Mobildev KOBİ Toplu Mesajlaşma Rehberi Yayınlandı!

Ocak 22, 2014

Mobil Kanalların Kullanımını Artırın

İletişim, teknolojik gelişmelerin önünü açan, hızlandıran, insanlara özgü bir davranış biçimidir.

İletişim dünyasında son yıllarda sabit telefon hatları, radyo, televizyon ve internet çok hızlı bir biçimde gelişme gösterdi fakat bir teknoloji üzerindeki gelişme hepsinin çok ama çok ötesinde bir gelişme gösterdi: Mobil İletişim.

Dünya genelinde ICT (Information and Computing Technology / Bilgi ve Bilişim Teknolojisi) göstergeleri [toplamlar ve penetrasyon oranları bazında]
grafik1grafik2

Kaynak: ITU (International Telecommunication Union), Key Global Telecom Indicators for the World Telecommunication Service Sector

Sabit telefonların abone sayısının 1 milyar kişiye ulaşması yaklaşık 100 yıl almışken, Mobil İletişim kullanan abonelerin aynı rakamı yakalaması sadece 15 sene içinde olmuştur.

Mobil iletişimin ve mobil telefonların başarısının sırrı sadece kullanımının basit oluşunda değil: günümüz modern hayatına adaptasyon yeteneklerindedir. Mobil telefonlar artık sadece ses transferine yarayan cihazlar olmanın ötesine geçmişlerdir. Akıllı telefonların yükselişi ile birlikte, bu cihazlar data kullanımı için de iyi ve öncelikli tercih olmuşlardır. Günümüz akıllı telefonları; fotoğraf makinesi, kamera, navigasyon cihazı, radyo, müzik çalar, TV gibi pek çok fonksiyonu içinde barındırmaktadır.

GSM Association
verilerine göre her gün 2,5 milyar SMS gönderilmektedir. Mobil cihazların kişisel oldukları ve dünya üzerindeki abone sayısının yaklaşık 6 milyar olduğu düşünüldüğünde, bu sayının hızla arttığı bir gerçektir. Mesajlaşma Platformları giderek daha yaygın kullanılan bir iletişim biçimi olmakta ve sadece bireysel kullanıcıların değil, giderek artan sayıda kurumsal kullanıcıların da toplu iletişimde tercihi olmaktadır.


Kurumlar İçin Doğru İş ve İletişim Modeli

İster çalışanlarınız, ister tedarikçileriniz isterseniz müşterilerinizle iletişim için kullanıyor olun, Toplu Mesajlaşma Servisleri kurumunuz için en verimli iletişim araçlarıdır. Kurumunuz için yapmış olduğu kaldıraç etkisi, büyük firmaların yapmış oldukları radyo ve televizyon reklamları ile yarattıkları etkiye eşdeğerdir.

Kurumsal Toplu Mesajlaşma servisini kullanan kurumların sayısının 100 binler seviyesinde olması ve giderek artması da bir sürpriz olarak görülmemelidir.


Sizin Kurumunuz Bu Servisleri Kullanmaya Ne Zaman Başladı?

Toplu Mesajlaşma Servislerini kurum içinde kullanmış olduğunuz fonksiyonel bir çözüm içerisinden entegre olarak mı kullanıyorsunuz yoksa dışarıdan bir servis sağlayıcının sunmuş olduğu bir çözüm içerisinde mi kullanıyorsunuz? Eğer dışarıdan bir mesaj servis sağlayıcı seçmek zorundaysanız, dışarıda bulunan 100’lerce firma arasından nasıl bir seçim yapacaksınız?

Mobildev, Türkiye’nin en çok müşteriye ve en çok Çözüm Ortağına sahip, lider Mesaj Servis Sağlayıcısı olarak sizlere kılavuz niteliğinde bir rehber hazırladı. "Mesaj Servis Sağlayıcı Seçerken Dikkat Edilecek Unsurlar" rehberine ulaşmak için TIKLAYINIZ.


İşiniz İçin Neden Mesajlaşma Servislerini Kullanmalısınız?

