GENEL BAKIŞ

SML ile Güvenli ve Kişiye Özel Linkler

Mobildev SML (Short Message Link), içeriklerinizi SMS mesajı içerisinden güvenli ve kişiselleştirilmiş linkler ile paylaşmanızı sağlar. Kişiye özel kampanya ve bildirim içeriklerinin yanında e-fatura gibi dijital dokümanları da SML ile dağıtabilirsiniz. SML, kişiye özel bilgiler içeren bilgileri kolayca dağıtabilmeniz için geliştirilmiş; güvenli, iletim oranı yüksek ve raporlanabilir güçlü bir araçtır.

Özelleştirin

Mobildev SML servisi, içeriklerinizin URL adreslerini kısaltarak, kişiye özel olarak yeniden üretebilirsiniz.  Böylece SMS'in 160 karakter ile sınırlı alanında mesajlarınız için daha fazla yer ayırabilir hem de içeriklerinize verilen tıklama, yeniden tıklama gibi raporları kişi bazlı alabilirsiniz.  

Özelleştirin
E-Faturalarınızı Dağıtın

E-Faturalarınızı Dağıtın

Mobildev SML servisi ile, ürün ve hizmetlerinize ait e-faturaları e-posta ile dağıtmak yerine; %100 inbox garantisi, hızlı ve güvenli iletim ve geniş raporlama seçeneklerini kullanarak SMS olarak dağıtabilirsiniz.

Teknik Özellikleri

Gönderim Planlama

Gönderimlerinizi siz uygun olduğunuzda planlayarak, gönderim zamanından önce ileri tarihli kurabilirsiniz. 

Son iletim Zamanı

İçeriklerinize son iletim zamanı ekleyerek, yoğunluk sebebiyle geciken mesajlarınızın istenmeyen zamanlarda iletilmesini engelleyebilirsiniz.

Kapsama Alanı

SML Servisinin tüm GSM operatörlerine entegre alt yapısı ile hesabınız hangi operatöre olursa olsun SML ile gönderimlerinizi yapabilirsiniz.

Özel Alan Adı

Linklerinizi isterseniz Mobildev’in size sunduğu alan adı üzerinde, isterseniz de firmanıza özel kiraladığınız alan adı üzerinde oluşturabilirsiniz.

Blacklist

SML, Mobildev izin yönetimi ürünleri ile entegre çalışır. Gönderim öncesi ret bildirimi yapan GSM numaraları kontrol edilerek, gönderim engellenir.

API

SML API servislerini entegre ettiğiniz yazılımlar üzerinden, SML ürünün yeteneklerini kullanarak içeriklerinizi gönderebilir ve rapor oluşturabilirsiniz.

Güvenlik Özellikleri

GÜVENLİK
 • SSL Bağlantı

  SSL bağlantıyı desteği ile içeriklerinizin güvenli bir şekilde alıcı tarafından görüntülenmesini sağlanır

 • Şifreleme

  Şifre ekleme özelliği ile kişilerden, linke tıkladığında içeriğe ulaşmadan önce belirlediğiniz özel şifreyi girmeleri talep edebilir.

 • Zaman Kısıtı

  SML ile linklerinizi oluştururken linklerinize son kullanım tarihi ekleyerek, içeriklerinize belirlediğiniz tarihten sonra erişilmesini engelleyebilirsiniz.

Raporlama

Mobildev SML ile gönderdiğiniz içerikler için SMS ve web tabanlı raporlar üretebilir ve analizleriniz sonrasında gönderimlerinizi daha başarılı sonuçlar için optimize edebilirsiniz.

 • Gönderim Raporu

  Mobildev SML ile, gönderdiğiniz mesajların, iletilip iletilmediğini; zaman, gönderim adı, GSM numarası bazında raporlayabilirsiniz.

 • Cihaz Bilgisi Raporu

  Mobildev SML ile mesaj gönderdiğiniz kişilerin hangi tip, marka ve model cihaz ile içeriklerinize eriştiğini raporlayabilirsiniz.

 • Tarayıcı Raporu

  SML ile kişilerinizin içeriklerinize hangi internet tarayıcı ile ulaştığını raporlayabilirsiniz.

RAPORLAMA
 • Okuma Raporları

  İçeriklerinizin, kişileriniz tarafından hangi zamanlarda ve kaç kez okunduğunu detaylı olarak raporlayabilirsiniz.

