AR-GE Merkezimiz
Proje Çalışma Alanları

Mobildev, günümüzün hızla değişen ve gelişen koşullarında belirlediği ürün ve teknoloji yol haritasına uygun stratejik Ar-Ge faaliyetleri yürüterek, firmaların satış ve pazarlama ihtiyaçlarına yönelik; yenilikçi, kanunlara uyumlu, sürdürülebilir, çevre dostu ve yüksek güvenlikli ürünler geliştirmektedir. Bilgi birikimimizi ve teknik uzmanlığımızı kullandığımız başlıca çalışma alanlarımız arasında; izinli veri tabanını kanunlara uygun şekilde yönetmeye yönelik veri yönetimi, SMS ile pazarlama faaliyetlerine yönelik mesajlaşma servisleri, KVKK ve GDPR ile uyumlu servisler bulunmaktadır. Projelerde doğal dil işleme, ses ve görüntü işleme odağında yapay zeka metotları kullanmaktayız. 

Proje ve Konsept Geliştirme

Mobildev olarak hizmet verdiğimiz sektörlerde ihtiyaç ve beklentileri analiz ediyor, yeni ürünler geliştirerek kategoriyi büyütecek ya da yeni pazarlar oluşturacak projeler geliştiriyoruz. Her zaman müşteri beklentilerini odak noktamıza alıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için bilgi ve yetkinliklerimizi geliştirerek yenilikçi konseptler üretiyor, sürdürülebilir çözümler üzerinde çalışıyoruz. Ürün geliştirme süreçlerimizde analiz, tasarım, doğrulama ve her bir proje yönetim faaliyetini, alanında uzman olan yetkin mühendis kadromuz ile birlikte yürütüyoruz.

Proje ve Konsept Geliştirme
Mühendislik Çalışmaları
Mühendislik Çalışmaları

Ar-Ge departmanımız; bilgi ve araştırmayı, yaratıcılık ve yenilik tutkusu ile birleştiren tecrübeli mühendislerden oluşmaktadır. Araştırma ve geliştirme çalışmalarına uygun ortama sahip Ar-Ge merkezimizde, doğal dil işleme, makine öğrenmesi, derin öğrenme, görüntü ve ses işleme konularında en güncel teknolojiler ve metotlar kullanılmaktadır. Uzaktan ve yerinde olmak üzere hibrit çalışma ortamına sahip olan Ar-Ge ekibimiz uzmanlıklarını; test sunucuları, yüksek donanımlı geliştirme cihazları ve eğitimler ile geliştirmektedir.

Üniversite İş Birlikleri

Türkiye’nin önde gelen seçkin üniversiteleri ve değerli akademisyenleriyle yaptığımız iş birlikleri ile pazardaki ihtiyaç ve beklentileri karşılayacak yenilikçi projeler üzerinde çalışarak yeni metotlar geliştiriyor, geliştirdiğimiz projeler kapsamında akademik yayınlar yapıyoruz. Ayrıca yapılan iş birlikleri kapsamında çeşitli bölümlerdeki lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine bünyemizde staj olanağı sağlıyoruz.

Üniversite İş Birlikleri
Ticarileşme
Ticarileşme

Mobildev’ in öncelikli hedeflerinden biri, Ar-Ge projelerinin ticarileşmesi ve müşteri geri bildirimleri ile beslenerek gelişmesidir. Bu sebeple, birlikte çalıştığımız firmaların rekabet yolculuklarında onlara yardımcı olarak müşteri portföyümüzü her geçen gün genişletmeye devam ediyoruz. Bunu gerçekleştiren tecrübeli bir satış ekibine sahibiz. Ayrıca GSM operatörleri olmak üzere farklı sektörlerde faaliyet gösteren geniş bir iş ortaklığı ağını yönetiyoruz. Mobildev Ar-Ge merkezinde çalışan her bir araştırmacı, parçası olduğu projenin hayata geçtiğini mutlaka görür.

İnsan Kaynakları ve Teşvikler

İnsana dair her projenin önemi büyüktür. Mobildev olarak sürdürülebilir başarı için ekip ruhuna ve cinsiyet, din, dil, ırk gibi farklılıkların kurumları zenginleştirdiğine inanmaktayız. Varlığımız için en büyük değerin ‘insan’ olduğunun bilincinde olarak çalışanlarımıza; verimliliği destekleyen ve potansiyellerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sunmaktayız. Bünyemizde bulunan tüm çalışanlarımız için eşit fırsatlar sağlayarak, teşvik programları ve eğitimlerle kişisel ve mesleki gelişimlerine destek oluyoruz.

