8 Mart'ta Satışlarınızı Artırmak için İpuçları

Gozde Mermerci
Mart 4, 2021
  • 352

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Satışlarınızı Artırmak ve Doğru Kişileri Hedeflemek için İpuçları

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşıyor… Nedir kadınlar günü? Kadınlar ne isterler bu günlerde? Firmanızın sunduğu ürün ve hizmetleri, kadınlar günü gibi özel kampanya dönemlerinde nasıl verimli ve dönemsel hedef kitlenin isteyeceği hale getirip tercih sebebi olacaksınız? Hizmetlerinizi ve ürünlerinizi bu özel gün öncesi kimlere nasıl duyurarak satışlarınızı artıracaksınız?

Perakendeciler Toplanın!

Mart ayı kadınlara yönelik pazarlama faaliyetleri gerçekleştirmek için muhteşem bir dönemdir. Ancak pazarlama faaliyetlerinizi gerçekleştirmenin tek bir yolu yoktur. Her sektörün mesajı farklıdır ve her firmanın ürün ve hizmetini sunduğu hedef kitlesi, müşterisi ile hangi pazarlama kanalından iletişiminin daha güçlü olduğunu, dönüşümlerinin daha iyi olduğunu iyi bilmesi gerekir... (SMS ile pazarlama, E-posta ile pazarlama vb.)

Biliyorsunuz ki günümüzde en yaygın ve en çok dönüşüm sağlayan kanal mobil pazarlama kanallarıdır. Mobil pazarlama kanallarına aslında kişilerin mobilden ulaşabildikleri ve etkileşim sağlayabildikleri tüm pazarlama mecraları dahildir. Artık kişiler cep telefonlarından sadece SMS yoluyla iletilen kampanyalara katılım sağlamakla kalmıyor, kişilerin yine kolayca erişim sağlayarak, gelen her postayı sık sık kontrol ettikleri bir diğer kanal olan e-posta pazarlama kanalından da sık sık kampanyalara etkileşim sağlıyorlar. Kadınlar gününde hitap edeceğiniz kişiler kadın ama hedefleyeceğiniz kişiler genellikle erkek müşteriler olacaktır. Müşterileri hedeflerken yapılması gereken önemli ayrıntılar vardır.

Mesajlarınızı müşterilerinize iletirken dikkat etmeniz gereken ipuçları;

1- Gönderime Hazır Olduğunuzdan Emin Olun: Topladığınız müşteri bilgilerini (verilerini) doğru yönetin. Firmanızın İYS’ye ( İleti Yönetim Sistemi) entegre olduğundan ve tüm kanunlara uyumlu şekilde gönderime hazır olduğundan emin olun. Aklınıza İYS nedir? Sorusu geliyor olabilir. İYS artık firmaların atlayamayacağı ve uyum sağlaması zorunlu olan bir kural haline geldi İYS hakkındaki her şeyi bu linkten öğrenebilirsiniz.

2- Gönderim Aracınızı Seçin: Kadın ve erkek tüketicileri belirli mesajlarla hedeflemek için; örneğin toplu SMS ile kampanyalarınızı duyuracaksanız Mobildev SMS Marketing Suite ile kişiselleştirme araçlarını kullanın.

3- Uzaktan Verdiğiniz Satış sonrası hizmeti Öne Çıkarın: Satış sonrası hizmetinizi, verdiğiniz garantileri vb. tüm ayrıntıları dijital ortamlarda da öne çıkararak tanıttığınızdan emin olun.

4- Kadınları klişeleştirmekten (Yas tutan anneler, temizlik yapan kadınlar, güzellik kraliçeleri, hasta ananeler, pembe giyen kadınlar ve anlamsız sekreterler) ve onlara kalıplaşmış cümleler ile ulaşmaktan kaçının. Kadınlara, sattığınız ürün veya hizmetinizle ilgili hikayeyi ve onlara sağladığı olumlu yararları anlatın.

5- Markanız Hakkında Konuşturun: Kadınlar her zaman birbirleriyle konuşur ve birbirlerine tavsiyeler verirler. Dolasıyla kadınlar birbirlerinin tüketim ve satın alma kararlarını oldukça yönlendirir. Örneğin; Instagram da ve Youtube’da belirli bir alanda uzmanlaşmış ve fikirleri birçok kadın tarafından beğenilen Blogger ve Youtuber’ların hayat tarzına ve satın aldıklarını iyi incelerler. Onlarla etkileşime geçin.

