Topladığınız İzinler Geçersiz Sayılacak!

Erkan Aytac
Ağustos 13, 2020
  • 687

Çıkan yeni 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun ile birlikte, firmalar her iletişim kanalı için kişilerinden topladıkları tüm iletişim izinlerini ayrı ayrı İYS platformuna bildirmek zorundadır. 31 Mayıs’a kadar 150.000 altındaki izinli iletişim adreslerini İYS’ye (İleti Yönetim Sistemi) aktarmayan firmaların şuana kadar almış olduğu izinler geçersiz sayılacak. 31 Mayıs'tan sonra 3 iş günü içinde alınan izinlerin İYS’ye aktarılmaması durumunda hem izinler geçersiz sayılacak hem de kişilerine kampanyalarını duyuramayacak, SMS gönderemeyecek ve gelir kaybı yaşayacaktır. Firmanızın kişileriyle ticari iletişimine devam edebilmesi ve olası cezalardan korunması için İYS’ye uyumlu hale getirmeniz gerekmektedir.

İYS Nedir?

6563 sayılı elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkındaki kanunun 4 Ocak 2020 tarihi yönetmeliğine göre İYS A.Ş tarafından kurulan ortak bir veri tabanıdır. Türkiye’de ticari iletişim yapan tüm gerçek ve tüzel kişiler ticari iletişim izni aldıkları iletişim adreslerini bu veri tabanına aktarmak zorundalar.

Mobildev İle İYS Entegrasyonu Çok Kolay!

Mobildev İVT, SMS Marketing Suite ve İVT Lite ürünleri ile, tüm izinli iletişim adreslerinizi İYS’ye tek noktadan aktarabilirsiniz; kişilerinizin izinlerini ve ret bildirimlerini sorgulayabilir, ayrıca verilerinizin Mobildev iş ortaklarının ürünlerine çift yönlü aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece kişilerinizle iletişiminizi kesintisiz devam ettirerek kampanyalarınızı duyurabilir ve gelirinizi artırabilirsiniz.

İYS Uyum 1

Ticari İletişim İzinlerinizi İYS’ye Nasıl Aktaracaksınız?

Tüm iletişim izinlerinizi Mobildev’in İYS uyumlu ürünleri ile, İYS’ye kolayca aktarabilirsiniz. Aktarımları dosyadan topluca, arayüz üzerinden ve web servisler ile çift yönlü olarak yapabilirsiniz. Böylece izinli iletişim adresleriniz anlık olarak İYS’ye aktarılır ve tüm iletişim adreslerinize herhangi bir kayba uğramadan ticari ileti gönderebilirsiniz.

İYS Uyum 2

Ticari İletişim İzinlerini Nasıl Toplayacaksınız?

Mobildev İVT ve İVT Lite ile, SMS, e-posta ve arama için ticari iletişim izinlerinizi mevcut mevzuata uygun olarak toplayabilirsiniz. Topladığınız bu izinleri web servisler aracılığıyla 3. taraf veri tabanlarına aktarabilirsiniz. Aynı zamanda interaktif kısa numara alt yapısıyla SMS ret bildirimlerini toplayabilirsiniz. Tek bir noktadan tüm ticari iletişim izinlerinizi yönetebilirsiniz.

İYS Uyum 3

Ne Yapılması Gerekiyor?

Hemen bize ulaşın; İYS kayıt ve veri aktarımı konusunda sizi detaylı olarak bilgilendirelim. 31 Aralık tarihini kaçırmayın, izinli veri tabanınızı kaybetmeyin!
Bizimle İletişime Geçin


İlgili İçerik

Duyurular

Java Yazılım Uzmanı Arıyoruz

We are looking for Java Developers to join our developer team who will be able to work with an enthusiasm for implementing pioneering steps on the subject of marketing solutions.

Gozde Mermerci Mart 22

Software Development Engineer

Mobildev offers an opportunity to learn the best practices in personal data protection rule compliance through machine learning.

Gozde Mermerci Mart 10

Satış Mühendisi

Aşağıdaki niteliklere uygun Kobi Satış Departmanımızda yetiştirilmek üzere Satış Mühendisi arıyoruz.

Gozde Mermerci Mart 10

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Satışlarınızı Artırmak ve Doğru Kişileri Hedeflemek için İpuçları

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Satışlarınızı Artırmak ve Doğru Kişileri Hedeflemek için İpuçları

Gozde Mermerci Mart 4

Anket Servislerinde İYS Sebepli Değişiklik

SMS servislerini kullanan Mobildev ürünlerinden biri olan Mobildev Anket ürünü de bu değişiklikten etkilendi.

Erkan Aytac Mart 2

4 İşlemde Yeni Operatör Servislerine Geçiş ve İYS’ye Uyum!

4 İşlemde Yeni Operatör Servislerine Geçiş ve İYS’ye Uyum!

Gozde Mermerci Şubat 22

Bültene Üye Ol

İşinizi geliştirmenize katkı sağlayacak, başarılı örnekleri, sektörel gelişmeleri ve kampanyaları kaçırmayın.