AR-GE Merkezimiz
Proje Çalışma Alanları

Mobildev, günümüzün hızla değişen ve gelişen koşullarında belirlediği ürün ve teknoloji yol haritasına uygun stratejik Ar-Ge faaliyetleri yürüterek, firmaların satış ve pazarlama ihtiyaçlarına yönelik; yenilikçi, kanunlara uyumlu, sürdürülebilir, çevre dostu ve yüksek güvenlikli ürünler geliştirmektedir. Bilgi birikimimizi ve teknik uzmanlığımızı kullandığımız başlıca çalışma alanlarımız arasında; izinli veri tabanını kanunlara uygun şekilde yönetmeye yönelik veri yönetimi, SMS ile pazarlama faaliyetlerine yönelik mesajlaşma servisleri, KVKK ve GDPR ile uyumlu servisler bulunmaktadır. Projelerde doğal dil işleme, ses ve görüntü işleme odağında yapay zeka metotları kullanmaktayız. 

Proje ve Konsept Geliştirme

Mobildev olarak hizmet verdiğimiz sektörlerde ihtiyaç ve beklentileri analiz ediyor, yeni ürünler geliştirerek kategoriyi büyütecek ya da yeni pazarlar oluşturacak projeler geliştiriyoruz. Her zaman müşteri beklentilerini odak noktamıza alıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için bilgi ve yetkinliklerimizi geliştirerek yenilikçi konseptler üretiyor, sürdürülebilir çözümler üzerinde çalışıyoruz. Ürün geliştirme süreçlerimizde analiz, tasarım, doğrulama ve her bir proje yönetim faaliyetini, alanında uzman olan yetkin mühendis kadromuz ile birlikte yürütüyoruz.

Proje ve Konsept Geliştirme
Mühendislik Çalışmaları
Mühendislik Çalışmaları

Ar-Ge departmanımız; bilgi ve araştırmayı, yaratıcılık ve yenilik tutkusu ile birleştiren tecrübeli mühendislerden oluşmaktadır. Araştırma ve geliştirme çalışmalarına uygun ortama sahip Ar-Ge merkezimizde, doğal dil işleme, makine öğrenmesi, derin öğrenme, görüntü ve ses işleme konularında en güncel teknolojiler ve metotlar kullanılmaktadır. Uzaktan ve yerinde olmak üzere hibrit çalışma ortamına sahip olan Ar-Ge ekibimiz uzmanlıklarını; test sunucuları, yüksek donanımlı geliştirme cihazları ve eğitimler ile geliştirmektedir.

Üniversite İş Birlikleri

Türkiye’nin önde gelen seçkin üniversiteleri ve değerli akademisyenleriyle yaptığımız iş birlikleri ile pazardaki ihtiyaç ve beklentileri karşılayacak yenilikçi projeler üzerinde çalışarak yeni metotlar geliştiriyor, geliştirdiğimiz projeler kapsamında akademik yayınlar yapıyoruz. Ayrıca yapılan iş birlikleri kapsamında çeşitli bölümlerdeki lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine bünyemizde staj olanağı sağlıyoruz.

Üniversite İş Birlikleri
Ticarileşme
Ticarileşme

Mobildev’ in öncelikli hedeflerinden biri, Ar-Ge projelerinin ticarileşmesi ve müşteri geri bildirimleri ile beslenerek gelişmesidir. Bu sebeple, birlikte çalıştığımız firmaların rekabet yolculuklarında onlara yardımcı olarak müşteri portföyümüzü her geçen gün genişletmeye devam ediyoruz. Bunu gerçekleştiren tecrübeli bir satış ekibine sahibiz. Ayrıca GSM operatörleri olmak üzere farklı sektörlerde faaliyet gösteren geniş bir iş ortaklığı ağını yönetiyoruz. Mobildev Ar-Ge merkezinde çalışan her bir araştırmacı, parçası olduğu projenin hayata geçtiğini mutlaka görür.

İnsan Kaynakları ve Teşvikler

İnsana dair her projenin önemi büyüktür. Mobildev olarak sürdürülebilir başarı için ekip ruhuna ve cinsiyet, din, dil, ırk gibi farklılıkların kurumları zenginleştirdiğine inanmaktayız. Varlığımız için en büyük değerin ‘insan’ olduğunun bilincinde olarak çalışanlarımıza; verimliliği destekleyen ve potansiyellerini geliştirebilecekleri bir çalışma ortamı sunmaktayız. Bünyemizde bulunan tüm çalışanlarımız için eşit fırsatlar sağlayarak, teşvik programları ve eğitimlerle kişisel ve mesleki gelişimlerine destek oluyoruz.

