Mobildev'in Kullanıcı Dostu Anket Platformu: Kolay Hazırlama ve Katılım

selen guvenc
Mart 3, 2023
  • 160

Doğru bilgi, pazarlamada güçlü bir araçtır ve bu bilgiyi elde etmek için doğru soruları sormak önemlidir. Mobildev Anket, hedef kitlenizi anlamak (müşterileriniz, çalışanlarınız veya iş arkadaşlarınız gibi.), onların fikir ve deneyimlerini öğrenmek için tasarlanmış bir veri toplama yöntemidir.

Anketler genellikle geri bildirim toplamak veya yakın tarihli bir lansman veya etkinlik hakkında daha fazla bilgi edinmek için kullanılırlar ve ürünlerinizi geliştirmek veya müşterilerinizi mutlu etmek için ihtiyacınız olan verileri toplamanızda yardımcı olurlar. Anket sorularını kullanarak belirli bir konu hakkında kapsamlı geri bildirim alabilir, bu bilgileri indirilebilir bir rapora dönüştürebilir ve yönlendirebilirsiniz, böylece nitelikli pazarlama fırsatları oluşturabilirsiniz.

Kendi verilerinizi oluşturmak, içerik pazarlamada kullanabileceğiniz bir düşünce lideri olarak kuruluşunuzu güçlendirmenize yardımcı olur. Ayrıca, düzenli olarak çalışan geri bildirim anketleri göndermek, çalışan deneyimini incelemenize ve iyileştirmenize yardımcı olabilir.

Bir anket oluştururken, yanıtlayanların ilgisini kaybetmeyecekleri bir format kullanmak çok önemlidir. İşte bu beş ipucu, anketinizin en etkili şekilde kullanılmasına yardımcı olabilir:

•  Amaçlarınızı belirleyin

Öncelikle, anketle ne elde etmek istediğinizi belirleyin. Bu sayede, ihtiyacınız olan soru türlerini seçebilirsiniz.

•  Anketi kısa ve öz tutun

Kimse uzun ve sıkıcı bir anketi doldurmaya istekli değildir. Anket yorgunluğunu önlemek için, sorularınızı mümkün olduğunca kısa tutun ve sadece temel sorulara odaklanın.

•  Net ve anlaşılır olun

Sorularınızı mümkün olduğunca net ve anlaşılır bir şekilde yazın. Anket katılımcılarınızın karışıklık yaşamaması için, özellikle ikili veya çoklu seçenekli sorular için açıklama ekleyin.

•  Hedef kitlenizin dilinde yazın

Anket katılımcılarınızın anketi anlaması için, sorularınızı hedef kitlenizin dilinde yazın. Örneğin, bir giyim mağazası için anket soruları ile bir hastane için anket soruları farklı olacaktır.

•  Formatı değiştirin

Sorularınızın hepsi aynı biçimde olursa, katılımcılarınız sıkılabilir. Farklı soru türleri kullanarak ilgiyi canlı tutun. Örneğin, çoktan seçmeli soruların yanı sıra sıralama alanları, ölçekler veya matris soruları gibi farklı soru türleri kullanabilirsiniz.

Eğer güçlü, kullanımı kolay bir çevrimiçi form oluşturma aracı arıyorsanız, Mobildev Anket platformu size yardımcı olabilir.

Mobildev tarafından geliştirilen anket ürünü, çeşitli bilgi toplama faaliyetleri için kullanılan kullanıcı dostu bir platformdur. Bu platformu, müşteri memnuniyeti ölçümü, ihtiyaçların belirlenmesi, çalışanlardan organizasyon hakkındaki görüş ve önerilerin alınması, ürün/hizmetin zayıf ve güçlü yanlarının belirlenmesi, online sınavlar ve eğitim/programların etkinliğinin ölçümü gibi pek çok amaç için kullanılabilirsiniz.

