Kişisel Verileri Tespit Edin!

Datamin Kişisel Veri Keşif Aracı, kurumunuzda işlenen tüm kişisel verileri, içerdiği derin öğrenme modelleri ile sürekli öğrenerek kişisel verileri arıyor ve tespit ediyor. Kurumunuzda işlenen kişisel verilerin neler olduğunu raporlayarak, kanuna karşı sorumluluklarınızı yerinize getirmenizi sağlıyor.

Product Mockup

Envanter Çıkartın

Datamin Kişisel Veri Keşif Aracı, yüklü olduğu bilgisayarlar ve bağlı olduğu sunucularda arama işlemi yaparak, bir kişiyi işaret eden verileri ve bu verilerle ilişkili olan diğer verileri çıkartır. Tespit ettiği tüm kişisel verileri bulunduğu cihaz, klasör ve dosya bilgisi ile birlikte raporlar. Böylece kurumunuz sahip olduğu tüm cihazlarda işlenen kişisel verilerin bir listesine sahip olursunuz.

Kişiler Verileri Arayın!

Datamin Kişisel Veri Keşif Aracı ile tek başlarına bir kişiyi işaret eden GSM numarası, pasaport numarası, TC Kimlik numarası gibi anahtar kelimelerle arama yaparak, sadece ilgili kişi için kurumunuza ait sunucularda, kişisel bilgisayarlar gibi cihazlarda işlenen verileri tespit edebilirsiniz. 

Verileri Sürekli Öğrenerek Keşfedin

Datamin Kişisel Veri Keşif Aracı, kişisel verileri ararken sadece önceden belirlenen doküman tipleri ve formatı belli olan verilerle karşılaştırma yaparak arama yapmaz; kullandığı derin öğrenme modelleri sayesinde sürekli öğrenerek; yeni doküman tiplerini hızlıca arama listesine ekler, yeni kişi, organizasyon ve yer isimleri gibi verileri otomatik olarak öğrenir. Böylece işlediğiniz veriler değişse de Datamin tespit etmeye devam eder.

KVKK'ya Uyum Sağlayın!

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun (“KVKK”) 11. maddesine göre kişilerin işlenen kişisel verileri üzerinde bir takım hakları bulunmaktadır. Bu hakların başında verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenmek ve işleniyorsa hangi verilerinin işlendiğini öğrenmektir. Bu talebi yerine getirebilmeniz için Datamin, başvuru sahibi kişinin verilerini kurumunuza ait tüm sunucu ve bilgisayarlarda arayarak, tespit etmenize yardımcı olur ve sizi olası cezalardan korur.