GENEL BAKIŞ

SML ile Güvenli ve Kişiye Özel Linkler

Mobildev SML (Short Message Link), içeriklerinizi SMS mesajı içerisinden güvenli ve kişiselleştirilmiş linkler ile paylaşmanızı sağlar. Kişiye özel kampanya ve bildirim içeriklerinin yanında e-fatura gibi dijital dokümanları da SML ile dağıtabilirsiniz. SML, kişiye özel bilgiler içeren bilgileri kolayca dağıtabilmeniz için geliştirilmiş; güvenli, iletim oranı yüksek ve raporlanabilir güçlü bir araçtır.

Özelleştirin

Mobildev SML servisi, içeriklerinizin URL adreslerini kısaltarak, kişiye özel olarak yeniden üretebilirsiniz.  Böylece SMS'in 160 karakter ile sınırlı alanında mesajlarınız için daha fazla yer ayırabilir hem de içeriklerinize verilen tıklama, yeniden tıklama gibi raporları kişi bazlı alabilirsiniz.  

Özelleştirin
E-Faturalarınızı Dağıtın

E-Faturalarınızı Dağıtın

Mobildev SML servisi ile, ürün ve hizmetlerinize ait e-faturaları e-posta ile dağıtmak yerine; %100 inbox garantisi, hızlı ve güvenli iletim ve geniş raporlama seçeneklerini kullanarak SMS olarak dağıtabilirsiniz.

Teknik Özellikleri

Gönderim Planlama

Gönderimlerinizi siz uygun olduğunuzda planlayarak, gönderim zamanından önce ileri tarihli kurabilirsiniz. 

Son iletim Zamanı

İçeriklerinize son iletim zamanı ekleyerek, yoğunluk sebebiyle geciken mesajlarınızın istenmeyen zamanlarda iletilmesini engelleyebilirsiniz.

Kapsama Alanı

SML Servisinin tüm GSM operatörlerine entegre alt yapısı ile hesabınız hangi operatöre olursa olsun SML ile gönderimlerinizi yapabilirsiniz.

Özel Alan Adı

Linklerinizi isterseniz Mobildev’in size sunduğu alan adı üzerinde, isterseniz de firmanıza özel kiraladığınız alan adı üzerinde oluşturabilirsiniz.

Blacklist

SML, Mobildev izin yönetimi ürünleri ile entegre çalışır. Gönderim öncesi ret bildirimi yapan GSM numaraları kontrol edilerek, gönderim engellenir.

API

SML API servislerini entegre ettiğiniz yazılımlar üzerinden, SML ürünün yeteneklerini kullanarak içeriklerinizi gönderebilir ve rapor oluşturabilirsiniz.

Güvenlik Özellikleri

GÜVENLİK
 • SSL Bağlantı

  SSL bağlantıyı desteği ile içeriklerinizin güvenli bir şekilde alıcı tarafından görüntülenmesini sağlanır

 • Şifreleme

  Şifre ekleme özelliği ile kişilerden, linke tıkladığında içeriğe ulaşmadan önce belirlediğiniz özel şifreyi girmeleri talep edebilir.

 • Zaman Kısıtı

  SML ile linklerinizi oluştururken linklerinize son kullanım tarihi ekleyerek, içeriklerinize belirlediğiniz tarihten sonra erişilmesini engelleyebilirsiniz.

Raporlama

Mobildev SML ile gönderdiğiniz içerikler için SMS ve web tabanlı raporlar üretebilir ve analizleriniz sonrasında gönderimlerinizi daha başarılı sonuçlar için optimize edebilirsiniz.

 • Gönderim Raporu

  Mobildev SML ile, gönderdiğiniz mesajların, iletilip iletilmediğini; zaman, gönderim adı, GSM numarası bazında raporlayabilirsiniz.

 • Cihaz Bilgisi Raporu

  Mobildev SML ile mesaj gönderdiğiniz kişilerin hangi tip, marka ve model cihaz ile içeriklerinize eriştiğini raporlayabilirsiniz.

 • Tarayıcı Raporu

  SML ile kişilerinizin içeriklerinize hangi internet tarayıcı ile ulaştığını raporlayabilirsiniz.

RAPORLAMA
 • Okuma Raporları

  İçeriklerinizin, kişileriniz tarafından hangi zamanlarda ve kaç kez okunduğunu detaylı olarak raporlayabilirsiniz.

 • Konum Raporu

  SML ile içeriklerinizin okunduğu konumlara, eğer kişiler izin verdilerse ulaşabilir ve harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

 • Dil Seçimi Raporu

  Kişilerin internet tarayıcılarını kullanırken tercih ettikleri dilleri tespit ederek, içeriklerinizi düzenleyebilirsiniz.

Tüm Yetenekleri Bir Yerde Toplayın!

SMS iletişim kanalının sunduğu, yüksek iletim oranları, hız ve erişilebilirlik gibi özellikler ile e-posta servislerinin geniş raporlama özelliklerini tek bir serviste bir arada kullanın.

Hemen Başvur
Hemen Başvur

Duyurular

Tümü
Outbound

İYS’ye Kolayca İzinli Verilerinizi Aktarın

Ticari iletişime devam edebilmek için 31 Mayıs’a kadar İYS (İleti Yönetim Sistemi) platformuna tüm ticari ileti izinlerinizi aktarmanız gerekiyor.

 Eylül 3, 2020
Outbound

Ticari İleti Şikayet Süreçlerinizde Mobildev Yanınızda

Elektronik ticari İletiler, iletişime geçilecek kişilere ancak önceden izinleri alınmak şartıyla gönderilebilir.

 Eylül 18, 2020
Outbound

Toplu SMS - Hatırlatma Mesajlarının Önemi ve Etkisi

Kişilerin firmanızla oluşturdukları randevu saati, tarihi, konusu vb. hatırlanması gereken programları, ödeme tarihlerini, yenilenmesi gereken sözleşmelerini bunun gibi daha birçok önemli ama atlanabilen konuyu akıllarında tutmaları oldukça zordur.

 Ekim 22, 2020
Outbound

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: ZORUNLU SMS SERVİSİ DEĞİŞİKLİĞİ

İleti Yönetim Sistemi’ne (İYS) geçiş ile birlikte SMS/OTP servislerinde zorunlu değişikliğe gidilmiştir. Tarafınızca yapılması gerekenler önemli konular bulunmaktadır.

 Ocak 22, 2021
Outbound

İYS Uyum Sürecinde API Entegrasyonunda Yapılması Gereken Zorunlu Değişiklikler!

İleti Yönetim Sistemi’ne (İYS) geçiş ile birlikte SMS/OTP servislerinde daha önce duyurusunu paylaşmış olduğumuz şekilde zorunlu bir değişikliğe gidilmiştir.

 Şubat 1, 2021
Outbound

Sevgililer Günü Kampanyalarınızın Dönüşümünü Artırmak için Pazarlama Kanallarınızı Etkin Şekilde Yönetin

Erişiminizi genişletmek ve Sevgililer Günü pazarlama kampanyalarınızın dönüşümünü artırmak için bu pazarlama kanallarını en efektif şekilde kullanmanın bazı yollarını inceleyeceğiz.

 Şubat 10, 2021