KVK Kurulundan SMS ile Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Hatırlatma!

selen guvenc
Aralık 30, 2022
  • 256

KVK Kurulu yakın zamanda sosyal medya kanallarından “Mağazalarda Alışveriş Sırasında İlgili Kişilere SMS ile Doğrulama Kodu Gönderilmesi Suretiyle Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Kamuoyu Duyurusu” paylaşarak yeniden hatırlatma yaptı.

Yayınlandığı tarihten bu yana Kişisel Verileri Koruma Kanunu ve Elektronik Ticaretin Düzenlemesi Hakkındaki Kanun kapsamında onlarca duyuru, bildiri, yönetmelik ve karar yayınlandı. Bu yayınlar çoğu zaman izinli veri tabanı yönetimi için gerekli teknik yeterliliklerin değişmesine sebep oldu. Teknik yeterliliklerde yapılması gereken zorunlu değişiklikler, izinli veri tabanı yönetiminin canlı, güncellenebilir ve esnek bir yapıda olması gerektiğini gösterdi.

Mobildev İVT Servisi yayında olduğu 2017 yılından bu yana; yayınlanan kanun ve yönetmeliklere uyum sağlayan, sürekli gelişen alt yapısı ve özellikleri ile izinli veri tabanı yönetiminde firmanızın kanun ve yönetmeliklere uyum sağlayabilmesi için eşsiz araçlar sunar. Türkiye’de bu konuda en çok referansa sahip olan servistir. İzin süreçlerinizi tasarlarken Mobildev İVT Servisinin sunmuş olduğu birden fazla yöntemden birini tercih edebilirsiniz. Sunduğu bu yöntemlerle iyi bir müşteri deneyimi yaratmanızı sağlamanın yanı sıra, ilgili kanun ve yönetmeliklere de uyumlu olmanızı sağlar. 

Mobildev İVT Servisi hem müşteri deneyiminize hem de kanun ve yönetmeliklere uygun olarak kişilerinizden yeni izinler almanız, izinlerinizi güvenli bir şekilde İYS, iş ortaklarınız ve diğer servis sağlayıcılarınızla paylaşmanız ve olası şikayetlerde ispat sunabilmeniz için gerekli yetenekleri size sunmaktadır. Tek bir noktadan tüm izin sürecinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Gelişmelerimizden haberdar olmak ve fırsatlarımızdan faydalanmak için; bültenimize abone olmayı ve bizi takip etmeyi unutmayın!


İlgili İçerik
Duyurular

Kuruluşunuz İçin Yılda Bir Kez Sızma Testi Yeterli mi?

Hassas verileri işleyen herhangi bir kuruluş, düzenli penetrasyon testide dahil olmak üzere güvenlik çabalarında gayretli olmalıdır. Küçük bir veri ihlali bile bir kuruluşun itibarına ve kârlılığına önemli ölçüde zarar verebilir.

selen guvenc Şubat 3

Nedir Bu Botnet?

Her gün yeni saldırı türleri ortaya çıktığı için siber suçlulara ayak uydurmak tam zamanlı bir iştir. Siber güvenlik analistleri, klasik fidye yazılımı ve kimlik avı düzenleri arasında botnet saldırılarını dikkate almalıdır.

selen guvenc Şubat 3

6R - Buluta Geçiş Stratejisi

Buluta geçiş sürecinizin başındayken, temel bilgileri gözden geçirmek ve ileride iyi bir planınız olduğunu bilmek her zaman yararlıdır. Her bulut geçişi farklı olacaktır, dolayısıyla her birinin net bir geçiş stratejisine ihtiyacı olacaktır.

selen guvenc Şubat 3

Mobildev’den Şubat Ayında 2 Büyük Webinar!

Yeni yılda da hız kesmeden devam edeceğimiz webinar serimiz, şubat ayında da birbirinden değerli konu ve konuklarla sizlerle olacak.

selen guvenc Şubat 3

Mobildev’de Her 1 Milyon SMS ve Her Lisans Bir Fidana Dönüşüyor!

Teknolojinin güçlü potansiyelini, doğal alanlarımızın korunması ve gelişmesi için kullanmak amacıyla başlattığımız; "Her Bir Milyon SMS Bir Fidan" ve "Her Lisans Bir Fidan" dönüşüm projelerinin öncüsü olmaktan gurur duyuyoruz.

selen guvenc Şubat 3

"Metaverse: Dijital Dünyada Markalar Nasıl Büyüyebilir?" Şimdi Youtube ve Spotify'da Yayında!

"Metaverse: Dijital Dünyada Markalar Nasıl Büyüyebilir?” konulu webinarımız; kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler için Youtube, dinlemek isteyenler için Spotify kanallarımıza yüklenmiştir.

selen guvenc Şubat 3

Bültene Üye Ol

İşinizi geliştirmenize katkı sağlayacak, başarılı örnekleri, sektörel gelişmeleri ve kampanyaları kaçırmayın.