Kısa-Uzun Dönem Staj

Üniversitelerle yaptığımız iş birlikleri ile son sınıf ya da 3. Sınıf lisans öğrencileri, proje kapsamında yüksek lisans ve doktora öğrencilerini kapsayan kısa veya uzun staj programları sağlıyoruz.

Yüksek Lisans Teşviki

Belirli konularda uzmanlaşmak için yüksek lisans eğitimi alan çalışanlarımızın eğitimlerini destekliyor ve teşvik programı uyguluyoruz.

Doktora Teşviki

Doktora eğitimi için özel teşvikler sağlayarak çalışanlarımızın eğitimlerine ve gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.

Yabancı Dil Teşviki

Günümüzde küreselleşen dünyaya uyum sağlamak ve iş hayatında yaşam kalitesini artırmak için yabancı dilin önemine inanıyor, çalışanlarımızın yabancı dil gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Ek olarak ikinci ve üçüncü dilleri öğrenmek isteyen çalışanlarımıza ilave teşvikler sunuyoruz. 

Proje Fikir Önerisi Teşviki

Ar-Ge kapsamında verilen her bir fikir önerisini önemsiyor, fikrin kabulü, hayata geçirilmesi ve ticarileşmesi için ayrı teşvik programları uyguluyoruz.

Eğitim

Her yıl belirlenen konularda eğitim olanakları sunuyor ve bu eğitimlerin ücretsiz bir şekilde karşılanmasını sağlıyoruz.

Seni Arıyoruz!

Müşterilerimizin değişen ve gelişen ihtiyaçlarına çözüm üretmek için tutkuyla ve inançla çalışacak, pazarlanabilir yenilikleri hızla geliştirmemize, portföyümüzü yaratıcı yeni projelerle güçlendirmemize ve büyüme hedeflerimize ulaşmamıza destek olacak ekip arkadaşları arıyoruz!

BİZE KATIL!
  • Becerilerini genişletecek projelerde çalışarak, kariyerinde gelişim fırsatı yakalayacaksın.

  • Cesaret verici ve açık fikirli çalışma ortamına sahip olacaksın.

  • Sektörün en yenilikçi ve en yetkin zihinleriyle birlikte çalışma şansı yakalayacaksın.

  • Dünya standartlarında projeler geliştirmeye ve sunmaya odaklanmış, yenilikçi bir kültüre sahip olacaksın.

Duyurular
Tümü
Geliştiriciler

Godfather Banking Truva Atı Meşru Google Play Uygulaması Gibi Görünüyor

Araştırmacılar, Ekim ayı itibarıyla 215 uluslararası banka, 94 kripto para cüzdanı ve 110 kripto borsasının Godfather'ın kurbanı olduğunu söylüyor.

 Ocak 18, 2023
Geliştiriciler

Kuruluşunuz İçin Yılda Bir Kez Sızma Testi Yeterli mi?

Hassas verileri işleyen herhangi bir kuruluş, düzenli penetrasyon testide dahil olmak üzere güvenlik çabalarında gayretli olmalıdır. Küçük bir veri ihlali bile bir kuruluşun itibarına ve kârlılığına önemli ölçüde zarar verebilir.

 Şubat 3, 2023
Geliştiriciler

6R - Buluta Geçiş Stratejisi

Buluta geçiş sürecinizin başındayken, temel bilgileri gözden geçirmek ve ileride iyi bir planınız olduğunu bilmek her zaman yararlıdır. Her bulut geçişi farklı olacaktır, dolayısıyla her birinin net bir geçiş stratejisine ihtiyacı olacaktır.

 Şubat 3, 2023
Geliştiriciler

"Metaverse: Dijital Dünyada Markalar Nasıl Büyüyebilir?" Şimdi Youtube ve Spotify'da Yayında!

"Metaverse: Dijital Dünyada Markalar Nasıl Büyüyebilir?” konulu webinarımız; kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler için Youtube, dinlemek isteyenler için Spotify kanallarımıza yüklenmiştir.

 Şubat 3, 2023
Geliştiriciler

Fidye Yazılımları Tehdit Ortamına Hakim

Acronis araştırmacıları, fidye yazılımlarının devlet kurumları da dahil olmak üzere büyük ve orta ölçekli işletmeler için bir numaralı tehdit olmaya devam ettiği sonucuna vardı.

 Eylül 7, 2022
Geliştiriciler

API Güvenlik Olayları Başınıza Gelebilir

Postman, 37.000'den fazla geliştirici ve API uzmanıyla; kuruluşlarının öncelikleri, işlerini nasıl yaptıkları ve endüstrinin nereye gittiğini gördükleri gibi çeşitli konularda anket yaptığı 2022 API Durumu Raporu'nun sonuçlarını yayınladı.

 Eylül 7, 2022