Anketler, formatlı metin kutuları, açık uçlu sorular, likert matris sorular, çoktan seçmeli sorular, puanlama ve net promoter gibi farklı soru tiplerini içermekte ve SMS, web, mobil uygulama veya e-posta yoluyla kullanıcılara gönderilebilmektedir. Sonuçlar gerçek zamanlı olarak görüntülenebildiğinden, şirketler müşteri geri bildirimlerini hızlı bir şekilde raporlayabilir ve ihtiyaçlarına göre aksiyon alabilirler. Aynı zamanda, çalışanlarınızın organizasyon hakkındaki görüşlerini alarak şirketinizin çalışan memnuniyetini artırmasına da yardımcı olabilir.

Mobildev Anket platformu, yönetici paneli ve web servisleri ile sunulmakta. Kullanıcılarınıza özel tasarlanan anketleri dilediğiniz gibi yönetebilir, sonuçları analiz edebilir ve kapsamlı raporlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca, dijital formlar ile gerçekleştirilecek tüm bilgi toplama faaliyetlerini de kapsayarak şirketinizin diğer faaliyetlerini de platform üzerinden yönetmenize olanak sağlayacaktır.

Özetle, Mobildev Anket platformu, şirketlerin müşteri ve çalışan memnuniyetini artırarak ürün/hizmet geliştirme süreçlerinde rekabet avantajı elde etmelerine yardımcı olan çok yönlü bir platformdur. Daha detaylı bilgi için https://www.mobildev.com/anket adresini ziyaret edebilirsiniz.


Gelişmelerimizden haberdar olmak ve fırsatlarımızdan faydalanmak için; bültenimize abone olmayı ve bizi takip etmeyi unutmayın!


İlgili İçerik
Duyurular

"Tüketici Gizliliği" Webinarı Şimdi Youtube ve Spotify'da!

"Tüketici Gizliliği" konulu webinarımız; kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler için Youtube, dinlemek isteyenler için Spotify kanallarımıza yüklenmiştir.

selen guvenc Mart 20

Mobildev Pazarlama Sohbetleri: "Tüketici Gizliliği"

Dev webinar serimiz, on birinci webinarı ile devam ediyor! Tüketici Gizliliği konulu webinarımız, 17 Mart 23 Cuma Günü gerçekleşecek.

selen guvenc Mart 10

"Mobildev ile Kısa Kısa" Programımızın 2. Bölümü Yayında!

Pazarlama ekibimizden Selen Güvenç’ in moderatörlüğünde devam eden programımızın, ‘Çerez Yönetimi Hakkında’ konulu ikinci bölümünde, Mobildev Ürün Yöneticisi Meltem Kalaycı konuk oldu ve birbirinden değerli bilgiler paylaştı.

selen guvenc Mart 8

Mobildev Olarak TÜBİTAK BİÇABA Programı'na Katıldık

Mobildev olarak TÜBİTAK’ın çağrıya açtığı BİÇABA - Birlikte Çalışıp Birlikte Başaracağız Programı’na başvurumuzu yaparak projeye dahil olduk.

selen guvenc Mart 6

Microsoft 365 Defender İş E-Postası Ele Geçirme Saldırılarını Otomatik Olarak Engelliyor!

Microsoft, Ignite 2022'de Microsoft 365 Defender çözümünde yeni bir otomatik saldırı engelleme özelliğini tanıttı. Şirket, bu özelliğin artık kurumsal müşterileri iş e-postası ele geçirme (BEC) kampanyalarına karşı koruyabileceğini duyurdu.

selen guvenc Mart 3

ChatGPT Uygulamalarını Arayanlar Siber Suçluların Hedefinde!

OpenAI'nin sohbet robotu ChatGPT'nin muazzam popülaritesi siber suçluların gözünden kaçmadı: Kullanıcıların, Windows ve Android kötü amaçlı yazılım indirmeleri ve kimlik avı sayfalarını ziyaret etmeleri için ChatGPT’yi deneme hevesinden yararlanıyorlar.

selen guvenc Mart 3

Bültene Üye Ol

İşinizi geliştirmenize katkı sağlayacak, başarılı örnekleri, sektörel gelişmeleri ve kampanyaları kaçırmayın.