Black Friday’ de Satışlarınızı Artıracak Pazarlama İpuçları

selen guvenc
Kasım 2, 2022
  • 185

Black Friday, tüketicilerin en sevdikleri ürünleri daha düşük fiyatlarla bulmaya çalışacakları yılın en büyük satış olaylarından biridir. Aynı zamanda ürün ve hizmetlerinizi, potansiyel müşterilere tanıtmak için mükemmel bir zamandır. Alışveriş sezonunun zirvesi olarak görülen bu dönemde, doğru bir pazarlama kampanyası ile çok sayıda müşteri çekebilir ve ciddi karlar elde edebilirsiniz. İşte yılın en önemli pazarlama fırsatından faydalanmanız için bazı ipuçları;

Web Sitenizin Performansını Artırın

Site hızının kullanıcı deneyimini etkilediği kaçınılmaz bir gerçektir. Özellikle e-ticaret işletmeleri için, Black Friday gibi yoğun geçen kampanya dönemlerinde web sitesi hızı, dönüşüm oranları açısından kritik önem taşımaktadır. Müşteriler, en iyi fırsatları ve satın alımları hızlıca bulabilmek için, çevrimiçi mağazaların hızlı yüklenmesini bekler. Web sitenizin performansını, büyük trafik artışı yaşanacak olan kampanya döneminden önce optimize etmeniz, dönüşüm oranlarınızın artmasında etkili olacaktır.

Kampanyalarınızı E-Posta ile Duyurun

E-posta pazarlaması hem düşük maliyeti hem de etkili olması sebebiyle işletmelerin sıkça tercih ettiği bir yöntemdir. Black Friday döneminde müşterilerinize ve potansiyel müşterilerinize, teklifler ve indirimler hakkında dikkat çekici bir konu satırına sahip kişiselleştirilmiş e-postalar gönderebilir, onların duygularıyla doğrudan bağlantı kurabilirsiniz. Kampanyalarınızı erken dönemde duyurmaya başlamanız yılın bu dönemini en verimli şekilde geçirmenizi sağlayacaktır. Dönüşüm oranlarınızı takip etmek ve etkili bir e-posta kampanya süreci yönetebilmek için, e-posta pazarlama araçlarından faydalanabilirsiniz.

Saatlik İndirimler Oluşturun

Her saat farklı bir satış düzenlemeyi içeren heyecan verici, hızlı tempolu bir fikirden yararlanabilirsiniz. Yapacağınız saatlik indirimler tüketicilerde, çevrimiçi mağazanızı tekrar tekrar ziyaret etmeye motive eden bir aciliyet duygusu ve fırsatı kaçırma korkusu yaratır. Bu da müşterileri hızla harekete geçmeye teşvik eder. Siz de müşterilerinizi beklemek yerine hemen harekete geçmeye teşvik edebilirsiniz. Saatlik satışlar için sınırlı süreli indirim, ücretsiz kargo gibi benzersiz teklifler oluşturarak, kampanyanızı daha da ilgi çekici hale getirebilirsiniz. 

SMS Pazarlamasının Gücünden Faydalanın

Black Friday’ e özel sunduğunuz fırsatları tanıtmak ve müşterileri satın almaya teşvik etmek için; SMS pazarlamasının etkin gücünden faydalanabilirsiniz. Araştırmalar, e-ticaret metin mesajlarının %99 gibi şaşırtıcı derecede yüksek bir açılma oranına sahip olduğunu ve çoğu tüketicinin mesajı aldıktan sonra 90 saniye içinde açtığını ortaya koyuyor. (Litextension, Black Friday Marketing) İşletmeler için yılın en önemli fırsatlarından biri olan Black Friday hızla yaklaşırken siz de SMS ile pazarlama yöntemini kullanarak kampanyalarınızı duyurabilir ve satış oranlarınızı hızla artırabilirsiniz.

Sosyal Medya ile Etkileşimi Yükseltin

Sosyal medya kullanıcılarının en yüksek yüzdesinin Y kuşağı olduğu gerçeği, markayı ve ürünlerini sergilemek için sosyal medya kanallarından yararlanmanın uygunluğunu gösteriyor. Bu nedenle sosyal medya, müşterilerinizle bağlantı kurmanın harika bir yoludur ve Black Friday pazarlama stratejinizin bir parçası olmalıdır. Son zamanlarda Facebook, Instagram gibi platformlar video içeriklere daha fazla yönelmeye başladı. Siz de bu fırsatı daha büyük kitlelere ulaşmak için kullanabilir, heyecan duygusunu tetikleyen “Black Friday’ e Özel” video gönderileri ile, kişileri satın almaya teşvik edebilirsiniz.
İlgili İçerik
Duyurular

Mobildev' den Aralık Ayında 2 Büyük Webinar

2 ve 16 Aralık' ta gerçekleşecek olan webinarlarımıza; Wicasa Group Ajans Başkanı Aslı Şarman ve Kiğılı Bilgi Sistemleri ve Müşteri Deneyimi Koordinatörü Gürkan Taşkıran, Binovist CEO’su Engin Alan ve Emarsys Türkiye Ülke Müdürü Emre Güzey konuk olacak.

selen guvenc Kasım 30

Siber Güvenlikte Uyumluluğun Rolü

Siber güvenlik, karmaşık ama temel bir sistemdir; açıkça tanımlanmış kurallara, sınırlara, düzenlemelere ve yönergelere ihtiyaç duyar.

selen guvenc Kasım 30

Futbol Kulüpleri Siber Savunmalarını Neden Artırmalı?

Genel olarak spora ve özellikle Avrupa futboluna olan hayranlığımız -ve birçokları için saplantımız- en üst düzey sporcuların oyunlarına kattığı ilham verici beceri, fiziksel güç, takım çalışması ve hızdan besleniyor.

selen guvenc Kasım 30

Ticimax E Ticaret Sohbetleri Ankara Etkinliğindeyiz

Ticimax E-Ticaret Sohbetleri kapsamında, 6 Aralık günü Ankara' da düzenlenecek olan ‘2023 Yılında E-Ticaret ve E-İhracatta Neler Olacak?’ konulu etkinliğe, şirketimizin Pazarlama Direktörü Vedat Aybar konuk olarak katılacak.

selen guvenc Kasım 30

Pazarlamada Veri Analitiği Neden Önemli?

Pazarlama, tüm işletmelerin ayrılmaz bir parçasıdır, bu nedenle sorunsuz ve gereksinimleri karşılayabilen bir pazarlama stratejisine sahip olmak çok önemlidir.

selen guvenc Kasım 30

Decathlon Mobildev Çözümlerini Tercih Etti

Sporu herkes için sürdürülebilir olarak ulaşılabilir kılmayı hedefleyen Decathlon, Türkiye’de Mayıs 2010’dan beri faaliyet gösteriyor. Şimdilerde ise 40 fiziksel mağazası, web sitesi ve yeni kanalları ile bu misyonu devam ettirmektedir.

selen guvenc Kasım 30

Bültene Üye Ol

İşinizi geliştirmenize katkı sağlayacak, başarılı örnekleri, sektörel gelişmeleri ve kampanyaları kaçırmayın.