6- Firmanızı Takip Ettirin: Kadınlar, markaların dijital kanallar aracılığı ile etkileşime geçmesini önemsiyorlar. Sosyal medyada takip ettiği markaların ürün ve hizmetlerini satın alma olasılığı, takip etmedikleri markaların ürünün almalarından yüksektir. Sosyal medyada markaları takip eden kadınların %71’i ve e-posta pazarlama bültenlerine kaydolanların %53’ü, “satın alma olasılığı yüksek” olarak gözlenir.

7-Satış sonrasını deneyimi anketler ile ölçün: Müşterilerinize sunduğunuz ürün ve hizmetlerinizi Mobildev Anket ile ölçümleyerek memnuniyet oranını öğrenebilir ve firmanızı geliştirebilirsiniz.

8- Kişiselleştirilmiş linkler ile hedef kitlenizin hareketlerini takip edin: Mobildev SML (Short Message Link), içeriklerinizi SMS mesajı içerisinden güvenli ve kişiselleştirilmiş linkler ile paylaşmanızı sağlar. Kişiye özel kampanya ve bildirim içeriklerinin yanında e-fatura gibi dijital dokümanları da SML ile dağıtabilirsiniz.

9- Mobil uyumlu Landing Page’ler ile mesajlarınıza daha fazla zenginleştirilmiş yer ayırın: Markanızın sesleneceği kişilere ileteceğiniz tanıtım, bilgilendirme, duyuru, davet mesajlarını zenginleştirmek istediğinizde, güçlü tasarım araçları ile vermek istediğiniz mesajı metnin sınırlarından çıkarıp, iletilerinize video, ses, görüntü, yol tarifi, etkinliği takvime ekle gibi özellikler ekleyebilme olanağını Mobildev Landing Page ile gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu bilgilerden yararlanarak; Firmanızın kadınlar gününde satışlarını artırmak ve müşterilerinize sunduğunuz hizmetleri duyurun. Detaylı bilgi için tıklayın.İlgili İçerik

Duyurular

İYS Üzerinde Operatör Kontrolü Başladı!

İleti Yönetim Sistemi üzerinde kişilerin geçmiş tarihli izin kontrolü yapmaları için verilen süre 15 Temmuz itibariyle doldu. Kişiler kontrollerini iys.org.tr ve e devlet üzerinde yapabildiler.

Gozde Mermerci Temmuz 19

Mesai Bilgilendirmesi

Kurban Bayramı sebebi ile, müşteri hizmetleri ekibimiz bayramın 1. ve 2. günü 20.07.2021 ve 21.07.2021 tarihlerinde 09:30 – 17:30 saatleri arasında sizlere hizmet vermeye devam edecektir.

Gozde Mermerci Temmuz 17

16 Temmuz’a Çok Az Kaldı!

İYS’ye kaydolup, izinli iletişim adreslerinizi aktarmadıysanız, 16 Temmuz 2021’den sonra SMS gönderimi yapamayacaksınız.

Gozde Mermerci Temmuz 9

İYS ile Birlikte Yeni Döneme Hazırlık

Mobildev’i İYS iş ortağı olarak yetkilendiren firmaların, Mobildev İVT ve İVT Lite ürünleri aracılığıyla izinli iletişim adreslerinin İYS’ye aktarımı tamamlandı.

Gozde Mermerci Haziran 11

İYS Uyum Webinarları Tamamlandı

Katılımcılar, webinarların sağladığı faydaları ve memnuniyetlerini webinar sonrası anketlerimize katılıp yüksek puan vererek belirtti. Webinarlarımız bu ve farklı konularda devam edecektir.

Gozde Mermerci Haziran 1

Java Yazılım Uzmanı Arıyoruz

We are looking for Java Developers to join our developer team who will be able to work with an enthusiasm for implementing pioneering steps on the subject of marketing solutions.

Gozde Mermerci Mart 22

Bültene Üye Ol

İşinizi geliştirmenize katkı sağlayacak, başarılı örnekleri, sektörel gelişmeleri ve kampanyaları kaçırmayın.