Topladığınız İzinler Geçersiz Sayılacak!

Erkan Aytac
Ağustos 13, 2020
  • 562

Çıkan yeni 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun ile birlikte, firmalar her iletişim kanalı için kişilerinden topladıkları tüm iletişim izinlerini ayrı ayrı İYS platformuna bildirmek zorundadır. 31 Mayıs’a kadar 150.000 altındaki izinli iletişim adreslerini İYS’ye (İleti Yönetim Sistemi) aktarmayan firmaların şuana kadar almış olduğu izinler geçersiz sayılacak. 31 Mayıs'tan sonra 3 iş günü içinde alınan izinlerin İYS’ye aktarılmaması durumunda hem izinler geçersiz sayılacak hem de kişilerine kampanyalarını duyuramayacak, SMS gönderemeyecek ve gelir kaybı yaşayacaktır. Firmanızın kişileriyle ticari iletişimine devam edebilmesi ve olası cezalardan korunması için İYS’ye uyumlu hale getirmeniz gerekmektedir.

İYS Nedir?

6563 sayılı elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkındaki kanunun 4 Ocak 2020 tarihi yönetmeliğine göre İYS A.Ş tarafından kurulan ortak bir veri tabanıdır. Türkiye’de ticari iletişim yapan tüm gerçek ve tüzel kişiler ticari iletişim izni aldıkları iletişim adreslerini bu veri tabanına aktarmak zorundalar.

Mobildev İle İYS Entegrasyonu Çok Kolay!

Mobildev İVT, SMS Marketing Suite ve İVT Lite ürünleri ile, tüm izinli iletişim adreslerinizi İYS’ye tek noktadan aktarabilirsiniz; kişilerinizin izinlerini ve ret bildirimlerini sorgulayabilir, ayrıca verilerinizin Mobildev iş ortaklarının ürünlerine çift yönlü aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece kişilerinizle iletişiminizi kesintisiz devam ettirerek kampanyalarınızı duyurabilir ve gelirinizi artırabilirsiniz.

İYS Uyum 1

Ticari İletişim İzinlerinizi İYS’ye Nasıl Aktaracaksınız?

Tüm iletişim izinlerinizi Mobildev’in İYS uyumlu ürünleri ile, İYS’ye kolayca aktarabilirsiniz. Aktarımları dosyadan topluca, arayüz üzerinden ve web servisler ile çift yönlü olarak yapabilirsiniz. Böylece izinli iletişim adresleriniz anlık olarak İYS’ye aktarılır ve tüm iletişim adreslerinize herhangi bir kayba uğramadan ticari ileti gönderebilirsiniz.

İYS Uyum 2

Ticari İletişim İzinlerini Nasıl Toplayacaksınız?

Mobildev İVT ve İVT Lite ile, SMS, e-posta ve arama için ticari iletişim izinlerinizi mevcut mevzuata uygun olarak toplayabilirsiniz. Topladığınız bu izinleri web servisler aracılığıyla 3. taraf veri tabanlarına aktarabilirsiniz. Aynı zamanda interaktif kısa numara alt yapısıyla SMS ret bildirimlerini toplayabilirsiniz. Tek bir noktadan tüm ticari iletişim izinlerinizi yönetebilirsiniz.

İYS Uyum 3

Ne Yapılması Gerekiyor?

Hemen bize ulaşın; İYS kayıt ve veri aktarımı konusunda sizi detaylı olarak bilgilendirelim. 31 Aralık tarihini kaçırmayın, izinli veri tabanınızı kaybetmeyin!
Bizimle İletişime Geçin


İlgili İçerik

Duyurular

Türk Telekom Planlı Çalışma

Mobil Kurumsal/VIP SMS Planlı Çalışma

Erkan Aytac Ocak 7

Proje Yöneticisi Arıyoruz!

Pazarlama Departmanımızda görevlendirilmek üzere Proje Yöneticisi arıyoruz.

Gozde Mermerci Aralık 28

Toplu SMS İle Pazarlama

SMS ile pazarlama çok güçlü bir iletişim aracıdır. Bununla birlikte, doğru anlamanız önemlidir çünkü tüketiciler, ilgilenmedikleri promosyon mesajlarını aldıklarında bunu gerçekten sinir bozucu bulabilirler.

Erkan Aytac Aralık 16

İleti Yönetim Sistemi’ne (İYS) Kayıt ve Aktarım Tarihlerinde Süre Uzatımı

28.08.2020 tarihli ve 31227 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik'te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik (Yönetmelik) uyarınca elektronik ticari ileti gönderecek hizmet sağlayıcıların nezdin

Erkan Aytac Kasım 30

İYS ve Yeni İzinli İletişim Dönemi

Yeni yönetmelik artık hizmet sağlayıcıların, İYS ye kaydolmalarını ve tüm izinli iletişim adreslerini İYS ye aktarmalarını ve paralel olarak İYS platformunda da izinlerini güncel tutmalarını istemektedir.

Gozde Mermerci Kasım 17

150.000 Altındaki İletişim İzinlerinizi İYS ye Aktarmanız İçin Son Tarih 31 Mayıs

İYS (İleti Yönetim Sistemi) 31 Mayıs’tan sonra geçmişe yönelik izinlerin aktarımına izin vermeyecek ve 16 Ocak tarihinden itibaren operatörler tarafından gönderimleri engelleyecek.

Gozde Mermerci Kasım 12

Bültene Üye Ol

İşinizi geliştirmenize katkı sağlayacak, başarılı örnekleri, sektörel gelişmeleri ve kampanyaları kaçırmayın.