İVT ile Olası Cezalardan Korunun!

Müşterilerinizden izin alarak, firmanızı ceza yemekten koruyun.

Product Mockup
İzinli Veri Tabanınızı Tek Noktadan Yönetin

İVT web sitesi, e-ticaret, mağaza, çağrı merkezi ve müşterilerinizin sizinle temas ettiği tüm noktalardan gelen müşteri verilerinizi birleştirerek çeşitli doğrulama yöntemleriyle, KVKK ve ETK gereği toplamanız gereken izinleri anlık olarak kayıt altına alıp açık rızaları tek noktadan yönetmenizi sağlar.

İzinli Pazarlama Nedir?

İzinli pazarlama, müşterilerin önceden onay verdiği bir izinle, e-posta, mesaj, telefon veya diğer dijital kanallar aracılığıyla doğrudan pazarlama mesajları almayı kabul ettikleri bir pazarlama yöntemidir. İzinli pazarlama, müşteri sadakatini artırmaya, müşterilerle daha güçlü bir ilişki kurmaya ve satışları artırmaya yardımcı olur. Bu tür pazarlama genellikle "opt-in" olarak adlandırılır ve müşterilerin şirketlerden aldıkları mesajların türü, sıklığı ve alacakları zamanlama hakkında tam kontrol sahibi olmalarını sağlar. İzinli pazarlama, müşterilerin ilgisini çeken ürünler veya hizmetler hakkında bilgilendirici içerikler, indirimler, promosyonlar, satışlar, yeni ürün tanıtımları gibi birçok farklı pazarlama faaliyetlerine uygun bir yöntemdir. Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) sistemlerinde tutulan müşteri verileri, izinli pazarlamada başarının anahtarıdır. Bu veriler sayesinde müşterilerin ilgi alanlarına, satın alma geçmişlerine ve ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmiş pazarlama mesajları gönderilebilir.

İzinli Pazarlama Neden Tercih Edilmeli ?

İzinli pazarlama, müşterilerin veya potansiyel müşterilerin ilgisi olabilecek ürün ve hizmetler hakkında bilgi vererek, daha etkili bir şekilde pazarlama yapmayı mümkün kılar. İzinli pazarlama aynı zamanda, müşterilerin marka sadakati geliştirmelerine yardımcı olabilir ve olumsuz reklam ve müşteri şikayetlerini azaltabilir. İzinli olmayan pazarlama, spam olarak kabul edilir ve müşterilerin güvenini kaybetmenize ve olumsuz bir itibar kazanmanıza neden olabilir. Bu nedenle, izinli pazarlama, müşteri memnuniyetini artırmak ve markanızın itibarını korumak için tercih edilmesi gereken bir pazarlama stratejisidir. 


 İzinli Pazarlamanın Özellikleri
  • Müşterilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına göre hedeflenir.
  • İzinli pazarlama, müşterilerin izin verdiği şekilde yapılır. Bu nedenle, müşteriler genellikle daha olumlu bir tepki verir.
  • İzinli pazarlama, müşterilerin bilgilerinin gizliliğine saygı gösterir.
  • Yalnızca müşterilerin onayladığı mesajları içerir.
  • Müşterilerle diyalog kurmayı amaçlar. Bu da müşteri sadakati ve marka bilinirliğini artırabilir.
  • Müşterilerin tercihlerine göre özelleştirilebilir.
  • Müşterilerin e-posta listelerinden çıkmalarına izin verir.
  • Diğer pazarlama yöntemlerine göre daha yüksek yanıt oranlarına sahip olabilir.
  • Müşterilerle etkileşim kurmanın yanı sıra marka bilinirliği ve güvenilirliğini artırmak için kullanılabilir.


Veri Tabanınızı Doğru Yöneterek Gelirinizi Artırın

Markanızla ilgilenen kişilerden topladığınız izinli veriler ile markanızın pazarlamasını doğru kişilere yaparak istenilen amaca ve hedefe ulaşmayı kolaylaştırır; oluşturulan mailing, kupon, SMS vb. kampanyaların dönüşümleri ile kazancınızı arttırabilirsiniz.

KVKK Uyumlu Açık Rıza Yönetimi

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, müşterilerinizin farklı kanallardan topladığınız kişisel bilgilerini neden topladığınız, nerede tuttuğunuz ve kimle paylaştığınız konusunda aydınlatmanızı, açık rızalarını almanızı ve gerektiğinde tüm bu veri işleme sürecini ispatlamanızı ister. Tüm bu süreci İVT üzerinden kolayca kanuna uygun olarak yönetebilirsiniz.

ETK ile Uyumlu

Elektronik Ticari İleti Kanunu(ETK) kapsamında, müşterilerinizle pazarlama faliyetleriniz doğrultusunda iletişime geçmeniz için iletişim izinlerini toplamanız gerekir. İVT ile kanuna uygun şekilde veri hacminizi büyütüp aldığınız izinler sayesinde kişilerinizle iletişime geçerek gelirinizi arttırabilirsiniz.

Mobil Uygulama Kolaylığı

Mobildev İVT’nin mobil uygulaması ile, mobil cihazının üzerinden kişilerinizin izinlerini sorgulayabilir ve yeni izinler toplayarak veri tabanınızı büyütebilirsiniz.

Mutlu Müşteriler
Teknosa
Abdi İbrahim
Astra Zenaca
Chicco
Gratis
GSK
Gusto
Kiğılı
Tchibo
ETS
Madamme Coco