AR-GE Merkezimiz
Proje Çalışma Alanları

Mobildev, günümüzün hızla değişen ve gelişen koşullarında belirlediği ürün ve teknoloji yol haritasına uygun stratejik Ar-Ge faaliyetleri yürüterek, firmaların satış ve pazarlama ihtiyaçlarına yönelik; yenilikçi, kanunlara uyumlu, sürdürülebilir, çevre dostu ve yüksek güvenlikli ürünler geliştirmektedir. Bilgi birikimimizi ve teknik uzmanlığımızı kullandığımız başlıca çalışma alanlarımız arasında; izinli veri tabanını kanunlara uygun şekilde yönetmeye yönelik veri yönetimi, SMS ile pazarlama faaliyetlerine yönelik mesajlaşma servisleri, KVKK ve GDPR ile uyumlu servisler bulunmaktadır. Projelerde doğal dil işleme, ses ve görüntü işleme odağında yapay zeka metotları kullanmaktayız. 

Proje ve Konsept Geliştirme

Mobildev olarak hizmet verdiğimiz sektörlerde ihtiyaç ve beklentileri analiz ediyor, yeni ürünler geliştirerek kategoriyi büyütecek ya da yeni pazarlar oluşturacak projeler geliştiriyoruz. Her zaman müşteri beklentilerini odak noktamıza alıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için bilgi ve yetkinliklerimizi geliştirerek yenilikçi konseptler üretiyor, sürdürülebilir çözümler üzerinde çalışıyoruz. Ürün geliştirme süreçlerimizde analiz, tasarım, doğrulama ve her bir proje yönetim faaliyetini, alanında uzman olan yetkin mühendis kadromuz ile birlikte yürütüyoruz.

Proje ve Konsept Geliştirme
Mühendislik Çalışmaları
Mühendislik Çalışmaları

Ar-Ge departmanımız; bilgi ve araştırmayı, yaratıcılık ve yenilik tutkusu ile birleştiren tecrübeli mühendislerden oluşmaktadır. Araştırma ve geliştirme çalışmalarına uygun ortama sahip Ar-Ge merkezimizde, doğal dil işleme, makine öğrenmesi, derin öğrenme, görüntü ve ses işleme konularında en güncel teknolojiler ve metotlar kullanılmaktadır. Uzaktan ve yerinde olmak üzere hibrit çalışma ortamına sahip olan Ar-Ge ekibimiz uzmanlıklarını; test sunucuları, yüksek donanımlı geliştirme cihazları ve eğitimler ile geliştirmektedir.

Üniversite İş Birlikleri

Türkiye’nin önde gelen seçkin üniversiteleri ve değerli akademisyenleriyle yaptığımız iş birlikleri ile pazardaki ihtiyaç ve beklentileri karşılayacak yenilikçi projeler üzerinde çalışarak yeni metotlar geliştiriyor, geliştirdiğimiz projeler kapsamında akademik yayınlar yapıyoruz. Ayrıca yapılan iş birlikleri kapsamında çeşitli bölümlerdeki lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine bünyemizde staj olanağı sağlıyoruz.

Üniversite İş Birlikleri
Ticarileşme
Ticarileşme

Mobildev’ in öncelikli hedeflerinden biri, Ar-Ge projelerinin ticarileşmesi ve müşteri geri bildirimleri ile beslenerek gelişmesidir. Bu sebeple, birlikte çalıştığımız firmaların rekabet yolculuklarında onlara yardımcı olarak müşteri portföyümüzü her geçen gün genişletmeye devam ediyoruz. Bunu gerçekleştiren tecrübeli bir satış ekibine sahibiz. Ayrıca GSM operatörleri olmak üzere farklı sektörlerde faaliyet gösteren geniş bir iş ortaklığı ağını yönetiyoruz. Mobildev Ar-Ge merkezinde çalışan her bir araştırmacı, parçası olduğu projenin hayata geçtiğini mutlaka görür.

İnsan Kaynakları ve Teşvikler

İnsana dair her projenin önemi büyüktür. Mobildev olarak sürdürülebilir başarı için ekip ruhuna ve cinsiyet, din, dil, ırk gibi farklılıkların kurumları zenginleştirdiğine inanmaktayız. Varlığımız için en büyük değerin ‘insan’ olduğunun bilincinde olarak çalışanlarımıza; verimliliği destekleyen ve potansiyellerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sunmaktayız. Bünyemizde bulunan tüm çalışanlarımız için eşit fırsatlar sağlayarak, teşvik programları ve eğitimlerle kişisel ve mesleki gelişimlerine destek oluyoruz.

