Eşitliği Kucaklayın! #EmbraceEquity

selen guvenc
Mart 3, 2023
  • 403

Her yıl 8 Mart'ta, dünya genelinde Kadınlar Günü kutlanır. Bu özel gün, kadınların ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarını kutlamak ve kadın haklarına dikkat çekmek için bir fırsat sunar. Ancak hala dünya genelinde, kadınlar erkeklerle eşit haklara sahip olma konusunda mücadele ediyorlar. Bu nedenle, Dünya Kadınlar Günü'nü, eşitlik ve adalet için mücadele etmek için bir fırsat olarak görmeliyiz.

International Women’s Days (IWD) bu yılın resmi temasını, "Eşitliği Kucaklayın" olarak belirledi. Bu tema, kadınların eşit haklara sahip olması için çaba sarf eden herkesi kapsıyor. Sadece kadınların sorunlarına değil, aynı zamanda cinsiyet, ırk, etnik köken ve diğer kimlik faktörleri nedeniyle ayrımcılıkla karşı karşıya kalan herkesi de içeriyor.

IWD bu kampanyası ile dünyanın neden "eşit fırsatların artık yeterli olmadığı" hakkında konuşmasını sağlamayı amaçlıyor ve herkesten kendine sarılarak fotoğraf çekmelerini, #IWD2023 #EmbraceEquity etiketlerini kullanarak sosyal medyada paylaşmalarını istiyor. 


Bugün kadınlarımızın maruz kaldığı eşitsizliklerin önüne geçmek için hepimizin birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Her birimiz bu harekete katkı sağlayabiliriz. Bunun için de öncelikle toplumsal cinsiyet eşitliğine inanmalı ve bu doğrultuda hareket etmeliyiz. İş yerlerinde, ailelerimizde, arkadaş çevremizde, sosyal ortamlarda bu konuda hassas olmalı ve gerektiğinde farkındalık yaratmalıyız.
Markalar açısından baktığımızda ise Dünya Kadınlar Günü, farklı pazarlama fırsatları sunan özel bir gün. Ancak, bu özel gün sadece pazarlama fırsatı olarak görülmemeli, aynı zamanda kadınların toplumdaki rolüne ve mücadelelerine dikkat çeken bir gün olarak da kutlanmalıdır. Bu yüzden, kadınların güçlendirilmesi ve eşitlik için mücadele eden markaların, kadınlar gününü kutlama şekillerine özen göstermeleri de önemlidir. Kadınların başarılarına ve mücadelelerine odaklanan kampanyalar, mesajlar veya etkinlikler düzenlemek, bu önemli günü anlamlandırmak için etkili bir yoldur. Peki markanız bu özel günde neler yapabilir?

Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Vurgu Yapın: IWD’nin düzenlediği kampanyaya katılarak, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda toplumu bilinçlendirebilir, aynı zamanda markanızın değerlerini yansıtan bir kampanya oluşturabilirsiniz.
Kadınların Başarı Hikayelerini Paylaşın: Kadınların başarılarına odaklanan bir kampanya yaratın. Örneğin, kadınların başarı hikayelerini anlatan bir video serisi yayınlayabilirsiniz. Bu kampanya, Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak, kadınların günlük yaşamdaki katkılarını vurgulamak ve ilham vermek için harika bir yoldur.
Kadınların Seslerini Duyurun: Dünya Kadınlar Günü, kadınların haklarına dikkat çekmek ve seslerini duyurmak için önemli bir gün. Kadınların karşı karşıya kaldığı toplumsal sorunlara ve kadına yönelik şiddete dikkat çekerek, onlara destek verebilirsiniz. Kadınların, hikayelerini, deneyimlerini, fikirlerini paylaşarak seslerini duyurmasına ve daha fazla farkındalık yaratmasına yardımcı olabilirsiniz.
Kadınlara Özel İndirimler Sunun: Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlara özel indirimler sunarak müşterilerinizi memnun edebilirsiniz. Kadınlar için seçtiğiniz ürünlerde indirimler yapabilir veya kadın müşterilerinize özel bir indirim kodu oluşturabilirsiniz. Kampanyanızı SMS, e-posta gibi pazarlama araçları ile duyurabilirsiniz.
Kadın Girişimcileri Destekleyin: Kadın girişimcileri destekleyerek kadınların iş dünyasındaki varlığını artırmaya yardımcı olabilirsiniz. Kadın işletmelerini desteklemek için çeşitli kampanyalar düzenleyebilir, marka iş birlikleri yapabilirsiniz. Bu, kadınların iş hayatındaki zorluklarına dikkat çekmek ve onların işlerini büyütmelerine yardımcı olmak için etkili bir yol olabilir.
Kadınların Günlük Hayatlarına Dokunun: Dünya Kadınlar Günü, kadınlara özel ürünlerinizi ön plana çıkarmanız için harika bir fırsattır. Kadınların günlük hayatlarına dokunan kampanyalar, onları daha fazla etkileyebilir. Örneğin, kadınların hayatlarını kolaylaştıracak veya hayatlarının bir parçası olan ürün ve hizmetleriniz ile ilgili kampanyalar hazırlayabilirsiniz.
Kadınlar İçin Yardım Kuruluşlarına Bağış Yapın: Kadınlar gününde, kadınlar için çalışan bir yardım kuruluşuna bağış yaparak topluma fayda sağlayabilirsiniz. Bu, markanızın toplumsal sorumluluk bilincini yansıtır ve müşterilerinizin markanıza olan bağlılığını artırır.