 • Konum Raporu

  SML ile içeriklerinizin okunduğu konumlara, eğer kişiler izin verdilerse ulaşabilir ve harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

 • Dil Seçimi Raporu

  Kişilerin internet tarayıcılarını kullanırken tercih ettikleri dilleri tespit ederek, içeriklerinizi düzenleyebilirsiniz.

Tüm Yetenekleri Bir Yerde Toplayın!

SMS iletişim kanalının sunduğu, yüksek iletim oranları, hız ve erişilebilirlik gibi özellikler ile e-posta servislerinin geniş raporlama özelliklerini tek bir serviste bir arada kullanın.

Hemen Başvur
Hemen Başvur

Duyurular

Tümü
Outbound

İleti Yönetim Sistemi’ne (İYS) Kayıt ve Aktarım Tarihlerinde Süre Uzatımı

28.08.2020 tarihli ve 31227 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik'te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik (Yönetmelik) uyarınca elektronik ticari ileti gönderecek hizmet sağlayıcıların nezdin

 Kasım 30, 2020
Outbound

İYS’ye Kolayca İzinli Verilerinizi Aktarın

Ticari iletişime devam edebilmek için 31 Mayıs’a kadar İYS (İleti Yönetim Sistemi) platformuna tüm ticari ileti izinlerinizi aktarmanız gerekiyor.

 Eylül 3, 2020
Outbound

Ticari İleti Şikayet Süreçlerinizde Mobildev Yanınızda

Elektronik ticari İletiler, iletişime geçilecek kişilere ancak önceden izinleri alınmak şartıyla gönderilebilir.

 Eylül 18, 2020
Outbound

Toplu SMS - Hatırlatma Mesajlarının Önemi ve Etkisi

Kişilerin firmanızla oluşturdukları randevu saati, tarihi, konusu vb. hatırlanması gereken programları, ödeme tarihlerini, yenilenmesi gereken sözleşmelerini bunun gibi daha birçok önemli ama atlanabilen konuyu akıllarında tutmaları oldukça zordur.

 Ekim 22, 2020
Outbound

İYS İle Birlikte Ticari İleti Gönderiminde Hangi Koşullar Değişiyor?

6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun’un 4 Ocak 2020 tarihinde yayınlanan yönetmeliğine göre; ticari iletişim yapan tüm gerçek ve tüzel kişilerin (Hizmet Sağlayıcılar), ticari iletişim izinlerini aktaracakları İleti Yönetim Sistem

 Ağustos 14, 2020
Outbound

Mobil Kupon İle Etkileşime Geçin

Müşterilerinize her zaman ellerinin altında bulunan bir cihaz üzerinden erişme olanağı çok değerlidir. SMS pazarlamasını birçok şekilde kullanabilir ve birçok taktik geliştirebilirsiniz.

 Ocak 24, 2018
Outbound

SMS Marketing'de Ustalaşın

Mobildev’in tüm operatörleri kapsayan alt yapısı sayesinde, SMS Marketing Suite ile, istediğin operatörle herhangi bir sınırlamaya takılmadan SMS ile pazarlamaya başlayabilirsiniz.

 Ağustos 11, 2017
Outbound

Başarılı Bir E-postanın Sırları

Maalesef e-postaların gelen kutusuna ulaşmasını garanti edecek herhangi bir kısa yol yok. Pazarlamacıların e-posta gönderimini bütünlemesine incelemeli ve sürekliliği sağlamalıdır. İyi bir e-posta yazarı olabilmek için bazı ipuçları vereceğiz.

 Ağustos 2, 2017
Outbound

Toplu E-Posta Ölçümleme

Hedef kitleye ulaşmada oldukça etkili olan Toplu E-Posta servisi ile ölçümleme yapabilirsiniz. Etkin raporlama arayüzleri ve raporları doğru yorumlayarak ürün ve hizmetleriniz hakkında en doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

 Ocak 23, 2014
Outbound

Mesaj Gönderiminde Başarı Unsurları

Mesaj Gönderiminde Başarı Unsurları Nelerdir? Mesajınızı Oluştururken Nelere Dikkat Etmelisiniz?Mesajınızın Başarısını Belirleyecek olan Ölçüler Nelerdir?

 Ocak 22, 2014