Genel Bakış
Çalışanlarınızın Güvenliğini
En Üst Düzeye Çıkarın

Artan doğal afet, yangın, tehlikeli toplumsal olaylar gibi insanların güvenliğini tehdit eden durumlarda, hayat kurtaran bir fonksiyon olan iletişimi; gelişmiş özellikleri ile rakiplerinden ayrışan Mobildev Acil Care ile doğru kullanarak, süreçlerinizi kolaylaştırıp, hızlandırır ve saha çalışanlarının güvenliğini en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Daha Kolay ve Hızlı
Acil Durum Bildirimi

Acil durumlarda, bildirimin kolay ve hızlı olması hayati önem taşıyabilir. Var olan uygulamalardan farklı olarak, Mobildev Acil Care’nin önceden tasarlanan acil durum senaryoları sayesinde, çalışanlar acil durum anında sadece telefonu sallama hareketi ile yetkili kullanıcılara bildirim gönderirler, gönderdikleri bildirimde koordinat, adres bilgileri de bulunur ve ilgili birimin yönlendirilmesi sağlanır. Bu sayede yetkili kişiler hızlıca müdahalede bulunabilir.

Daha Kolay ve Hızlı<br>Acil Durum Bildirimi
Organizasyon Şemaları
Organizasyon Şemaları

Acil durum anında, yetkili isimleri, numaraları gibi hatırlaması zor olan detaylar kişilere zaman kaybettirir. Acil Care ile, bu detayları önceden belirleyip, bildirim gönderilecek kişileri ve sıralamaları kaydedebilirsiniz. Tasarladığınız senaryo doğrultusunda daha önceden belirlenen acil müdahale ekibine, acil durum anında kişiler tarafından birden fazla kanaldan bildirim gönderilir. Gerekli müdahaleler önceden hazırlandığı için hızlı ve etkin bir şekilde kişilere yardım ulaştırabilir veya yönlendirebilirsiniz.

Duruma Özel Senaryolar

Çalışanlarınızın, bulundukları bölge, durum, yaşadıkları tehlikenin boyutu aynı olmayabilir. Her acil durum için farklı süreçler işletilmesi ya da farklı yetkililerin bilgilendirilmesi gerekebilir. Tüm çalışanların aynı senaryo üzerinden acil durum bildirimi oluşturması, hatalı yönlendirmelere ve yetkili kişilerin yanlış müdahalede bulunmasına sebep olabilir. Mobildev Acil Care’nin her çalışana, departmanlara, bölgelere ve benzeri ayırıcı durumlara özel tasarlanabilen senaryoları sayesinde, tehlike seviyesine göre senaryo seçebilir, daha doğru bir acil durum süreci yönetebilirsiniz.

Duruma Özel Senaryolar
ISO 45001 Sertifikası ile Uyum
ISO 45001 Sertifikası ile Uyum

Mobildev Acil Care, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği sertifikasına sahip olabilmeniz için gerekli acil durum personeli organizasyon şeması, acil durum planları, yetkili kişilerin kurgulanması vb. detayları dijitalleştirerek dokümente etmenizi, bu sayede firmanızı ileri taşıyarak, öne çıkmanızı ve tercih edilmenizi sağlar.

Kusursuz Kullanıcı Yönetimi

KULLANICI YÖNETİMİ
 • Sistem Yöneticileri

  Belirlediğiniz kişiler, kişi listesine ekleme ve kaldırma yapabilir, acil durum senaryolarını oluşturabilirler gelen bildirimleri takip edebilirler.

 • Yetkili Kullanıcılar

  Acil durum anında kişilerin bildirim yaptığı kişilerdir, her bir senaryo için ayrı ayrı yetkilendirilir.

 • Çalışanlar

  Firmalara bağlı acil durum anında yetkili bir kişiye bildirim oluşturma ihtiyacı olan tüm çalışanlardır. Mobildev Acil Care uygulamasının önceden tasarlanan senaryo özelliği ile, tüm çalışan listenizi önceden kaydederek bu tür aksaklıkların önüne geçebilirsiniz.