Uygun Fiyat: Bir iletişim aracı olarak, diğer iletişim araçları ile kıyaslandığında çok daha uygun fiyatlara sahiptir. Özellikle ihtiyacınız olan kullanım miktarınızı doğru planlayıp, doğru paketleri seçtiğiniz veya senelik olarak taahhütlerinizi doğru oluşturduğunuz zaman.

Yüksek Ulaşım Oranı: Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de mobil telefonlar hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmuş durumdadır. Mobil telefonlar vasıtasıyla SMS sayesinde kullanıcılara her yerde ve her zaman ulaşabilir durumdasınız.

Yüksek Etki Oranları: SMS, olabilecek en kişisel iletişim aracıdır. İletilen SMS’ler çok yüksek oranlarla alıcılara iletilir ve alıcıların çok yüksek bir oranı tarafından bu mesajlar okunur. Bu kadar yüksek dikkat çeken bir iletişim aracı olarak SMS, diğer mecralara göre daha yüksek bir etki ve geri dönüş oranına sahiptir.

Hızlılık: İki önemli hız kavramı bulunmaktadır. Birincisi; doğru çözümler sayesinde SMS ile yapacağınız bir kampanyayı saniyeler içinde hazırlayabilme, ikincisi de hazırlamış olduğunuz kampanyayı saniyeler içinde 100.000’lerce kişiye ulaştırabilme şansına sahip olmanızdır.

Otomatikleştirme:
Kullanmış olduğunuz kurum içi çözümlere hızlıca entegre edilebilmesine imkan veren geliştirici araçları sayesinde her türlü günlük, rutin görev emrini SMS ile iletebilirsiniz.

Raporlama:
Kullanmış olduğumuz teknoloji sayesinde, göndermiş olduğunuz tüm SMS metinlerini ve göndermiş olduğunuz alıcı listesini saklayabilir, gönderimlerinizi takiben, mesajlarınızın durumlarını, iletildi, beklemede, iletilmedi veya hatalı numara bildirimi kriterleriyle raporlayabilirsiniz.

İlgili İçerik

Duyurular

İYS Üzerinde Operatör Kontrolü Başladı!

İleti Yönetim Sistemi üzerinde kişilerin geçmiş tarihli izin kontrolü yapmaları için verilen süre 15 Temmuz itibariyle doldu. Kişiler kontrollerini iys.org.tr ve e devlet üzerinde yapabildiler.

Gozde Mermerci Temmuz 19

Mesai Bilgilendirmesi

Kurban Bayramı sebebi ile, müşteri hizmetleri ekibimiz bayramın 1. ve 2. günü 20.07.2021 ve 21.07.2021 tarihlerinde 09:30 – 17:30 saatleri arasında sizlere hizmet vermeye devam edecektir.

Gozde Mermerci Temmuz 17

16 Temmuz’a Çok Az Kaldı!

İYS’ye kaydolup, izinli iletişim adreslerinizi aktarmadıysanız, 16 Temmuz 2021’den sonra SMS gönderimi yapamayacaksınız.

Gozde Mermerci Temmuz 9

İYS ile Birlikte Yeni Döneme Hazırlık

Mobildev’i İYS iş ortağı olarak yetkilendiren firmaların, Mobildev İVT ve İVT Lite ürünleri aracılığıyla izinli iletişim adreslerinin İYS’ye aktarımı tamamlandı.

Gozde Mermerci Haziran 11

İYS Uyum Webinarları Tamamlandı

Katılımcılar, webinarların sağladığı faydaları ve memnuniyetlerini webinar sonrası anketlerimize katılıp yüksek puan vererek belirtti. Webinarlarımız bu ve farklı konularda devam edecektir.

Gozde Mermerci Haziran 1

Java Yazılım Uzmanı Arıyoruz

We are looking for Java Developers to join our developer team who will be able to work with an enthusiasm for implementing pioneering steps on the subject of marketing solutions.

Gozde Mermerci Mart 22

Bültene Üye Ol

İşinizi geliştirmenize katkı sağlayacak, başarılı örnekleri, sektörel gelişmeleri ve kampanyaları kaçırmayın.