Sorumluluk Alanları
Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Mobildev olarak, sürdürülebilir bir gelecek için yenilikçi projeler geliştirerek ülkenin dijital dönüşümüne katkıda bulunmayı hedefliyor, daha iyi bir dünya için sosyal sorumluluk projelerine destek oluyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana sosyal sorumluluk kapsamında çevre ve doğal yaşam, eğitim, sağlık, kültür ve sosyal gelişim alanlarına katkıda bulunuyoruz.

Çevre ve Doğal Yaşam

Mobildev olarak sosyal sorumluluk bilinciyle, çevreyi ve doğal yaşamı korumak için çalışmalar yürütüyoruz. Çevreyi koruma kapsamında, şirket içerisinde sürdürülebilir enerji kaynaklarını kullanmaya, çevre dostu ürünler kullanmaya ve atık yönetimini iyileştirmeye özen gösteriyoruz. Kağıt tüketimini azaltmaya yönelik ürünler geliştiriyor, dijital dönüşüme katkıda bulunuyoruz. Hayvanların korunması konusunda aktif olarak çalışmalar yürütüyor ve bu konuda bilinçlendirme çalışmaları yapıyoruz. Hayvanları korumaya yönelik yürütülen projelere destek oluyoruz.

Çevre ve Doğal Yaşam
Eğitim
Eğitim

Sosyal sorumluluk ilkemiz çerçevesinde toplumumuzun gelişimi için eğitimin önemine inanıyoruz. Şirketimiz bünyesinde çalışan tüm çalışanlarımız için eşit fırsatlar sağlayarak, teşvik programları ve eğitimlerle kişisel ve mesleki gelişimlerine destek oluyoruz. Üniversitelerle yaptığımız iş birlikleri ile proje kapsamında yüksek lisans ve doktora öğrencilerini kapsayan staj programları sağlıyoruz. Eğitim alanındaki sosyal sorumluluk projelerini önemsiyor ve gelecek nesillerimize destek oluyoruz.

Sağlık

Şirket içerisinde çalışanlarımızın, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamına sahip olmaları için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Geliştirdiğimiz ürünümüzle kurumlara, acil durumlarda güvenliğin sağlanması için destek oluyoruz. Sağlık alanındaki sivil toplum kuruluşlarına katkıda bulunuyoruz.

Sağlık
Kültür ve Sosyal
Kültür ve Sosyal

Sosyal ve çevresel sorumluluklarını yerine getirmek için çalışan bir şirket olarak, kültürel değerlerimizi önemsiyoruz. Toplumları destekliyor, sosyal projeler yürütüyor ve kültürel etkinlikler düzenliyoruz. Ülkemizin kültür ve sosyal yaşamını zenginleştirmek amacıyla geliştirilen projelere destek veriyor, sivil toplum kuruluşlarına katkıda bulunuyoruz.

Çevreye Duyarlı İletişim Kanalı: SMS

Mobildev olarak sürdürülebilirlik çerçevemiz, iklim değişikliği ile mücadelemiz ve gezegenimizi koruma hedefimiz kapsamında; İletişim araçları arasında en az CO2 emisyonu üreten, SMS ürün ve servislerini sunuyoruz. Çevreye duyarlı bir iletişim kanalı olan SMS ile atık ve enerji tüketimini azaltmayı hedefliyoruz.

Çevre Dostu SMS
  • Enerji Verimliliği

    Geleneksel telefon frekanslarını kullanan SMS, e-postalara göre daha az enerji kullanır ve bir e-posta 4 gram karbondioksit salarken, SMS ise 0,014 gram karbondioksit salar. Bilgisayarlara göre cep telefonları daha az enerji harcayarak enerji tüketimini azaltır.

  • Atık Azaltma

    SMS, çevreyi kirleten kağıt kullanımını azaltır. Yazılı bir dokümanın posta yoluyla gönderilmesi kağıt israfına yol açarken ve atık üretirken, SMS mesajları fiziksel olarak atık üretmez.

  • Sürdürülebilirlik

    E-posta, çağrı ve anlık mesajlara kıyasla SMS, daha az enerji tüketimi, zaman ve veri tasarrufu sağlayan çevreye en duyarlı iletişim kanalıdır.

Duyurular
Tümü
Genel

Mobildev' lilere Özel ikas' tan %15 İndirim Fırsatı!

Mobildev’lilere Özel, ikas’tan %15 İndirim Fırsatı!

 Aralık 7, 2023
Genel

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nda Yapılan Değişiklikler Hakkında

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun GDPR ile uyumlu hale getirilmesine ilişkin değişiklikleri de içeren kanuni düzenleme 12 Mart 2024 tarihli ve 32487 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

 Mart 15, 2024
Genel

MobilDEV STAJ Programı'na Katılan Üniversiteli Gençler, Geleceğe Teknolojiyle Adım Atıyor!

Bu sene, lider üniversiteler ile iş birliği içinde uygulamaya başladığımız MobilDEV STAJ Programı’nda, ön-lisans, lisans ve lisans üstü öğrencilere yönelik bir Yetenek Yetiştirme Programı yürütmeyi hedefliyoruz.

 Mayıs 14, 2024
Genel

Mobildev Yeni İş Ortaklarını Duyuruyor: Teknolojimizi ve İşbirliklerimizi Genişletiyoruz!

Mobildev olarak sürekli büyüyen ekosistemimizi daha da güçlendirmek ve sunduğumuz hizmetleri çeşitlendirmek adına heyecan verici yeni adımlar atıyoruz. Bu çeyrekte, sektörlerinde öncü yedi yeni iş ortağıyla stratejik iş birlikleri kurduk.

 Mayıs 14, 2024
Genel

Fidye Yazılımı Saldırısına Nasıl Yanıt Verilir?

Fidye yazılımı, kurbanın verilerini veya cihazını rehin tutan ve kurban saldırgana fidye ödemediği sürece kilitli tutmakla tehdit eden bir tür kötü amaçlı yazılımdır. Saldırıya uygun şekilde yanıt vermek için şu adımları izleyin:

 Mayıs 14, 2024
Genel

"Sağlık Sektöründe Devrim Yaratan Dijital Pazarlama Stratejileri 2024" Şimdi YouTube ve Spotify'da Yayında!

“Sağlık Sektöründe Devrim Yaratan Dijital Pazarlama Stratejileri 2024” konulu webinarımız; kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler için Youtube, dinlemek isteyenler için Spotify kanallarımıza yüklenmiştir.

 Mayıs 17, 2024