Mobildev Acil Durum
Yönetim Yetenekleri

Acil Care’nin gelişmiş yetenekleri ile, acil durumlarda herhangi bir aksaklık yaşamadan, profesyonelce çalışanlarınızın güvenliğini kontrol altına alabilirsiniz. Dilerseniz acil durumda kişileriniz size bildirim gönderilir ya da siz onların durumlarını sorguluyabilirsiniz.

 • Kişi Başlatır Senaryo

  Bireysel tehlike durumlarında, çalışanlarınız, Acil Care mobil uygulaması üzerinden ister telefonu sallayarak, ister kısa numaraya mesaj göndererek yardım talep edebilirler.

 • Hatırlatmalar

  Acil durum anındaki kişiler, bildirim oluşturduğunda, yetkili kişiler kendilerine ulaşan acil durum bildirimini yanıtlamadıysa, hatırlatma SMS’leri ile yetkili kişiler belirlediğiniz sayıda uyarılır. Kendisine uyarı giden yetkililer bildirime yanıt vermezse belirlenen ikincil yetkili grubuna bildirimler yapılır. Bu sayede kişinin acil durum bildiriminin gözden kaçma ihtimalini ortadan kaldırarak oluşacak tehlikeli sonuçların önüne geçebilirsiniz.

 • Çalışan Listesi

  Acil durum anında firma yetkilileri toplu olarak çalışanların durumunu sorgularken, çalışan sayısının çokluğundan ya da çalışan listelerinin güncel olmamasından kaynaklı bazı sorunlar söz konusu olabilir. Mobildev Acil Care ile tüm çalışan listenizi ilgili acil durum senaryosuna önceden kaydederek bu tür aksaklıkların önüne geçebilirsiniz.

Yetenekler
 • Firma Başlatır Senaryo

  Çalışanların güvenliğini ve durumunu öğrenip, önlem almak için hızlıca bir sorgu başlatabilirsiniz. Onlar da mobil uygulama ya da SMS ile hızlıca dönüş yapabilirler.

 • Zone Özelliği

  Yardım talebinde bulunan kişinin konumu yardımın ulaşması açısından büyük önem taşır. Zone özelliği ile detaylı bölge tanımlamaları yapabilir; kullanıcıları tanımladığınız bölgelere yakınlığına göre sorgulayabilirsiniz. Zone özelliği ile acil durum senaryosu tasarlanırken güvenli alan belirleyip kaydederek, acil durum anındaki kişilerin, belirlediğiniz alan içinde olup olmadıklarını kontrol edebilir ya da bildirim göndererek güvenli Alana çağırabilirsiniz.

 • Raporlama

  Acil durum bildirimlerinin hangi kanaldan geldiğini, hangi kategoriden bildirim yapıldığını, kişi isimleri, GSM numaraları, varsa notları, hangi cihazdan bildirim oluşturdukları, önceden belirlenmiş senaryoların hangi tarihte başlatıldığı gibi detaylı raporlara erişebilirsiniz ve bu raporları Excel ile dışarı aktarabilirsiniz.

Acil Durumlarda Hızınızı ve Koordinasyonuzu Kaybetmeyin!

Çok sayıda çalışanı olan bir kurumsanız ya da dağıtım, aktarım, servis vb. konularda hizmet veriyor; çalışanlarınız farklı şehir hatta ülkelerde bulunuyorsa acil durumlarda çalışanlarınızla hızlıca iletişim kurabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM
SİZİ ARAYALIM
Teknik Özellikler

TEKNİK ÖZELLİKLER
 • Çalışanlarınızın bulunduğu durumu daha detaylı anlamak için kısa anket özelliğini kullanabilirsiniz.

 • Mobildev SMS hesabınız varsa, Acil Care üzerinden çalışanlarınıza acil durum bildirimi SMS’ leri gönderebilir, çift yönlü yapısı ile onlardan acil durum bildirimlerini SMS olarak toplayabilirsiniz.