Kısa-Uzun Dönem Staj

Üniversitelerle yaptığımız iş birlikleri ile son sınıf ya da 3. Sınıf lisans öğrencileri, proje kapsamında yüksek lisans ve doktora öğrencilerini kapsayan kısa veya uzun staj programları sağlıyoruz.

Yüksek Lisans Teşviki

Belirli konularda uzmanlaşmak için yüksek lisans eğitimi alan çalışanlarımızın eğitimlerini destekliyor ve teşvik programı uyguluyoruz.

Doktora Teşviki

Doktora eğitimi için özel teşvikler sağlayarak çalışanlarımızın eğitimlerine ve gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.

Yabancı Dil Teşviki

Günümüzde küreselleşen dünyaya uyum sağlamak ve iş hayatında yaşam kalitesini artırmak için yabancı dilin önemine inanıyor, çalışanlarımızın yabancı dil gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Ek olarak ikinci ve üçüncü dilleri öğrenmek isteyen çalışanlarımıza ilave teşvikler sunuyoruz. 

Proje Fikir Önerisi Teşviki

Ar-Ge kapsamında verilen her bir fikir önerisini önemsiyor, fikrin kabulü, hayata geçirilmesi ve ticarileşmesi için ayrı teşvik programları uyguluyoruz.

Eğitim

Her yıl belirlenen konularda eğitim olanakları sunuyor ve bu eğitimlerin ücretsiz bir şekilde karşılanmasını sağlıyoruz.

Seni Arıyoruz!

Müşterilerimizin değişen ve gelişen ihtiyaçlarına çözüm üretmek için tutkuyla ve inançla çalışacak, pazarlanabilir yenilikleri hızla geliştirmemize, portföyümüzü yaratıcı yeni projelerle güçlendirmemize ve büyüme hedeflerimize ulaşmamıza destek olacak ekip arkadaşları arıyoruz!

BİZE KATIL!
  • Becerilerini genişletecek projelerde çalışarak, kariyerinde gelişim fırsatı yakalayacaksın.

  • Cesaret verici ve açık fikirli çalışma ortamına sahip olacaksın.

  • Sektörün en yenilikçi ve en yetkin zihinleriyle birlikte çalışma şansı yakalayacaksın.

  • Dünya standartlarında projeler geliştirmeye ve sunmaya odaklanmış, yenilikçi bir kültüre sahip olacaksın.

Duyurular
Tümü
Geliştiriciler

Mali Suç Ortamında Yapay Zekanın Gücü

Dolandırıcılık, finansal hizmetler sektörünü yıllardır rahatsız ediyor.

 Ağustos 3, 2023
Geliştiriciler

E-Posta ile Neden Kişisel Veri Paylaşmamalıyız?

E-posta ile kişisel veri göndermek, potansiyel olarak ciddi güvenlik riskleri taşıyan bir işlemdir. Kişisel verilerin korunması ve gizliliği büyük bir önem taşır bu nedenle bu tür bilgileri e-posta ile gönderirken aşağıdaki risklere dikkat etmek önemlidir

 Ekim 11, 2023
Geliştiriciler

Meşru Dropbox Sayfaları Yoluyla Kimlik Bilgilerini Çalmak

Popüler dosya paylaşım hizmeti Dropbox dünya çapında kullanılıyor. Siber suçlular, bunu kimlik avı malzemesi barındıran belgeler oluşturmak için kullanabileceklerini anladılar.

 Ekim 11, 2023
Geliştiriciler

Kimlik Avı Kampanyası Kıskacındaki Booking.com

Booking.com kullanıcıları yeni bir kimlik avı kampanyasının hedefi oluyor. Saldırganlar konaklama sektörünü tehlikeye atmak için InfoStealer kötü amaçlı yazılımını kullanıyor.

 Ekim 11, 2023
Geliştiriciler

Tasarım Yoluyla Gizlilik Kavramını Anlamak

İlk olarak eski Ontario Bilgi ve Gizlilik Komiseri Ann Cavoukian tarafından ortaya atılan bir kavram olan "Tasarım Yoluyla Gizlilik", gizliliğe yönelik olarak düzenleyici ve yasal gereklilikleri karşılamanın ötesine geçen kapsamlı bir yaklaşımdır.

 Haziran 7, 2023
Geliştiriciler

Artan BT Yetenek Açığı Siber Güvenlik Sektörünü Nasıl Etkiliyor?

Hızla gelişen dijital ortamda, teknoloji çözümü sağlayıcıları, ekiplerindeki benzeri görülmemiş sayıda boş kadroyla uğraşmak zorunda kalıyor.

 Haziran 7, 2023