AR-GE Merkezimiz
Proje Çalışma Alanları

Mobildev, günümüzün hızla değişen ve gelişen koşullarında belirlediği ürün ve teknoloji yol haritasına uygun stratejik Ar-Ge faaliyetleri yürüterek, firmaların satış ve pazarlama ihtiyaçlarına yönelik; yenilikçi, kanunlara uyumlu, sürdürülebilir, çevre dostu ve yüksek güvenlikli ürünler geliştirmektedir. Bilgi birikimimizi ve teknik uzmanlığımızı kullandığımız başlıca çalışma alanlarımız arasında; izinli veri tabanını kanunlara uygun şekilde yönetmeye yönelik veri yönetimi, SMS ile pazarlama faaliyetlerine yönelik mesajlaşma servisleri, KVKK ve GDPR ile uyumlu servisler bulunmaktadır. Projelerde doğal dil işleme, ses ve görüntü işleme odağında yapay zeka metotları kullanmaktayız. 

Proje ve Konsept Geliştirme

Mobildev olarak hizmet verdiğimiz sektörlerde ihtiyaç ve beklentileri analiz ediyor, yeni ürünler geliştirerek kategoriyi büyütecek ya da yeni pazarlar oluşturacak projeler geliştiriyoruz. Her zaman müşteri beklentilerini odak noktamıza alıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için bilgi ve yetkinliklerimizi geliştirerek yenilikçi konseptler üretiyor, sürdürülebilir çözümler üzerinde çalışıyoruz. Ürün geliştirme süreçlerimizde analiz, tasarım, doğrulama ve her bir proje yönetim faaliyetini, alanında uzman olan yetkin mühendis kadromuz ile birlikte yürütüyoruz.

Proje ve Konsept Geliştirme
Mühendislik Çalışmaları
Mühendislik Çalışmaları

Ar-Ge departmanımız; bilgi ve araştırmayı, yaratıcılık ve yenilik tutkusu ile birleştiren tecrübeli mühendislerden oluşmaktadır. Araştırma ve geliştirme çalışmalarına uygun ortama sahip Ar-Ge merkezimizde, doğal dil işleme, makine öğrenmesi, derin öğrenme, görüntü ve ses işleme konularında en güncel teknolojiler ve metotlar kullanılmaktadır. Uzaktan ve yerinde olmak üzere hibrit çalışma ortamına sahip olan Ar-Ge ekibimiz uzmanlıklarını; test sunucuları, yüksek donanımlı geliştirme cihazları ve eğitimler ile geliştirmektedir.

Üniversite İş Birlikleri

Türkiye’nin önde gelen seçkin üniversiteleri ve değerli akademisyenleriyle yaptığımız iş birlikleri ile pazardaki ihtiyaç ve beklentileri karşılayacak yenilikçi projeler üzerinde çalışarak yeni metotlar geliştiriyor, geliştirdiğimiz projeler kapsamında akademik yayınlar yapıyoruz. Ayrıca yapılan iş birlikleri kapsamında çeşitli bölümlerdeki lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine bünyemizde staj olanağı sağlıyoruz.

Üniversite İş Birlikleri
Ticarileşme
Ticarileşme

Mobildev’ in öncelikli hedeflerinden biri, Ar-Ge projelerinin ticarileşmesi ve müşteri geri bildirimleri ile beslenerek gelişmesidir. Bu sebeple, birlikte çalıştığımız firmaların rekabet yolculuklarında onlara yardımcı olarak müşteri portföyümüzü her geçen gün genişletmeye devam ediyoruz. Bunu gerçekleştiren tecrübeli bir satış ekibine sahibiz. Ayrıca GSM operatörleri olmak üzere farklı sektörlerde faaliyet gösteren geniş bir iş ortaklığı ağını yönetiyoruz. Mobildev Ar-Ge merkezinde çalışan her bir araştırmacı, parçası olduğu projenin hayata geçtiğini mutlaka görür.

İnsan Kaynakları ve Teşvikler

İnsana dair her projenin önemi büyüktür. Mobildev olarak sürdürülebilir başarı için ekip ruhuna ve cinsiyet, din, dil, ırk gibi farklılıkların kurumları zenginleştirdiğine inanmaktayız. Varlığımız için en büyük değerin ‘insan’ olduğunun bilincinde olarak çalışanlarımıza; verimliliği destekleyen ve potansiyellerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sunmaktayız. Bünyemizde bulunan tüm çalışanlarımız için eşit fırsatlar sağlayarak, teşvik programları ve eğitimlerle kişisel ve mesleki gelişimlerine destek oluyoruz.

