Önemli Bilgilendirme: İYS ile Birlikte Yeni Döneme Hazırlık

Gozde Mermerci
Haziran 11, 2021
  • 66

Mobildev’i İYS iş ortağı olarak yetkilendiren firmaların, Mobildev İVT ve İVT Lite ürünleri aracılığıyla izinli iletişim adreslerinin İYS’ye aktarımı tamamlandı.


Her yeni izin kaydının 4 saatlik periyotlarla İYS’ye aktarılması ve İYS’de oluşan her yeni izin kaydının ise Mobildev İVT ve İVT Lite ürünlerindeki listelere eklenmesi için gerekli tanımlamalar yapıldı.

İYS İzin Kaydı Akışının Test Edilmesi

Bilindiği üzere artık yeni izin ya da ret bildirimlerinin İYS’ye aktarılması için 3 iş günü süre sınırı getirildi. Bu sebeple bu akışların test edilmesi büyük önem taşımaktadır. Hizmet sağlayıcıların İYS ara yüzlerine, iş ortaklarının erişimi olmadığı için testlerin hizmet sağlayıcılar tarafından yapılması ve tespit edilen sorunların bir an önce müşteri yöneticileri aracılığıyla bize iletilmesi gerekmektedir.

Eksik Kalan Geçmiş Tarihli İzinlerin Aktarımı

Geçmiş tarihli iletişim izinlerini 31 Mayıs 2021 tarihine kadar İYS’ye aktarmayan hizmet sağlayıcılar Ticaret Bakanlığı’na bir dilekçe yazarak talepte bulunabilirler. Dilekçede aktarım durumu ve aktaramama sebebi yer almalıdır. Hazırlanan dilekçenin Ticaret Bakanlığı’nın KEP adresine (ticaretbakanligi@hs01.kep.tr) gönderilmesi gerekmektedir.

İYS süreçleri ve veri aktarımı konusunda destek almak için destek@mobildev.com adresine mesaj gönderebilir veya 444 0 554 numaramızdan arayarak destek alabilirsiniz.

Operatör Kontrolleri Öncesi Hazırlık

16 Temmuz 2021 tarihinden itibaren operatörler ve STH’lar tarafından, yapılan her SMS gönderiminde İYS’ye (İleti Yönetim Sistemi) bağlanılacak, hizmet sağlayıcıların kayıtlı iletişim izinleri kontrol edilecek. İletişim izni bulunmayan GSM numaralarına SMS gönderimi operatörler tarafından engellenecektir. Bu sebeple SMS API entegrasyonlarının daha önce Mobildev’in duyurmuş olduğu (duyuru linki) şekilde güncellenmesi ve SMS gönderimlerinin Yeni Web SMS Client ürünü üzerinden yapılması gerekmektedir.İlgili İçerik

Duyurular

Önemli Bilgilendirme: İYS ile Birlikte Yeni Döneme Hazırlık

Mobildev İVT ve İVT Lite ürünleri aracılığıyla izinli iletişim adreslerinin İYS’ye aktarımı tamamlandı

Gozde Mermerci Haziran 11

İYS Uyum Webinarları Tamamlandı

Katılımcılar, webinarların sağladığı faydaları ve memnuniyetlerini webinar sonrası anketlerimize katılıp yüksek puan vererek belirtti. Webinarlarımız bu ve farklı konularda devam edecektir.

Gozde Mermerci Haziran 1

Java Yazılım Uzmanı Arıyoruz

We are looking for Java Developers to join our developer team who will be able to work with an enthusiasm for implementing pioneering steps on the subject of marketing solutions.

Gozde Mermerci Mart 22

Software Development Engineer

Mobildev offers an opportunity to learn the best practices in personal data protection rule compliance through machine learning.

Gozde Mermerci Mart 10

Satış Mühendisi

Aşağıdaki niteliklere uygun Kobi Satış Departmanımızda yetiştirilmek üzere Satış Mühendisi arıyoruz.

Gozde Mermerci Mart 10

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Satışlarınızı Artırmak ve Doğru Kişileri Hedeflemek için İpuçları

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Satışlarınızı Artırmak ve Doğru Kişileri Hedeflemek için İpuçları

Gozde Mermerci Mart 4

Bültene Üye Ol

İşinizi geliştirmenize katkı sağlayacak, başarılı örnekleri, sektörel gelişmeleri ve kampanyaları kaçırmayın.