Kısa-Uzun Dönem Staj

Üniversitelerle yaptığımız iş birlikleri ile son sınıf ya da 3. Sınıf lisans öğrencileri, proje kapsamında yüksek lisans ve doktora öğrencilerini kapsayan kısa veya uzun staj programları sağlıyoruz.

Yüksek Lisans Teşviki

Belirli konularda uzmanlaşmak için yüksek lisans eğitimi alan çalışanlarımızın eğitimlerini destekliyor ve teşvik programı uyguluyoruz.

Doktora Teşviki

Doktora eğitimi için özel teşvikler sağlayarak çalışanlarımızın eğitimlerine ve gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.

Yabancı Dil Teşviki

Günümüzde küreselleşen dünyaya uyum sağlamak ve iş hayatında yaşam kalitesini artırmak için yabancı dilin önemine inanıyor, çalışanlarımızın yabancı dil gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Ek olarak ikinci ve üçüncü dilleri öğrenmek isteyen çalışanlarımıza ilave teşvikler sunuyoruz. 

Proje Fikir Önerisi Teşviki

Ar-Ge kapsamında verilen her bir fikir önerisini önemsiyor, fikrin kabulü, hayata geçirilmesi ve ticarileşmesi için ayrı teşvik programları uyguluyoruz.

Eğitim

Her yıl belirlenen konularda eğitim olanakları sunuyor ve bu eğitimlerin ücretsiz bir şekilde karşılanmasını sağlıyoruz.

Seni Arıyoruz!

Müşterilerimizin değişen ve gelişen ihtiyaçlarına çözüm üretmek için tutkuyla ve inançla çalışacak, pazarlanabilir yenilikleri hızla geliştirmemize, portföyümüzü yaratıcı yeni projelerle güçlendirmemize ve büyüme hedeflerimize ulaşmamıza destek olacak ekip arkadaşları arıyoruz!

BİZE KATIL!
  • Becerilerini genişletecek projelerde çalışarak, kariyerinde gelişim fırsatı yakalayacaksın.

  • Cesaret verici ve açık fikirli çalışma ortamına sahip olacaksın.

  • Sektörün en yenilikçi ve en yetkin zihinleriyle birlikte çalışma şansı yakalayacaksın.

  • Dünya standartlarında projeler geliştirmeye ve sunmaya odaklanmış, yenilikçi bir kültüre sahip olacaksın.

Duyurular
Tümü
Geliştiriciler

Siber Suçlular QR Kodlarını Kendi Avantajları İçin Nasıl İstismar Ediyor?

2023'de artacağı tahmin edilen yeni tür siber tehditlerle kullanıcılar, ilgili riskler konusunda dikkatli olmalı ve bir sonraki QR kodunu taramadan önce düşünmelidir.

 Mayıs 8, 2023
Geliştiriciler

Siber Güvenlikte Uyarı Yorgunluğunu Önleme

Teknoloji her zaman geleceğe doğru ilerliyor ve onunla birlikte daha sofistike ve ısrarcı siber suçlular geliyor. Dijital silahlanma yarışı devam ediyor, ancak siber güvenlik uzmanları başka bir sorunla karşı karşıya: Uyarı yorgunluğu.

 Mayıs 8, 2023
Geliştiriciler

Orta Ölçekli İşletmeler Neden Siber Suçlular İçin En Önemli Hedef Haline Geliyor?

Son birkaç yılda, birçok büyük işletme siber güvenlik yaklaşımlarını elden geçirdi.

 Mayıs 8, 2023
Geliştiriciler

Google, 2022'de Google Play'den Gelen 1,4 Milyon Kötü Uygulamayı Engelledi!

Google, sıkılaştırılmış güvenlik özelliklerinin, 2022'de 1,4 milyondan fazla kötü uygulamanın Google Play mağazasında yayınlanmasını engellemesine yardımcı olduğunu söylüyor.

 Mayıs 8, 2023
Geliştiriciler

Veri Koruma ve Kurtarma İş Sürekliliği Planlamanızın Bir Parçası Olmalı

Dizüstü bilgisayarlardan veri merkezlerine kadar bilgi teknolojisi, modern iş operasyonlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Pek çok işletme, bilgi teknolojileri çöktüğünde faaliyet göstermeyi imkansız olmasa da zor bulurdu.

 Kasım 2, 2022
Geliştiriciler

Fidye Yazılımları Tehdit Ortamına Hakim

Acronis araştırmacıları, fidye yazılımlarının devlet kurumları da dahil olmak üzere büyük ve orta ölçekli işletmeler için bir numaralı tehdit olmaya devam ettiği sonucuna vardı.

 Eylül 7, 2022