Kritik OpenSSL Güncellemesi Geliyor

selen guvenc
Kasım 2, 2022
  • 193

OpenSSL Proje ekibi, 1 Kasım 2022'de, popüler açık kaynaklı şifreleme kitaplığındaki kritik bir güvenlik açığını giderecek olan (ancak 3.0'dan önceki OpenSSL sürümlerini etkilemeyen) OpenSSL sürüm 3.0.7'yi yayınlayacaklarını duyurdu.

Ekibin kendi risk sınıflandırmasına göre, OpenSSL'deki kritik güvenlik açıkları, ortak yapılandırmaları etkileyen ve kötüye kullanılması muhtemel olanlardır.

OpenSSL kitaplığı, ağlar arasında güvenli iletişimi mümkün kılan SSL ve TLS şifreleme protokollerinin açık kaynaklı bir uygulamasıdır.

OpenSSL birçok işletim sistemine dahildir (Windows, macOS, çeşitli Linux dağıtımları vb.); istemci tarafı yazılım; web ve e-posta sunucusu yazılımı (Apache, nginx, vb.); ağ cihazları (Cisco, Fortinet, Juniper, vb.), endüstriyel kontrol sistemleri vb.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, OpenSSL ekibi genellikle sitesi ve posta listesi aracılığıyla güvenlik düzeltmelerini önceden duyurur, ancak aynı zamanda OpenSSL kullanan genel amaçlı bir işletim sistemi üreten kuruluşlara, OpenSSL'den türetilen popüler açık kaynak projelerinin yöneticilerine ve kuruluşlara doğrudan bildirir. Projenin ticari bir ilişkisi var. Onlarla, güvenlik açığı ayrıntılarını ve yamaları önceden paylaşırlar.İlgili İçerik
Duyurular

Mobildev' den Aralık Ayında 2 Büyük Webinar

2 ve 16 Aralık' ta gerçekleşecek olan webinarlarımıza; Wicasa Group Ajans Başkanı Aslı Şarman ve Kiğılı Bilgi Sistemleri ve Müşteri Deneyimi Koordinatörü Gürkan Taşkıran, Binovist CEO’su Engin Alan ve Emarsys Türkiye Ülke Müdürü Emre Güzey konuk olacak.

selen guvenc Kasım 30

Siber Güvenlikte Uyumluluğun Rolü

Siber güvenlik, karmaşık ama temel bir sistemdir; açıkça tanımlanmış kurallara, sınırlara, düzenlemelere ve yönergelere ihtiyaç duyar.

selen guvenc Kasım 30

Futbol Kulüpleri Siber Savunmalarını Neden Artırmalı?

Genel olarak spora ve özellikle Avrupa futboluna olan hayranlığımız -ve birçokları için saplantımız- en üst düzey sporcuların oyunlarına kattığı ilham verici beceri, fiziksel güç, takım çalışması ve hızdan besleniyor.

selen guvenc Kasım 30

Ticimax E Ticaret Sohbetleri Ankara Etkinliğindeyiz

Ticimax E-Ticaret Sohbetleri kapsamında, 6 Aralık günü Ankara' da düzenlenecek olan ‘2023 Yılında E-Ticaret ve E-İhracatta Neler Olacak?’ konulu etkinliğe, şirketimizin Pazarlama Direktörü Vedat Aybar konuk olarak katılacak.

selen guvenc Kasım 30

Pazarlamada Veri Analitiği Neden Önemli?

Pazarlama, tüm işletmelerin ayrılmaz bir parçasıdır, bu nedenle sorunsuz ve gereksinimleri karşılayabilen bir pazarlama stratejisine sahip olmak çok önemlidir.

selen guvenc Kasım 30

Decathlon Mobildev Çözümlerini Tercih Etti

Sporu herkes için sürdürülebilir olarak ulaşılabilir kılmayı hedefleyen Decathlon, Türkiye’de Mayıs 2010’dan beri faaliyet gösteriyor. Şimdilerde ise 40 fiziksel mağazası, web sitesi ve yeni kanalları ile bu misyonu devam ettirmektedir.

selen guvenc Kasım 30

Bültene Üye Ol

İşinizi geliştirmenize katkı sağlayacak, başarılı örnekleri, sektörel gelişmeleri ve kampanyaları kaçırmayın.