İYS ile Birlikte Yeni Döneme Hazırlık

Gozde Mermerci
Haziran 11, 2021
  • 1131

Mobildev’i İYS iş ortağı olarak yetkilendiren firmaların, Mobildev İVT ve İVT Lite ürünleri aracılığıyla izinli iletişim adreslerinin İYS’ye aktarımı tamamlandı.


Her yeni izin kaydının 4 saatlik periyotlarla İYS’ye aktarılması ve İYS’de oluşan her yeni izin kaydının ise Mobildev İVT ve İVT Lite ürünlerindeki listelere eklenmesi için gerekli tanımlamalar yapıldı.

İYS İzin Kaydı Akışının Test Edilmesi

Bilindiği üzere artık yeni izin ya da ret bildirimlerinin İYS’ye aktarılması için 3 iş günü süre sınırı getirildi. Bu sebeple bu akışların test edilmesi büyük önem taşımaktadır. Hizmet sağlayıcıların İYS ara yüzlerine, iş ortaklarının erişimi olmadığı için testlerin hizmet sağlayıcılar tarafından yapılması ve tespit edilen sorunların bir an önce müşteri yöneticileri aracılığıyla bize iletilmesi gerekmektedir.

Eksik Kalan Geçmiş Tarihli İzinlerin Aktarımı

Geçmiş tarihli iletişim izinlerini 31 Mayıs 2021 tarihine kadar İYS’ye aktarmayan hizmet sağlayıcılar Ticaret Bakanlığı’na bir dilekçe yazarak talepte bulunabilirler. Dilekçede aktarım durumu ve aktaramama sebebi yer almalıdır. Hazırlanan dilekçenin Ticaret Bakanlığı’nın KEP adresine (ticaretbakanligi@hs01.kep.tr) gönderilmesi gerekmektedir.

İYS süreçleri ve veri aktarımı konusunda destek almak için destek@mobildev.com adresine mesaj gönderebilir veya 444 0 554 numaramızdan arayarak destek alabilirsiniz.

Operatör Kontrolleri Öncesi Hazırlık

16 Temmuz 2021 tarihinden itibaren operatörler ve STH’lar tarafından, yapılan her SMS gönderiminde İYS’ye (İleti Yönetim Sistemi) bağlanılacak, hizmet sağlayıcıların kayıtlı iletişim izinleri kontrol edilecek. İletişim izni bulunmayan GSM numaralarına SMS gönderimi operatörler tarafından engellenecektir. Bu sebeple SMS API entegrasyonlarının daha önce Mobildev’in duyurmuş olduğu (duyuru linki) şekilde güncellenmesi ve SMS gönderimlerinin Yeni Web SMS Client ürünü üzerinden yapılması gerekmektedir.İlgili İçerik

Duyurular

Türk Telekom Planlı Çalışma

Sabit Toplu SMS Planlı Çalışması

Erkan Aytac Aralık 6

30 Kasım Bilgisayar ve Bilgi Güvenliği Gününe özel Eğitim Hediye Ediyoruz

30 Kasım Bilgisayar ve Bilgi Güvenliği Gününe özel HRIKa Çözümler’in akılda kalıcı, eğitim oyunu, sizi e-posta ile gelen tehtitler hakkında bilgilendirirken, aynı zamanda kendinizi test etmenizi sağlıyor.

Gozde Mermerci Kasım 30

Markanız Black Friday’deki İndirim Savaşına Hazır mı?

Black Friday tarihi yaklaşırken müşterilerinizi, kampanyalarınızdan dijital yollarla, önceden haberdar ederek alışveriş için hazır olmalarını ve sizi tercih etmelerini sağlayın.

Gozde Mermerci Kasım 23

Müşteri Sadakat Yönetiminin Faydaları

Mobildev İVT ile, mobil uygulama, mağaza, çağrı merkezi, satış sonrası servis noktaları gibi, farklı kanallardan topladığınız sadakat izinlerini, tek platform üzerinden yönetebilirsiniz. Müşteri sadakat yönetimi

Gozde Mermerci Ekim 21

İYS de Güncel Olduğunuza Emin Olun

İYS ye gönderilen veri akışınızı kontrol ederek, izin durumlarınızın güncel olduğundan emin olun.

Gozde Mermerci Ekim 18

Bültene Üye Ol

İşinizi geliştirmenize katkı sağlayacak, başarılı örnekleri, sektörel gelişmeleri ve kampanyaları kaçırmayın.