Mobildev API Servislerine, “Yurtdışı SMS” API’si Eklendi!

Kasım 2, 2012
Mobil dünyanın en önemli iletişim kanalı olan Toplu SMS gönderimlerinde sadece yurtiçi SMS gönderimiyle sınırlı kalmayıp yurtdışına SMS gönderimiyle de iş geliştirmek artık mümkün. 

Yurtdışı SMS servisini ve data sistemlerini İş ve Çözüm Ortaklarına açarak, çok daha verimli çalışmalara imza atan Mobildev, sistemine son olarak "Yurtdışı SMS API Dokümanı"nı ekledi. 

Yurtdışı SMS servisine yönelik olarak hazırlanan API dokümanında çözüm geliştiriciler için:
  • Sistem Gereksinimleri
  • Kullanılacak Karakterlere İlişkin Uyarılar
  • Anlaşmalı Uluslararası Operatörler
  • Hata Kodları
  • Kullanıcı Bilgileri Kontrolü
  • Mesaj (SMS) Gönderme
  • Raporlama
  • SMS İletilmeme Nedenleri
başlıkları altında tüm bilgiler paylaşılıyor. 

Mobildev tarafından hazırlanan kullanımı kolay API'ler sayesinde sadece birkaç dakika içinde Yurtdışı SMS servisi, kullanıcılar tarafından sisteme ekleniyor ve hızla kullanıma açılıyor.

Yurtdışı SMS Nedir?

Yurtdışı SMS servisi hem Ön Ödemeli hem de Faturalı abonelerin yurtdışına SMS gönderimi gerçekleştirmesini sağlayan bir servistir. Yurtdışı SMS paketleri sayesinde aboneler, yurtdışındaki tüm hatlara çok uygun fiyata Toplu SMS gönderebilir.

Yurtdışı SMS servisi ayrı bir sözleşme ve ek evrak içermeyip, mevcut Toplu SMS aboneliği üzerinden yurtdışına SMS gönderimi imkanı sunar. Yurtdışı SMS gönderiminde her gönderim 3 kredi olarak ücretlendirilir.

Yurtdışı SMS gönderimi için alfanumerik ayrı bir sanala  tanımlanmaz. Mevcut Toplu SMS sanalına alfanumerik tanımlanır ve sadece ilgili alfanumeriğe yetki verilir.

Yurtdışı SMS API dokümanına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

www.mobildev.com | 444 0 554 | destek@mobildev.com

İlgili İçerik

Duyurular

Türk Telekom Planlı Çalışma

Mobil Kurumsal/VIP SMS Planlı Çalışma

Erkan Aytac Ocak 7

Proje Yöneticisi Arıyoruz!

Pazarlama Departmanımızda görevlendirilmek üzere Proje Yöneticisi arıyoruz.

Gozde Mermerci Aralık 28

Toplu SMS İle Pazarlama

SMS ile pazarlama çok güçlü bir iletişim aracıdır. Bununla birlikte, doğru anlamanız önemlidir çünkü tüketiciler, ilgilenmedikleri promosyon mesajlarını aldıklarında bunu gerçekten sinir bozucu bulabilirler.

Erkan Aytac Aralık 16

İleti Yönetim Sistemi’ne (İYS) Kayıt ve Aktarım Tarihlerinde Süre Uzatımı

28.08.2020 tarihli ve 31227 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik'te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik (Yönetmelik) uyarınca elektronik ticari ileti gönderecek hizmet sağlayıcıların nezdin

Erkan Aytac Kasım 30

İYS ve Yeni İzinli İletişim Dönemi

Yeni yönetmelik artık hizmet sağlayıcıların, İYS ye kaydolmalarını ve tüm izinli iletişim adreslerini İYS ye aktarmalarını ve paralel olarak İYS platformunda da izinlerini güncel tutmalarını istemektedir.

Gozde Mermerci Kasım 17

150.000 Altındaki İletişim İzinlerinizi İYS ye Aktarmanız İçin Son Tarih 31 Mayıs

İYS (İleti Yönetim Sistemi) 31 Mayıs’tan sonra geçmişe yönelik izinlerin aktarımına izin vermeyecek ve 16 Ocak tarihinden itibaren operatörler tarafından gönderimleri engelleyecek.

Gozde Mermerci Kasım 12

Bültene Üye Ol

İşinizi geliştirmenize katkı sağlayacak, başarılı örnekleri, sektörel gelişmeleri ve kampanyaları kaçırmayın.