Topladığınız İzinler Geçersiz Sayılacak!

Erkan Aytac
Ağustos 13, 2020
  • 870

Çıkan yeni 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun ile birlikte, firmalar her iletişim kanalı için kişilerinden topladıkları tüm iletişim izinlerini ayrı ayrı İYS platformuna bildirmek zorundadır. 31 Mayıs’a kadar 150.000 altındaki izinli iletişim adreslerini İYS’ye (İleti Yönetim Sistemi) aktarmayan firmaların şuana kadar almış olduğu izinler geçersiz sayılacak. 31 Mayıs'tan sonra 3 iş günü içinde alınan izinlerin İYS’ye aktarılmaması durumunda hem izinler geçersiz sayılacak hem de kişilerine kampanyalarını duyuramayacak, SMS gönderemeyecek ve gelir kaybı yaşayacaktır. Firmanızın kişileriyle ticari iletişimine devam edebilmesi ve olası cezalardan korunması için İYS’ye uyumlu hale getirmeniz gerekmektedir.

İYS Nedir?

6563 sayılı elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkındaki kanunun 4 Ocak 2020 tarihi yönetmeliğine göre İYS A.Ş tarafından kurulan ortak bir veri tabanıdır. Türkiye’de ticari iletişim yapan tüm gerçek ve tüzel kişiler ticari iletişim izni aldıkları iletişim adreslerini bu veri tabanına aktarmak zorundalar.

Mobildev İle İYS Entegrasyonu Çok Kolay!

Mobildev İVT, SMS Marketing Suite ve İVT Lite ürünleri ile, tüm izinli iletişim adreslerinizi İYS’ye tek noktadan aktarabilirsiniz; kişilerinizin izinlerini ve ret bildirimlerini sorgulayabilir, ayrıca verilerinizin Mobildev iş ortaklarının ürünlerine çift yönlü aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece kişilerinizle iletişiminizi kesintisiz devam ettirerek kampanyalarınızı duyurabilir ve gelirinizi artırabilirsiniz.

İYS Uyum 1

Ticari İletişim İzinlerinizi İYS’ye Nasıl Aktaracaksınız?

Tüm iletişim izinlerinizi Mobildev’in İYS uyumlu ürünleri ile, İYS’ye kolayca aktarabilirsiniz. Aktarımları dosyadan topluca, arayüz üzerinden ve web servisler ile çift yönlü olarak yapabilirsiniz. Böylece izinli iletişim adresleriniz anlık olarak İYS’ye aktarılır ve tüm iletişim adreslerinize herhangi bir kayba uğramadan ticari ileti gönderebilirsiniz.

İYS Uyum 2

Ticari İletişim İzinlerini Nasıl Toplayacaksınız?

Mobildev İVT ve İVT Lite ile, SMS, e-posta ve arama için ticari iletişim izinlerinizi mevcut mevzuata uygun olarak toplayabilirsiniz. Topladığınız bu izinleri web servisler aracılığıyla 3. taraf veri tabanlarına aktarabilirsiniz. Aynı zamanda interaktif kısa numara alt yapısıyla SMS ret bildirimlerini toplayabilirsiniz. Tek bir noktadan tüm ticari iletişim izinlerinizi yönetebilirsiniz.

İYS Uyum 3

Ne Yapılması Gerekiyor?

Hemen bize ulaşın; İYS kayıt ve veri aktarımı konusunda sizi detaylı olarak bilgilendirelim. 31 Aralık tarihini kaçırmayın, izinli veri tabanınızı kaybetmeyin!
Bizimle İletişime Geçin


İlgili İçerik

Duyurular

İYS Üzerinde Operatör Kontrolü Başladı!

İleti Yönetim Sistemi üzerinde kişilerin geçmiş tarihli izin kontrolü yapmaları için verilen süre 15 Temmuz itibariyle doldu. Kişiler kontrollerini iys.org.tr ve e devlet üzerinde yapabildiler.

Gozde Mermerci Temmuz 19

Mesai Bilgilendirmesi

Kurban Bayramı sebebi ile, müşteri hizmetleri ekibimiz bayramın 1. ve 2. günü 20.07.2021 ve 21.07.2021 tarihlerinde 09:30 – 17:30 saatleri arasında sizlere hizmet vermeye devam edecektir.

Gozde Mermerci Temmuz 17

16 Temmuz’a Çok Az Kaldı!

İYS’ye kaydolup, izinli iletişim adreslerinizi aktarmadıysanız, 16 Temmuz 2021’den sonra SMS gönderimi yapamayacaksınız.

Gozde Mermerci Temmuz 9

İYS ile Birlikte Yeni Döneme Hazırlık

Mobildev’i İYS iş ortağı olarak yetkilendiren firmaların, Mobildev İVT ve İVT Lite ürünleri aracılığıyla izinli iletişim adreslerinin İYS’ye aktarımı tamamlandı.

Gozde Mermerci Haziran 11

İYS Uyum Webinarları Tamamlandı

Katılımcılar, webinarların sağladığı faydaları ve memnuniyetlerini webinar sonrası anketlerimize katılıp yüksek puan vererek belirtti. Webinarlarımız bu ve farklı konularda devam edecektir.

Gozde Mermerci Haziran 1

Java Yazılım Uzmanı Arıyoruz

We are looking for Java Developers to join our developer team who will be able to work with an enthusiasm for implementing pioneering steps on the subject of marketing solutions.

Gozde Mermerci Mart 22

Bültene Üye Ol

İşinizi geliştirmenize katkı sağlayacak, başarılı örnekleri, sektörel gelişmeleri ve kampanyaları kaçırmayın.