Çevrimiçi Ödeme Dolandırıcılığı

selen guvenc
Ağustos 5, 2022
  • 824

Juniper Research' e göre, 2023 ve 2027 yılları arasında küresel olarak çevrimiçi ödeme dolandırıcılığından kaynaklanan kümülatif satıcı kayıpları, 343 milyar doları aşacak. Karşılaştırmak gerekirse bu, 2021 mali yılında Apple' ın rapor edilen net gelirinin %350' sinden fazlasına eşittir ve bu kayıpların büyük boyutunu gösterir.

Çevrimiçi ödeme dolandırıcılığı, dijital ürünler, fiziksel ürünler, para transferi işlemleri ve bankacılığın yanı sıra uçak bileti gibi satın alma işlemlerindeki kayıpları içerir. Dolandırıcılık saldırıları, kimlik avı, iş e-postası güvenliğinin ihlal edilmesi ve sosyal olarak tasarlanmış dolandırıcılığı içerebilir.

Kimlik doğrulama önlemlerinin yaygın olarak kullanılması önemli bir ihtiyaçtır.

Dolandırıcılığı Önleme Stratejilerinde İhtiyaç Duyulan Yenilik

Araştırma, artan dolandırıcılıkla mücadele etmek için dolandırıcılık önleme satıcılarının, kullanıcıları en iyi şekilde korumak için müşteri yolculuğunun en etkili noktasında doğru doğrulama araçları karışımını düzenlemesi gerektiğini, ancak bunun başarılması için önemli yetenekler gerektireceğini ortaya koydu.

Fiziksel Mallar En Büyük Dolandırıcılık Alanı

Araştırma, fiziksel mal alımlarını en büyük tek kayıp kaynağı olarak belirledi; Önümüzdeki 5 yıl içinde küresel olarak kümülatif çevrimiçi ödeme, dolandırıcılık kayıplarının %49'unu oluşturacak ve %110 oranında büyüyecek.

Gelişmekte olan pazarlardaki gevşek adres doğrulama süreçleri, dolandırıcıların yeniden satış potansiyelleri nedeniyle özellikle fiziksel ürünleri hedef almasıyla büyük bir dolandırıcılık riskidir. Bu nedenle; dolandırıcılık olaylarını azaltmak fiziksel mal satıcılarına, birden fazla adres doğrulama kaynağı ve çok faktörlü kimlik doğrulama dahil olmak üzere güçlü dolandırıcılık önlemleri almaları öneriliyor.


Gelişmelerimizden haberdar olmak ve fırsatlarımızdan faydalanmak için; bültenimize abone olmayı ve bizi takip etmeyi unutmayın!
İlgili İçerik
Duyurular

Satış Mühendisi Arıyoruz!

Satış Mühendisi Arıyoruz! Çalışanları ile birlikte büyüyen ve gelişen Mobildev, yeni ekip arkadaşları arıyor!

selen guvenc Haziran 2

Mobildev Pazarlama Sohbetleri: "Web Siteniz KVKK' ya Uyumlu Mu?"

Mobildev Pazarlama Sohbetleri’ nde, uzman isimleri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz!

selen guvenc Haziran 2

Perakende Günleri’nde Biz de Varız!

31 Mayıs-1 Haziran tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek olan Perakende Günleri etkinliğinde, Mobildev olarak yerimizi alıyoruz.

selen guvenc Mayıs 30

Mobildev Pazarlama Sohbetleri: "Kullanıcı Deneyiminde Tasarım Trendleri ve Tahminleri"

Mobildev Pazarlama Sohbetleri kapsamında gerçekleşen webinarlarımızla, birbirinden değerli konukları sizlerle bir araya getirmeye devam ediyoruz!

selen guvenc Mayıs 22

R&D Engineer - Natural Language Processing

Mobildev which grows and develops with its employees is looking for new teammates.

selen guvenc Mayıs 22

Siber Suçlular QR Kodlarını Kendi Avantajları İçin Nasıl İstismar Ediyor?

2023'de artacağı tahmin edilen yeni tür siber tehditlerle kullanıcılar, ilgili riskler konusunda dikkatli olmalı ve bir sonraki QR kodunu taramadan önce düşünmelidir.

selen guvenc Mayıs 8

Bültene Üye Ol

İşinizi geliştirmenize katkı sağlayacak, başarılı örnekleri, sektörel gelişmeleri ve kampanyaları kaçırmayın.