Hemen İYS'ye Entegre Olun!

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun'a uygun olarak, 150 bin adet ve üstündeki ticari iletişim izinlerinizi ileti yönetim sistemi'ne aktarmanız için 31 aralık 2020, 150 bin adet in altındaki ticari iletişim izinlerinizi aktarmanız için 31 mayıs 2021 son tarihti. 1 Haziran’dan itibaren yeni aldığınız iletişim izinlerinin, iznin aldığı tarihten itibaren 3 iş günü içinde İYS’ye aktarılması gerekmektedir. 4. gün iznin aktarımı mümkün olmayacaktır. Mobildev ile, iletişim izinlerinizi İleti Yönetim Sistemi'ne aktararak, güncel tutabilir ve veri tabanınızı büyütmeye devam ederek kişilerinize kampanyalarınızı duyurmaya, elektronik ileti ( SMS, e-posta, sesli arama) göndermeye ve gelirinizi artırmaya devam edebilirsiniz.

Product Mockup

İleti Yönetim Sistemi Nedir?

Ticaret Bakanlığının yayınladığı 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun’un 4 Ocak 2020 tarihi yönetmeliğine göre; kurulan ortak bir veri tabanıdır. Türkiye’de ticari ileti gönderen tüm gerçek ve tüzel kişiler ticari iletişim izni aldıkları iletişim adreslerini ( GSM, telefon numarası ve e-posta adresi) bu veri tabanına aktarmak zorundalar.

Neden İYS’ye İzin Onaylarını Aktarmalıyım?

Yeni çıkan yönetmelikle birlikte, 1 Haziran'dan itibaren, yeni aldığınız tüm iletişim izinlerinizi  3 iş günü içinde İYS’ye aktarmazsanız kişilerinizle iletişim kurmaya devam edemeyecek, ticari ileti gönderemeyeceksiniz.

Neden SMS Gönderemeyeceğim?

15 Temmuz 2021’den itibaren, GSM operatörleri, yapılan her SMS gönderimi için İYS’ye (İleti Yönetim Sistemi) bağlanacak ve gönderen firmanın/markanın izinlerini kontrol edecek. İzin kaydını göremediği GSM numaralarına SMS gönderimini engelleyecek.

Elektronik İleti İzinlerimi Nasıl Aktarabilirim?

Ticari iletişim izinlerini aldığınız iletişim adreslerini Excel dosyasına kaydederek dakikalar içinde İYS (Elektronik İleti Yönetim Sistemine) aktarın.