Kısacası, Dünya Kadınlar Günü markalar için birçok pazarlama fırsatı sunuyor. Markalar, kadınların hayatına dokunmak ve onların haklarına dikkat çekmek için çeşitli kampanyalar, etkinlikler ve sponsorluklar düzenleyebilirler. Ancak, bu tür kampanyaların gerçekten anlamlı ve etkili olması için, markaların sadece simgesel bir jest yapmak yerine, gerçek bir destek sunmaları önemlidir. Kadın girişimcileri desteklemek, kadınların iş hayatında karşılaştığı zorlukları anlamak ve onlara fırsatlar sunmak, sadece kadınlar gününde değil, her gün yapılması gereken bir şeydir.

Mobildev olarak, şirketimizdeki ve tüm dünyadaki kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutlarız.

Gelişmelerimizden haberdar olmak ve fırsatlarımızdan faydalanmak için; bültenimize abone olmayı ve bizi takip etmeyi unutmayın!


İlgili İçerik
Duyurular

"Tüketici Gizliliği" Webinarı Şimdi Youtube ve Spotify'da!

"Tüketici Gizliliği" konulu webinarımız; kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler için Youtube, dinlemek isteyenler için Spotify kanallarımıza yüklenmiştir.

selen guvenc Mart 20

Mobildev Pazarlama Sohbetleri: "Tüketici Gizliliği"

Dev webinar serimiz, on birinci webinarı ile devam ediyor! Tüketici Gizliliği konulu webinarımız, 17 Mart 23 Cuma Günü gerçekleşecek.

selen guvenc Mart 10

"Mobildev ile Kısa Kısa" Programımızın 2. Bölümü Yayında!

Pazarlama ekibimizden Selen Güvenç’ in moderatörlüğünde devam eden programımızın, ‘Çerez Yönetimi Hakkında’ konulu ikinci bölümünde, Mobildev Ürün Yöneticisi Meltem Kalaycı konuk oldu ve birbirinden değerli bilgiler paylaştı.

selen guvenc Mart 8

Mobildev Olarak TÜBİTAK BİÇABA Programı'na Katıldık

Mobildev olarak TÜBİTAK’ın çağrıya açtığı BİÇABA - Birlikte Çalışıp Birlikte Başaracağız Programı’na başvurumuzu yaparak projeye dahil olduk.

selen guvenc Mart 6

Microsoft 365 Defender İş E-Postası Ele Geçirme Saldırılarını Otomatik Olarak Engelliyor!

Microsoft, Ignite 2022'de Microsoft 365 Defender çözümünde yeni bir otomatik saldırı engelleme özelliğini tanıttı. Şirket, bu özelliğin artık kurumsal müşterileri iş e-postası ele geçirme (BEC) kampanyalarına karşı koruyabileceğini duyurdu.

selen guvenc Mart 3

ChatGPT Uygulamalarını Arayanlar Siber Suçluların Hedefinde!

OpenAI'nin sohbet robotu ChatGPT'nin muazzam popülaritesi siber suçluların gözünden kaçmadı: Kullanıcıların, Windows ve Android kötü amaçlı yazılım indirmeleri ve kimlik avı sayfalarını ziyaret etmeleri için ChatGPT’yi deneme hevesinden yararlanıyorlar.

selen guvenc Mart 3

Bültene Üye Ol

İşinizi geliştirmenize katkı sağlayacak, başarılı örnekleri, sektörel gelişmeleri ve kampanyaları kaçırmayın.