Sorumluluk Alanları
Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Mobildev olarak, sürdürülebilir bir gelecek için yenilikçi projeler geliştirerek ülkenin dijital dönüşümüne katkıda bulunmayı hedefliyor, daha iyi bir dünya için sosyal sorumluluk projelerine destek oluyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana sosyal sorumluluk kapsamında çevre ve doğal yaşam, eğitim, sağlık, kültür ve sosyal gelişim alanlarına katkıda bulunuyoruz.

Çevre ve Doğal Yaşam

Mobildev olarak sosyal sorumluluk bilinciyle, çevreyi ve doğal yaşamı korumak için çalışmalar yürütüyoruz. Çevreyi koruma kapsamında, şirket içerisinde sürdürülebilir enerji kaynaklarını kullanmaya, çevre dostu ürünler kullanmaya ve atık yönetimini iyileştirmeye özen gösteriyoruz. Kağıt tüketimini azaltmaya yönelik ürünler geliştiriyor, dijital dönüşüme katkıda bulunuyoruz. Hayvanların korunması konusunda aktif olarak çalışmalar yürütüyor ve bu konuda bilinçlendirme çalışmaları yapıyoruz. Hayvanları korumaya yönelik yürütülen projelere destek oluyoruz.

Çevre ve Doğal Yaşam
Eğitim
Eğitim

Sosyal sorumluluk ilkemiz çerçevesinde toplumumuzun gelişimi için eğitimin önemine inanıyoruz. Şirketimiz bünyesinde çalışan tüm çalışanlarımız için eşit fırsatlar sağlayarak, teşvik programları ve eğitimlerle kişisel ve mesleki gelişimlerine destek oluyoruz. Üniversitelerle yaptığımız iş birlikleri ile proje kapsamında yüksek lisans ve doktora öğrencilerini kapsayan staj programları sağlıyoruz. Eğitim alanındaki sosyal sorumluluk projelerini önemsiyor ve gelecek nesillerimize destek oluyoruz.

Sağlık

Şirket içerisinde çalışanlarımızın, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamına sahip olmaları için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Geliştirdiğimiz ürünümüzle kurumlara, acil durumlarda güvenliğin sağlanması için destek oluyoruz. Sağlık alanındaki sivil toplum kuruluşlarına katkıda bulunuyoruz.

Sağlık
Kültür ve Sosyal
Kültür ve Sosyal

Sosyal ve çevresel sorumluluklarını yerine getirmek için çalışan bir şirket olarak, kültürel değerlerimizi önemsiyoruz. Toplumları destekliyor, sosyal projeler yürütüyor ve kültürel etkinlikler düzenliyoruz. Ülkemizin kültür ve sosyal yaşamını zenginleştirmek amacıyla geliştirilen projelere destek veriyor, sivil toplum kuruluşlarına katkıda bulunuyoruz.

Çevreye Duyarlı İletişim Kanalı: SMS

Mobildev olarak sürdürülebilirlik çerçevemiz, iklim değişikliği ile mücadelemiz ve gezegenimizi koruma hedefimiz kapsamında; İletişim araçları arasında en az CO2 emisyonu üreten, SMS ürün ve servislerini sunuyoruz. Çevreye duyarlı bir iletişim kanalı olan SMS ile atık ve enerji tüketimini azaltmayı hedefliyoruz.

Çevre Dostu SMS
  • Enerji Verimliliği

    Geleneksel telefon frekanslarını kullanan SMS, e-postalara göre daha az enerji kullanır ve bir e-posta 4 gram karbondioksit salarken, SMS ise 0,014 gram karbondioksit salar. Bilgisayarlara göre cep telefonları daha az enerji harcayarak enerji tüketimini azaltır.

  • Atık Azaltma

    SMS, çevreyi kirleten kağıt kullanımını azaltır. Yazılı bir dokümanın posta yoluyla gönderilmesi kağıt israfına yol açarken ve atık üretirken, SMS mesajları fiziksel olarak atık üretmez.

  • Sürdürülebilirlik

    E-posta, çağrı ve anlık mesajlara kıyasla SMS, daha az enerji tüketimi, zaman ve veri tasarrufu sağlayan çevreye en duyarlı iletişim kanalıdır.

Duyurular
Tümü
Genel

Kıdemli Satış Mühendisi Arıyoruz!

Çalışanları ile birlikte büyüyen ve gelişen Mobildev, yeni ekip arkadaşları arıyor!

 Eylül 4, 2023
Genel

Kıdemli Java Yazılım Mühendisi Arıyoruz

Büyüyen organizasyonumuz için Kıdemli Java Yazılım Mühendisi pozisyonunda görevlendirilmek üzere, dinamik ve proaktif takım arkadaşları arıyoruz.

 Ağustos 21, 2023
Genel

Bilgi Güvenliği İşletmeler İçin Neden Önemlidir?

Bir işletmenin çevrimiçi güvenliği söz konusu olduğunda şirketlerin, bir siber saldırının iş verilerinin kaybı, finansal maliyetler ve itibarın zarar görmesi gibi ciddi yansımalarını önlemek için proaktif ve dikkatli olmaları gerekir.

 Eylül 13, 2023
Genel

SaaS (Hizmet Olarak Yazılım) Güvenliği Neden Önemlidir?

Yeni kurulan girişimlerin çoğunluğunun web ve mobil üzerinden uygulamalar aracılığıyla faaliyet göstermesi nedeniyle SaaS (Hizmet Olarak Yazılım) uygulamaları, girişim endüstrisinin önemli bir parçası haline geldi.

 Eylül 13, 2023
Genel

Yeni 'MMRat' Android Truva Atı Kullanıcılarını Hedefliyor

MMRat, ağ, ekran ve pil verileri, yüklü uygulamalar ve kişi listeleri dahil olmak üzere çok çeşitli cihaz verilerini ve kişisel bilgileri toplayabilir.

 Eylül 13, 2023
Genel

Pusula Yazılım & Mobildev İş Ortaklığı ile Sağlık Sektöründe İzin Yönetimi

2018 yılından beri Mobildev iş ortağı olan Pusula Yazılım ile sağlanan entegrasyonlar sayesinde, 120’den fazla hastaneye başta İzinli Veri Tabanı (İVT) Yönetimi servisi olmak üzere birçok farklı çözüm sunulmaktadır.

 Eylül 13, 2023