 • IVR altyapısı ile Mobildev IVR hesabınızı kullanarak, Acil Care üzerinden acil durum sorgulamalarınızı sesli mesaj olarak yapabilirsiniz.

 • Acil Care ile birlikte çalışanlarınızın acil durum bildirimi yapabilmeleri için IOS ve Android tabanlı, gelişmiş bir mobil uygulamaya da sahip olursunuz.

Acil Durum
Bildirim Yöntemleri

Durum Bildirimi Özellikleri

Geleneksel panik sistemleri tarafından sunulan tek bir durum seviyesi bildirimi yerine; Mobildev Acil Care, çalışanların yetkililere bulundukları durumun kritikliğine göre birden fazla durum seviyesinde ( güvende, bilinmiyor, tehlikede vb.) acil durum bildirimi göndermelerini sağlar.

Ses ve Görüntü ile Bildirim

Acil durum anında çalışanlarınız bildirimlerini metinler ile birlikte ses kaydı ile de yapabilir aynı zamanda bildirimle ilgili daha fazla detay gerekiyorsa, bildirime fotoğraf, video gibi multimedia içeriklerde ekleyebilir. Böylece yetkili kullanıcılar acil durumun niteliği konusunda daha fazla bilgi sahibi olabilirler.

İnternetsiz Bildirim

Acil durum anındaki kişilerin eğer internet bağlantıları yoksa ya da zayıfsa önceden belirlenmiş parametreler ile SMS göndererek, acil müdahale ekibini bilgilendirip, sürecin hızlanmasına yardımcı olabilirler.

Hızlı Bildirim

Acil durum anında bildirim yaparken hız ve kullanım kolaylığı oldukça önemlidir. Çalışanlarınız, isterlerse acil durum bildirimlerini mobil cihazları ile  sallama hareketi yaparak yetkili kişilere gönderebilir.

Duyurular
Tümü
Kurumsal Servisler

Olası Afet Durumlarına Karşı Hazırlıklı Mıyız?

23 yıl önce gerçekleşen Düzce depreminin yıldönümünde, Türkiye genelinde eş zamanlı olarak “Çök-Kapan-Tutun" tatbikatı yapılacak.

 Kasım 12, 2022
Kurumsal Servisler

Kısa URL Oluşturma ve Yönetme İşlemleri İçin Mobildev

SMS pazarlaması, günümüzde işletmelerin müşterileriyle doğrudan iletişim kurabilmesi için en etkili yöntemlerden biridir.

 Mayıs 8, 2023
Kurumsal Servisler

JBI Entegrasyonu ile İzin Yönetimi & SMS Gönderimi

Mobildev & JBI (JOINT BUSINESS INTELLIGENCE Business Solutions) iş ortaklığı kapsamında, 3 yılı aşkın süredir farklı sektörlerde 65’ ten fazla firmaya hizmet verilmektedir.

 Ekim 5, 2022
Kurumsal Servisler

KVKK Uyum Sürecinde; Jurcom ve Mobildev İş Birliği

Mobildev & JURCOM iş ortaklığı kapsamında, 3 yılı aşkın süredir farklı sektörlerde olan 10’ dan fazla firmaya hizmet verilmektedir.

 Ekim 5, 2022
Kurumsal Servisler

Hem Yurt İçinde Hem Yurt Dışında Acil Durum Bildirimi

“Acil•Care”nin kullanımıyla, gerek çalışanlar, gerekse de çalışan yakınları için bireysel veya kitlesel risk içeren olaylarda aksiyon süresi dikkate değer ölçüde kısaltılabilir.

 Mart 11, 2022
Kurumsal Servisler

Toplu SMS’de Yıllar Sonra Bir İlk!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK), Mobil Şebekeler İçin Yurtiçi SMS Çağrı Sonlandırma Ücretlerinde 1 Nisan 2022 tarihi ile düzenlemeye gitti.

 Mart 29, 2022