalı Portföye Sahip Saha Ekipleri İle İzin Yönetimi

Mobildev İzinli Veri Tabanı (İVT ) servisi kişileriniz ile temasta bulunduğunuz her noktada kesintisiz olarak; hem izinli veri tabanınızı güncel tutmanıza hem de genişletmenize imkan sağlamaktadır.

Sevcan Icoz Ekim 27

Hatırlatma Mesajlarının Önemi ve Etkisi

Kişilerin firmanızla oluşturdukları randevu saati, tarihi, konusu vb. hatırlanması gereken programları, ödeme tarihlerini, yenilenmesi gereken sözleşmelerini bunun gibi daha birçok önemli ama atlanabilen konuyu akıllarında tutmaları oldukça zordur.

Gozde Mermerci Ekim 22

Tacirlerin İYS’ye İzin Aktarımı

tacir olan alıcıların iletişim adreslerine gönderilen ticari elektronik iletiler, sesli arama, SMS, e-posta için önceden onay alınmasına gerek olmaz.

Gozde Mermerci Ekim 13

Yılın son çeyreğinde alışveriş yapan tüketicilerle ilgili 5 gerçek

Yılın son çeyreğinde alışveriş yapan tüketicilerle ilgili 5 gerçek

Gozde Mermerci Ekim 8

Yeni Doküman Tespiti Modelimiz ile SIU2020 Konferansındayız!

Mobildev, Boğaziçi Üniversitesi danışmanlığında Datamin Kişisel Veri Keşif Aracı isimli yeni bir ürün geliştirdi.

Gozde Mermerci Ekim 6

Ticari İleti Şikayet Süreçlerinizde Mobildev Yanınızda

Elektronik ticari İletiler, iletişime geçilecek kişilere ancak önceden izinleri alınmak şartıyla gönderilebilir.

Gozde Mermerci Eylül 18

Bültene Üye Ol

İşinizi geliştirmenize katkı sağlayacak, başarılı örnekleri, sektörel gelişmeleri ve kampanyaları kaçırmayın.