Kampanyalarınızı Duyurmaya Devam Etmek İçin 3 İş Gününe Dikkat!

Gozde Mermerci
Ağustos 16, 2021
  • 538

Kampanyalarınızı Duyurmaya Devam Etmek İçin 3 İş Gününe Dikkat!

Firmaların, ürün ve hizmetlerini pazarlamak amacıyla yaptıkları kampanyaları, toplu SMS ve e posta ile kişilerine duyurmaya devam edebilmesi için, her yeni ticari elektronik ileti iznini İYS’ye 3 iş günü içinde aktarması gerekiyor.

İYS nedir?, Ticari elektronik ileti izinlerini İYS’ye aktarmak neden zorunludur?, Nasıl aktarılır? İlgili yazımızda bu soruların hepsine cevap bulabilirsiniz. www.mobildev.com/iys

Toplu SMS Neden Önemli?

Toplu SMS’ lerin %90’ı ilk 3 dakika içinde okunuyor. Toplu SMS ile pazarlama, markaların, müşterileri ile derinleşip, iletişimde süreklilik oluşturmasını sağlıyor. Ayrıca toplu SMS ile pazarlamanın, kişileri satışa teşvik etmekte rolü büyük. Bu nedenle geçtiğimiz 10 yıl boyunca firmalar tarafından gönderilen toplu SMS adedi ve her geçen gün toplu SMS kullanan firmaların sayısı artırıyor. Firmalar, toplu SMS pazarlama deneyimini çeşitli yollarla zenginleştirerek, kampanyalarını daha yaratıcı ve interaktif şekilde kişilerine sunmaya devam ediyorlar.

Fakat artık kampanya kurgularında, mesaj içeriklerinde ve hedef kitle seçiminde yaratıcılık tek başına yeterli değil! Eğer firmalar, yeni kanunlara uyum sağlamazlarsa, yaratıcı kampanyalarını özel hedef kitlelerine duyuramayacak ve gelir kaybı yaşayacaklar.

Yeni Ticari İletişim Döneminde Kampanya Duyuruları

İleti Yönetim Sisteminden önce firmalar, kişilerinden topladıkları iletişim ve ticari elektronik ileti izinlerini herhangi bir yere bildirmeden saklayabiliyor, gönderim yaparak kampanyalarını duyurabiliyordu. Fakat 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun’un çıkan yeni yönetmeliğine göre (Ticari İletişim Ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik), firmalar her iletişim kanalı için kişilerinden topladıkları iletişim izinlerini ayrı ayrı İleti Yönetim Sistemi platformuna bildirmek zorundadır. Firmalar, aldıkları her yeni izni 3 iş günü içinde İYS’ye bildirmezse, operatörler tarafından izni olmayan kişilere yapılan gönderimler engellenecek ve bu sebeple firmalar kampanyalarını duyuramayacak, gelir kaybı yaşayacaktır. Aynı süre kişilerin yaptıkları ret bildirimlerinin İYS’ye bildirilmesinde de geçerlidir.

Bu yeni yönetmelik İYS’ye yapılan bildirimlerde, zamanı önemli bir kıstas haline getirdi. Bu kıstasa uygun hareket etmenin tek yolu ise tüm akışları dijital olarak ve bir bütün halinde yönetmektir. Bunun birinci aşaması İYS platformuna web servisler aracılığıyla bağlanarak, tüm izin hareketlerini anlık olarak İYS’ye aktarmaktır. İkinci aşama ise kişilerin iletişim izin onaylarını ya da ret bildirimlerini bildirecekleri kanalları, birbirine senkron bir şekilde ve yine servisler aracılığıyla birbirine bağlamaktır. Böylece kişilerin izin onaylarında yaptıkları her değişiklik (onay / ret) zaman sırasına göre tek bir veri tabanında toplanacak ve anlık olarak İYS’ye aktarılacaktır. Bunun tam tersi senaryoda çalışabilir. İYS platformu üzerindeki onay ya da ret değişiklikleri diğer yazılımlara kolayca aktarılır.

Tüm bunları kolayca kurgulamak, İYS’ye başvuru aşamasından kişilerle temasa geçilen noktalara entegrasyona kadar süreci kusursuz ve zahmetsizce yönetebilmek için size Mobildev’in eşsiz izinli veri tabanı çözümlerini öneriyoruz.

Hemen Mobildev’e ulaşarak detaylı bilgi alın ve firmanızı büyütmeye, kampanyalarınızı duyurmaya devam edin.

Hemen Başvurİlgili İçerik

Duyurular

Toplu SMS Pazarlama Kampanyalarınızın Dönüşümünü Artırın!

Firmanızın kampanyalarını duyururken, gelir kaybı yaşamamak için kişilerden yeni aldığınız ticari elektronik ileti izinlerini 3 iş günü içinde ileti yönetim sistemi İYS ye mutlaka aktarmanız gerekiyor.

Gozde Mermerci Eylül 15

Okula Dönüş Döneminde Perakendecilerin Yararlanabileceği Faydalı İpuçları

Firmalar için önemli bir fırsat dönemini ifade eden eğitim sezonunun başlangıcını daha iyi anlamak ve verilerden faydalanarak yol haritasında stratejik adımlar atmak gerekiyor.

Gozde Mermerci Eylül 3

Kampanyalarınızı Duyurmaya Devam Etmek İçin 3 İş Gününe Dikkat!

Firmaların, ürün ve hizmetlerini pazarlamak amacıyla yaptıkları kampanyaları, toplu SMS ve e posta ile kişilerine duyurmaya devam edebilmesi için, her yeni ticari elektronik ileti iznini İYS’ye 3 iş günü içinde aktarması gerekiyor.

Gozde Mermerci Ağustos 16

İYS Üzerinde Operatör Kontrolü Başladı!

İleti Yönetim Sistemi üzerinde kişilerin geçmiş tarihli izin kontrolü yapmaları için verilen süre 15 Temmuz itibariyle doldu. Kişiler kontrollerini iys.org.tr ve e devlet üzerinde yapabildiler.

Gozde Mermerci Temmuz 19

16 Temmuz’a Çok Az Kaldı!

İYS’ye kaydolup, izinli iletişim adreslerinizi aktarmadıysanız, 16 Temmuz 2021’den sonra SMS gönderimi yapamayacaksınız.

Gozde Mermerci Temmuz 9

İYS ile Birlikte Yeni Döneme Hazırlık

Mobildev’i İYS iş ortağı olarak yetkilendiren firmaların, Mobildev İVT ve İVT Lite ürünleri aracılığıyla izinli iletişim adreslerinin İYS’ye aktarımı tamamlandı.

Gozde Mermerci Haziran 11

Bültene Üye Ol

İşinizi geliştirmenize katkı sağlayacak, başarılı örnekleri, sektörel gelişmeleri ve kampanyaları kaçırmayın.