Kısa-Uzun Dönem Staj

Üniversitelerle yaptığımız iş birlikleri ile son sınıf ya da 3. Sınıf lisans öğrencileri, proje kapsamında yüksek lisans ve doktora öğrencilerini kapsayan kısa veya uzun staj programları sağlıyoruz.

Yüksek Lisans Teşviki

Belirli konularda uzmanlaşmak için yüksek lisans eğitimi alan çalışanlarımızın eğitimlerini destekliyor ve teşvik programı uyguluyoruz.

Doktora Teşviki

Doktora eğitimi için özel teşvikler sağlayarak çalışanlarımızın eğitimlerine ve gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.

Yabancı Dil Teşviki

Günümüzde küreselleşen dünyaya uyum sağlamak ve iş hayatında yaşam kalitesini artırmak için yabancı dilin önemine inanıyor, çalışanlarımızın yabancı dil gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Ek olarak ikinci ve üçüncü dilleri öğrenmek isteyen çalışanlarımıza ilave teşvikler sunuyoruz. 

Proje Fikir Önerisi Teşviki

Ar-Ge kapsamında verilen her bir fikir önerisini önemsiyor, fikrin kabulü, hayata geçirilmesi ve ticarileşmesi için ayrı teşvik programları uyguluyoruz.

Eğitim

Her yıl belirlenen konularda eğitim olanakları sunuyor ve bu eğitimlerin ücretsiz bir şekilde karşılanmasını sağlıyoruz.

Akademik Çıktılar

Ar-Ge merkezimizde geliştirilen her bir proje için akademik yayın çıktısı sunmaya önem veriyoruz. Saygın ve seçkin dergilerde makaleler yayınlıyor, kongrelerde projelerimizin sunumlarını gerçekleştiriyoruz.

Seni Arıyoruz!

Müşterilerimizin değişen ve gelişen ihtiyaçlarına çözüm üretmek için tutkuyla ve inançla çalışacak, pazarlanabilir yenilikleri hızla geliştirmemize, portföyümüzü yaratıcı yeni projelerle güçlendirmemize ve büyüme hedeflerimize ulaşmamıza destek olacak ekip arkadaşları arıyoruz!

BİZE KATIL!
  • Becerilerini genişletecek projelerde çalışarak, kariyerinde gelişim fırsatı yakalayacaksın.

  • Cesaret verici ve açık fikirli çalışma ortamına sahip olacaksın.

  • Sektörün en yenilikçi ve en yetkin zihinleriyle birlikte çalışma şansı yakalayacaksın.

  • Dünya standartlarında projeler geliştirmeye ve sunmaya odaklanmış, yenilikçi bir kültüre sahip olacaksın.

Duyurular
Tümü
Geliştiriciler

Fidye Yazılımları Tehdit Ortamına Hakim

Acronis araştırmacıları, fidye yazılımlarının devlet kurumları da dahil olmak üzere büyük ve orta ölçekli işletmeler için bir numaralı tehdit olmaya devam ettiği sonucuna vardı.

 Eylül 7, 2022
Geliştiriciler

API Güvenlik Olayları Başınıza Gelebilir

Postman, 37.000'den fazla geliştirici ve API uzmanıyla; kuruluşlarının öncelikleri, işlerini nasıl yaptıkları ve endüstrinin nereye gittiğini gördükleri gibi çeşitli konularda anket yaptığı 2022 API Durumu Raporu'nun sonuçlarını yayınladı.

 Eylül 7, 2022
Geliştiriciler

Şirket İçi Tehditlerin Maliyeti Yüzde Otuz Dört Arttı

Şirket içi tehditlerin neden olduğu siber saldırılar günümüzde pek çok kurumu zora sokuyor.

 Eylül 7, 2022
Geliştiriciler

IP Kısıtlamasıyla API Bağlantı Güvenliğini Sağlayın!

Mobildev servislerine uzaktan erişirken IP adreslerini Mobildev sistemlerine tanıtarak, yetkisiz erişimlere engel olunabilir.

 Temmuz 5, 2022
Geliştiriciler

Kritik Bir RCE Kusuru ile Medya Dosyalarına Erişim

Check Point Research'teki güvenlik araştırmacıları, Qualcomm ve MediaTek yonga setlerinde çalışan Android cihazlarda Apple Lossless Audio Codec'in (ALAC) uygulanmasını etkileyen kritik bir uzaktan kod yürütme keşfettiler.

 Nisan 29, 2022
Geliştiriciler

SİU 2022 Kurultayı’nda Ar-Ge Bildirimizi Başarıyla Sunduk

Geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz, alanında ülkemizdeki en kapsamlı bilimsel etkinliklerden biri olan, bu yıl 16-18 Mayıs tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi tarafından düzenlenen SİU 2022 Kurultayı’na katıldık.

 Mayıs 23, 2022