İYS ile Birlikte Yeni Döneme Hazırlık

Gozde Mermerci
Haziran 11, 2021
  • 743

Mobildev’i İYS iş ortağı olarak yetkilendiren firmaların, Mobildev İVT ve İVT Lite ürünleri aracılığıyla izinli iletişim adreslerinin İYS’ye aktarımı tamamlandı.


Her yeni izin kaydının 4 saatlik periyotlarla İYS’ye aktarılması ve İYS’de oluşan her yeni izin kaydının ise Mobildev İVT ve İVT Lite ürünlerindeki listelere eklenmesi için gerekli tanımlamalar yapıldı.

İYS İzin Kaydı Akışının Test Edilmesi

Bilindiği üzere artık yeni izin ya da ret bildirimlerinin İYS’ye aktarılması için 3 iş günü süre sınırı getirildi. Bu sebeple bu akışların test edilmesi büyük önem taşımaktadır. Hizmet sağlayıcıların İYS ara yüzlerine, iş ortaklarının erişimi olmadığı için testlerin hizmet sağlayıcılar tarafından yapılması ve tespit edilen sorunların bir an önce müşteri yöneticileri aracılığıyla bize iletilmesi gerekmektedir.

Eksik Kalan Geçmiş Tarihli İzinlerin Aktarımı

Geçmiş tarihli iletişim izinlerini 31 Mayıs 2021 tarihine kadar İYS’ye aktarmayan hizmet sağlayıcılar Ticaret Bakanlığı’na bir dilekçe yazarak talepte bulunabilirler. Dilekçede aktarım durumu ve aktaramama sebebi yer almalıdır. Hazırlanan dilekçenin Ticaret Bakanlığı’nın KEP adresine (ticaretbakanligi@hs01.kep.tr) gönderilmesi gerekmektedir.

İYS süreçleri ve veri aktarımı konusunda destek almak için destek@mobildev.com adresine mesaj gönderebilir veya 444 0 554 numaramızdan arayarak destek alabilirsiniz.

Operatör Kontrolleri Öncesi Hazırlık

16 Temmuz 2021 tarihinden itibaren operatörler ve STH’lar tarafından, yapılan her SMS gönderiminde İYS’ye (İleti Yönetim Sistemi) bağlanılacak, hizmet sağlayıcıların kayıtlı iletişim izinleri kontrol edilecek. İletişim izni bulunmayan GSM numaralarına SMS gönderimi operatörler tarafından engellenecektir. Bu sebeple SMS API entegrasyonlarının daha önce Mobildev’in duyurmuş olduğu (duyuru linki) şekilde güncellenmesi ve SMS gönderimlerinin Yeni Web SMS Client ürünü üzerinden yapılması gerekmektedir.İlgili İçerik

Duyurular

Toplu SMS Pazarlama Kampanyalarınızın Dönüşümünü Artırın!

Firmanızın kampanyalarını duyururken, gelir kaybı yaşamamak için kişilerden yeni aldığınız ticari elektronik ileti izinlerini 3 iş günü içinde ileti yönetim sistemi İYS ye mutlaka aktarmanız gerekiyor.

Gozde Mermerci Eylül 15

Turkcell Planlı Çalışma

Değerli müşterimiz, Turkcell'de altyapı iyileştirme çalışması yapılacaktır.

Erkan Aytac Eylül 15

Okula Dönüş Döneminde Perakendecilerin Yararlanabileceği Faydalı İpuçları

Firmalar için önemli bir fırsat dönemini ifade eden eğitim sezonunun başlangıcını daha iyi anlamak ve verilerden faydalanarak yol haritasında stratejik adımlar atmak gerekiyor.

Gozde Mermerci Eylül 3

Kampanyalarınızı Duyurmaya Devam Etmek İçin 3 İş Gününe Dikkat!

Firmaların, ürün ve hizmetlerini pazarlamak amacıyla yaptıkları kampanyaları, toplu SMS ve e posta ile kişilerine duyurmaya devam edebilmesi için, her yeni ticari elektronik ileti iznini İYS’ye 3 iş günü içinde aktarması gerekiyor.

Gozde Mermerci Ağustos 16

İYS Üzerinde Operatör Kontrolü Başladı!

İleti Yönetim Sistemi üzerinde kişilerin geçmiş tarihli izin kontrolü yapmaları için verilen süre 15 Temmuz itibariyle doldu. Kişiler kontrollerini iys.org.tr ve e devlet üzerinde yapabildiler.

Gozde Mermerci Temmuz 19

16 Temmuz’a Çok Az Kaldı!

İYS’ye kaydolup, izinli iletişim adreslerinizi aktarmadıysanız, 16 Temmuz 2021’den sonra SMS gönderimi yapamayacaksınız.

Gozde Mermerci Temmuz 9

Bültene Üye Ol

İşinizi geliştirmenize katkı sağlayacak, başarılı örnekleri, sektörel gelişmeleri ve kampanyaları kaçırmayın.